5 دلیل اصلی پرخوری را بدانید!


این نسخه را لیست کنید

در این نسخه از دانشکده علم و بدن عوامل متعددی می توانند منجر به پرخوری شوند. Na راههای مقابله با پرخوری بلند می کند.

بسیاری از مردم به پرخوری عادت کرده اند ، اما متوجه آن نیستند

در حقیقت ، خوردن غذا با فعالیتهای دیگری که ما در هنگام خوردن زیاد آنها نمی دانیم ارتباط تنگاتنگی دارد.
اگر عادت کرده اید هنگام تماشای تلویزیون ناخودآگاه چیپس بخورید ، یا با وجود شام خوردن پاپ کورن در فیلم ها بخورید یا همزمان دعوت مادر خود را به رسانه دوم بپذیرید ، رژیم غذایی شما بیش از نیاز بدن شما است.

برای درک اینکه بدن شما چقدر نیاز به خوردن دارد ، باید عادات غذایی خود را بررسی کنید ، چند بار در روز و چه مقدار غذا می خورید و از همه مهمتر ، دلیل زیاد غذا خوردن. پرخوری معمولاً می تواند نشانه یک مشکل جدی باشد.

هنگامی که متوجه شدید بیش از حد غذا می خورید ، باید در عادات غذایی خود به دنبال دلیل باشید تا بتوانید زندگی بهتری داشته باشید.

زیاد خوردن
راههای مقابله با پرخوری

پرخوری چیست؟

قبل از اینکه مطمئن شوید که بیش از حد غذا می خورید ، باید عادات غذایی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها نشان دهنده مشکلات سلامتی هستند یا خیر. پرخوری می تواند یک اختلال خوردن مانند بی اشتهایی یا چاقی باشد که می تواند منجر به مشکلات جدی مانند دیابت یا بیماری های قلبی شود.
این نوع پرخوری می تواند با شرایطی مانند افسردگی یا احساس گناه همراه باشد و افراد مبتلا به این بیماری سعی می کنند به تنهایی و دور از چشم غذا بخورند تا دیگران از میزان خوردن خود مطلع نشوند.
در حقیقت ، باید توجه داشت که پرخوری با افرادی که برای عضله سازی بیش از حد گوشت و پروتئین مصرف می کنند بسیار متفاوت است.


بیشتر بخوانید:

جی! بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟


خوردن زیاد همان خوردن زیاد است ، حتی اگر گرسنه نباشید. از آنجا که مردان تمایل بیشتری نسبت به زنان دارند ، این مشکل غیر معمول نیست. اگرچه پرخوری نسبت به اختلالات عمده خوردن کمتر رایج است ، اما همچنان می تواند نشانه منفی مشکلات جسمی یا روحی باشد.


بیشتر بخوانید:

8 دلیل برای کاهش وزن!

دلایل زیادی برای پرخوری وجود دارد

برای کسانی که این مشکل را دارند باید بگوییم که بهتر است به دنبال دلیل باشید. جی! راههای مقابله با پرخوری چیست؟

خسته و خسته

1 – خستگی و خستگی می تواند علت پرخوری باشد زیرا شما به هیچ چیز جز خوردن فکر نمی کنید. فکرش را بکنید. همه دوستان شما با دوستان خود سرگرم می شوند و تلویزیون برنامه ای سرگرم کننده برای تماشا ندارد.
بیشتر مردم برای گذراندن زمان چیزی می خورند.

غذا خوردن یک عمل درونی و احساسی است و باعث تحریک احساسات می شود.
به همین دلیل است که گاهی اوقات یک سرگرمی تلقی می شود.
البته ، می تواند سرگرم کننده باشد ، اما نباید از آن به عنوان یک ورزش سرگرم کننده مانند گلف نام برد.

اضطراب و تنش عصبی

۲- اضطراب و افسردگی مهم نیست که این مشکلات از کجا ناشی می شود (کار ، خانواده ، مدرسه و غیره) ، همه افراد ، چه بخواهند و چه نخواهند ، در طول روز با این مسائل دست و پنجه نرم می کنند.
بنابراین فکر نکنید که شما تبعیض قائل هستید و راهی ندارید که این فشارها را کاهش دهید مگر اینکه مشغول غذا خوردن باشید. جی! وقتی مضطرب یا مضطرب هستید چه می کنید؟ جی! غذا می خورید؟

این نوع خوردن عصبی بیشتر در زنان شایع است ، اما برخی از مردان نیز با این اختلال تشخیص داده شده اند.
غذا خوردن به افراد کنترل و قدرت می بخشد و راحتی که با شکم پر احساس می کنید می تواند از بسیاری از مشکلات شما جلوگیری کند.

خوردن اعتیاد

۳ – ترک اعتیاد سرانجام تصمیم گرفته اید که اعتیاد خود را ترک کنید ، اما با چالش جدیدی روبرو هستید.
گاهی اوقات برخی از افرادی که اعتیاد را ترک می کنند ، دست های خود را پر کرده و غذا می خورند تا از مصرف آنها دست نکشند.
و آنها فکر می کنند غذا خوردن امن ترین راه برای انجام این کار است.
مسلماً پرخوری بهتر از مصرف مواد مخدر شماست ، اما راههای بهتر و بهتری برای پر نگه داشتن دست ها وجود دارد.

ویژگیهای فرهنگی

۴ – ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی ما متوجه می شویم که در برخی فرهنگها پرخوری و مصرف غذاها به یک سنت تبدیل شده است. در این نوع فرهنگ ، کشیدن ماشین دوم ، سوم یا حتی چهارم کاملاً متداول است و برای آشپز محترم شمرده می شود.
در برخی فرهنگ ها ، خوردن هنگام تماشای ورزش رایج است. متأسفانه غذاهایی که معمولاً برای این منظور استفاده می شوند هیچ خاصیت مفیدی برای بدن ندارند و فقط چربی دارند.

در برخی فرهنگ ها ، یک مرد خوب باید بزرگ و قوی باشد و مردانی که لاغر هستند و به آنچه می خورند توجه می کنند ، ارزشی ندارند.

برای جلب رضایت دیگران

۵ – برای اکثر مردان ، زنانی که جذب آنها می شوند با پرخوری شروع می کنند تا مادرشان را خوشحال کنند و به آنها بفهمانند که غذا را دوست دارند.

مردان معمولاً پرس دوم را برای رضایت آشپز انجام می دهند و بس. بسیاری از مردان با حرص به آشپز غذا می دهند تا به آشپز اطمینان دهد که غذایشان را دوست دارد و او را به این کار تشویق می کند تا آشپزهایشان احساس نکنند که تلاش آنها بی نتیجه بوده است. به همین دلیل است که تازه ازدواج کرده چند پوند زودتر در ازدواج درآمد می گیرند.

چگونه با پرخوری مقابله کنیم؟

چگونه با غذا کنار بیاییم حالا که زمان و علل پرخوری را می دانید ، باید سعی کنید عادات غذایی خود را تغییر داده و سالم شوید. با کاهش تغذیه ، از خطر چاقی و بیماری های قلبی نیز جلوگیری خواهید کرد.
لباس های قدیمی شما دوباره اندازه شما می شوند! سرگرم کننده ترین بازی تلویزیونی با چیپس را پیدا کنید برای ترک این عادت ، وقتی خسته هستید و تلویزیون تماشا می کنید ، سعی کنید به جای غذا خوردن ، خود را مشغول سایر فعالیت های سرگرم کننده کنید.

غذا خوردن می تواند برای شما سرگرم کننده باشد ، اما باید بگویم که ذکر آن در برنامه روزانه شما چندان خوشایند نیست.

تفریح ​​بهترین راه برای جلوگیری از پرخوری است

سعی کنید سرگرمی هایی مانند ورزش ، هنر و سایر فعالیتها را بیاموزید ، یا حتی اگر بتوانید یک ساعت را پشت میز بگذرانید تا آرام شوید ، باز هم بهتر از عادت قدیمی شما خواهد بود.

سنگ بیمار را دنبال کنید

یک سنگ صبور بیابید اگر بیش از حد غذا بخورید تا توجه خود را از استرس و اضطراب اعصاب خود منحرف کنید ، بسیار بد است. در عوض ، می توانید با دوستان یا خانواده خود صحبت کنید و مشکلات خود را به آنها بگویید.

این به شما کمک می کند تا مشکلات را بهتر و سریعتر حل کنید. در صورت ترک سیگار یا هر گونه اعتیاد دیگر ، دست های خود را مشغول نگه دارید ، سعی کنید همیشه دستان خود را بالا نگه دارید.
همچنین با جویدن آدامس می توانید پرخوری را کاهش دهید. رژیم غذایی خود را کنترل کنید عادات غذایی و عادات غذایی خود را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که بشقاب شما همیشه مملو از غذا است ، قطعاً باید مقدار غذایی را که می خورید محدود کنید.

برنامه غذایی داشته باشید

سعی کنید یک برنامه دقیق روزانه یا هفتگی برای وعده های غذایی خود تنظیم کنید. با این کار از خوردن میان وعده های زیاد بین وعده های غذایی جلوگیری خواهید کرد. به جای خوردن سه وعده در روز ، وعده غذایی خود را به شش وعده تقسیم کنید. به باشگاه بروید و تمرین را شروع کنید. با بالا رفتن سن ، غذاهایی را که می خورید بدون کاهش میزان غذای مصرفی خود نیز انجام دهید.

با بالا رفتن سن عادات غذایی خود را کنترل کنید

با بالا رفتن سن ، متابولیسم بدن شما کند می شود و باید بیشتر مراقب آنچه می خورید باشید.

شما می توانید با تمرینات ورزشی این مشکل را حل کنید. این امر متابولیسم شما را تسریع می کند.
آهسته تر غذا بخورید یادگیری نحوه تهیه و پخت غذاهای مغذی به شما کمک می کند تا نظر خود را در مورد غذا تغییر دهید.

سرعت را کم کنید

اگر سرعت خود را کم کرده و سعی کنید روی طعم غذا در حین غذا خوردن تمرکز کنید ، کمتر تمایل خواهید داشت که بیشتر از نیاز غذا بخورید. آهسته غذا خوردن فواید دیگری نیز دارد و آن این است که مغز شما فرصت محاسبه را پیدا می کند و می دانید چه موقع سیر شده اید و دیگر غذا نمی خورید.

مصرف شکلات را محدود کنید

مصرف شکلات خود را محدود کنید برای مقابله با پرخوری ، باید به انتخاب های غذایی خود توجه زیادی داشته باشید و انتخاب های بدی را که انجام داده اید شناسایی کرده و آنها را کنار بگذارید.

بدن شما می داند چه زمانی گرسنه هستید و به غذا احتیاج دارید ، و چه زمانی سیر هستید و اگر دلایل پرخوری را از نزدیک مشاهده کنید ، به راحتی می توانید تشخیص دهید که چه زمانی گرسنه هستید و چه زمانی سیر هستید.

علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت ، بهبود عادات غذایی باعث تقویت بدن ، افزایش اشتها و لذت بخشیدن به غذا می شود.


بیشتر بخوانید:
جی! بهترین پودر پروتئین برای کاهش وزن کدام است؟
چگونه کالری بیشتری بخوریم و وزن کم کنیم؟

پروتئین آن و زمان مناسب برای استفاده از آن (متنوع تر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *