LinkedIn برای تکمیل سرویس در چین ، با ذکر یک محیط “چالش برانگیز”

LinkedIn برای تکمیل سرویس در چین ، با ذکر یک محیط "چالش برانگیز"


از زمانی که مایکروسافت LinkedIn را با 26.2 میلیارد دلار در سال 2016 به دست آورد ، درآمد حاصل از این معامله سه برابر شد. آقای نادلا در ماه جولای به سرمایه گذاران گفت که درآمد LinkedIn از فروش سالانه بیش از 10 میلیارد دلار است که 27 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

او پس از اعلام LinkedIn نمی خواهد اظهار نظر کند.

در حالی که مایکروسافت بیش از یک دهه است که سعی در ایجاد بازار در چین دارد ، اما تنها موفقیتی اندک داشته است. سال گذشته ، براد اسمیت ، رئیس مایکروسافت گفت که این کشور کمتر از 2 درصد از درآمد خود را به خود اختصاص داده است.

مایکروسافت ویندوز و آفیس در چین رایج هستند ، اما بسیاری از آنها از نسخه های دزدان دریایی استفاده می کنند. این شرکت سعی کرد با ذخیره آنلاین نرم افزار خود بر مشکل فائق آید و از یک پیمانکار بزرگ نظامی چین استفاده کرد تا به او سیستم عاملی ارائه دهد که دولت چین بیشتر به آن اعتماد داشت.

سال سختی برای شرکت های فناوری چینی بوده است. آقای شی بر مجموعه ای از تحقیقات ، ممنوعیت ها و قوانین جدید نظارت کرد که تعداد زیادی از مشهورترین شرکت های اینترنتی محلی کشور ، از جمله علی بابا و دیدی را کاهش داد.

دان آیوز ، تحلیلگر Wedbush Securities ، می گوید: “مقیاس و دامنه اقدامات در پکن آنقدر گستاخ بود که نه تنها شرکت های چینی بلکه حتی شرکت های آمریکایی مجبور به عقب نشینی شدند.” “آخرین چیزی که مایکروسافت می خواست این بود که وارد یک موقعیت سیاسی-سیاسی در چین شود.”

به عنوان نشانه ای از حساسیت در مورد اخبار ، اعلام روز پنجشنبه نه توسط آقای نادلا یا مدیر عامل LinkedIn رایان روسلانسکی ، بلکه توسط محمد شروف ، مهندس ارشد این شبکه اجتماعی انجام شد.

با این حال ، با بسته شدن LinkedIn مایکروسافت را از مشاغل دشوار بیرون می آورد ، این سوالاتی را در مورد چشم انداز موتور جستجوگر ، بینگ ایجاد می کند. موتور جستجوی تنها ایالات متحده که هنوز در چین فعالیت می کند ، بینگ ، همچنین نتایج را سانسور می کند. در سال 2019 ، این سیستم برای مدت کوتاهی در کشور مسدود شد ، اگرچه همچنان کاربران را در مورد موضوعات بحث برانگیز مانند دالایی لاما به حساب های رسانه های دولتی مجبور می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *