8 دانه کنجد برتر حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی


انتخاب و رزرو

دانه های کنجد را می توان به راحتی در فروشگاه های مواد غذایی هر ساله یافت. می توان غلات کامل ، چاپ شده یا پرنده خورده ، بو داده در این فروشگاه ها را انتخاب کرد. دانه ها را می توان در رنگهای مشکی ، قهوه ای ، زرد یا سفید تهیه کرد که در بسته بندی های هوا بسته و همچنین در بشکه های بزرگ بسته بندی شده اند. دانه های استخراج شده سفید رنگ به نظر می رسند.

دانه های کنجد مقدار زیادی اسیدهای چرب اشباع نشده تولید می کنند و بنابراین ، آنها باید در ظروف سربسته نگهداری شوند تا از سبک شدن آنها جلوگیری شود. در خانه ، آنها را در یک مکان تاریک و تاریک نگه دارید. اگر دانه های خشک شده به درستی ذخیره شوند ، برای چند ماه تازه می مانند. دانه های همیشه “سفید” را در یخچال نگهداری کنید.

از دانه های قدیمی و بدبو (بد) خودداری کنید.

استفاده از پذیرایی

دانه های کنجد طعم ضعیف و مغذی دارند. طعم آنها بلافاصله پس از یک تفت نرم در حرارت کم برای چند دقیقه قابل توجه است.

کنجد به طور گسترده ای در آشپزی استفاده می شود. دانه ها با زیتون یا هر روغن گیاهی دیگر مخلوط می شوند تا یک ماهیتابه سخت و خوشمزه تهیه شود که به دستور العمل های مختلف اضافه می شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • کنجد خشک و خشک شده و روغن نباتی مخلوط با رنگ قهوه ای روشن ، اردهبه ارده یکی از اجزای اصلی در شیب محبوب شرق میانه است ، حمص.

  • لوبیای برشته شده برش خورده روی ساندویچ ، بیسکویت ، نان ، نان ، سالاد ، و سرخ کنید.

  • بذرهای مورد استفاده در مقیاس بزرگ در تولید مارگارین اروپا

  • معروف به “برای” در هند و پاکستان ، دانه هایی که در بسیاری از ادویه های سنتی هندی استفاده می شود ، اغلب با آجیل بوداده ، بادام و سس مخلوط می شوند.

  • اغلب دانه های سرخ شده و خرد شده را روی سالاد ، دسرها ، به ویژه آفتابگردان و سایر آماده سازی های شیرینی پزی می پاشند.

  • گوماشیو یک غذای ژاپنی است که از دانه های کنجد آسیاب شده استفاده می کند.

  • روغن کنجد مشتق شده از دانه ها یکی از پرکاربردترین روغن های پخت و پز در مالزی ، اندونزی و ایالت های جنوبی روستایی هند است.

مشخصات امنیتی

حساسیت به دانه های کنجد نوعی حساسیت مفرط بر برخی از افراد حساس است. عوارض جانبی شامل کهیر ، درماتیت و خارش است. در برخی موارد ، تظاهرات بیماری می تواند شدید باشد و منجر به علائم شدید جسمی مانند استفراغ ، درد شکم ، تورم لب و گلو که منجر به ناراحتی تنفسی ، سفت شدن قفسه سینه و مرگ می شود. بنابراین می توان از محصولات کنجد به عنوان غذای این افراد اجتناب کرد. (سلب مسئولیت از درمان).

بازگشت به بادام زمینی و دانه ها از جانب کنجدبه برای مشاهده لیست جالب آجیل و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت به صفحه نخستبه

منابع بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاعات سرطان دانشکده پزشکی استانفورد – تغذیه کاهش خطر سرطان.

  3. تغذیه ، استفاده دارویی و صنعتی از کنجد (Sesamum indicum L.) -PDF.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *