کنگره جلسات خود را درباره کنترل دخانیات FDA آغاز می کند

کنگره جلسات خود را درباره کنترل دخانیات FDA آغاز می کند


نویسنده: استیون رینبرگ
خبرنگار HealthDay

چهارشنبه ، 3 اکتبر (HealthDay News) – با شروع جلسات کنگره از روز چهارشنبه ، رئیس سازمان غذا و داروی ایالات متحده بار دیگر مخالفت خود را با لایحه ای که به آژانس نظارت بر محصولات دخانی می دهد ، اعلام کرد.

این قانون پیشگیری و استعمال دخانیات خانواده دکتر اندرو سی فون اشنباخ در بیانیه ای که برای شرکت کنندگان در جلسه صادر کرد ، گفت که ممکن است نیت خیر داشته باشد ، اما “این لایحه می تواند نقش FDA در سلامت عمومی را تضعیف کند.”

فون اسشنباخ گفت ، وظیفه آژانس تنظیم کالاهایی است که سلامت عمومی را ارتقا می دهند ، اما در لایحه جدید “از ما خواسته می شود که این چارچوب را برای محصولات دخانی که باعث بیماری می شوند نه سلامتی ، بجای استفاده مورد نظر آنها ، اعمال کنیم.” “FDA نمی تواند یک محصول دخانیات را در این زمینه” تایید “کند زیرا هیچ زمینه علمی وجود ندارد که بتواند تعیین کند که آیا مزایای آن بر تعدادی از خطرات بیشتر است یا خیر.”

در واقع ، “ما نگران هستیم که مردم معتقد باشند محصولات” تأیید شده “توسط آژانس بی خطر هستند ، و این در واقع بیشتر به افراد انگیزه می دهد تا سیگار بکشند تا کمتر سیگار بکشند.”

فون اشنباخ همچنین ابراز نگرانی کرد که آژانس به سادگی پول یا کارگران ماهر برای استخدام “مرکز دخانیات” جدید ندارد.

جلسات روز چهارشنبه در کاپیتول هیل مبنی بر اینکه آیا سازمان غذا و داروی ایالات متحده سیگار را تنظیم می کند ، مطمئناً از یک بحث داغ طولانی مدت پشتیبانی می کند.

دو طرف این موضوع همچنان بر سر این که آیا این لایحه بر مصرف دخانیات تأثیر می گذارد ، اختلاف نظر دارند و متهم هستند که سالانه حدود 436000 آمریکایی را می کشند یا تقریباً از هر 5 نفر یک نفر کشته می شوند.

در مجموع 200 حامی برای حمایت از قوانین جاری در مجلس نمایندگان حاضر شده اند ، از جمله نماینده جان دینگل (D-Mich.) ، رئیس کمیته فرعی کمیته انرژی و تجارت مجلس ، که میزبان استماع این هفته خواهد بود.

ماتیو ال مایرز ، رئیس کمپین غیرانتفاعی برای کودکان بدون دخانیات می گوید ، این لایحه همچنین توسط 55 سناتور و بیش از 500 گروه منافع عمومی حمایت می شود.

مایرز گفت: “جلسات گام های بعدی در لایحه ای است که سرعت بیشتری پیدا می کند و حمایت دو جانبه را ارائه می دهد.”

یکی از حامیان شگفت انگیز این لایحه فیلیپ موریس ایالات متحده است ، بزرگترین تولید کننده دخانیات در کشور ، که نیمی از بازار سیگارهای آمریکا را کنترل می کند ، از جمله مارلبروت ، پرفروش ترین مارک کشور.

این شرکت گفت که از قانون برای دستیابی به هدف مقررات FDA پشتیبانی می کند ، همانطور که در گزارش اخیر موسسه پزشکی ایالات متحده (IOM) خواسته شده است.

هوارد ویلارد ، معاون رئیس شرکت فیلیپ موریس ایالات متحده گفت: “این لوایح چارچوبی برای مقررات جامع FDA در مورد محصولات دخانی فراهم می کند و راه حل های مهم سیاسی را برای تعدادی از مسائل پیچیده مربوط به محصولات دخانی ارائه می دهد.” “مقررات FDA که در کنگره معرفی شده است م effectiveثرترین راه برای رفع نگرانی های موسسه پزشکی خواهد بود.”

حمایت فیلیپ موریس دلیل اصلی استنتون آ. گلانتز ، مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات در دانشگاه سان فرانسیسکو ، یک صلیبی دیرینه ضد سیگار است. نه از لایحه جدید حمایت می کند

گلانتز گفت: “من هنوز در مورد این لایحه شک دارم زیرا اساساً به نفع فیلیپ موریس است.” “من فکر می کنم FDA باید دخانیات را کنترل کند ، اما نه با شرایطی مانند آنچه فیلیپ موریس نوشت. من فکر می کنم افرادی که از این لایحه حمایت می کنند پشیمان خواهند شد.”

دیگر شرکت های دخانیات نیز در برابر این لایحه صف کشیده اند.

جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات Reynolds American Inc. ، که مارک های آن شامل Camel Cigarettes است ، گفت که این لایحه با محدود کردن تبلیغات تا حدی از سهم بازار فیلیپ موریس محافظت می کند.

سینگلتون گفت: “اگر ارتباط با افراد سیگاری را دشوار کند و نیمی از بازار آن را در اختیار داشته باشد ، منجر به بسته شدن سهم بازار می شود.” اگر 50 درصد بسته شوند [like Philip Morris]، خیلی خوب است. این لایحه مزیت رقابتی به فیلیپ موریس می دهد. “

سینگلتون همچنین نگران این است که در صورت تصویب این لایحه ، FDA چگونه محصولات دخانیات و مواد شیمیایی موجود در آنها را تنظیم می کند. وی گفت: “این جزئیات روشن نیست و باید مورد بررسی قرار گیرد.”

همان لوایح مجلس نمایندگان و سنا به FDA همان اختیاراتی را می دهد که بر دخانیات در مورد داروها ، تجهیزات پزشکی و بسیاری از غذاها دارد. این لایحه به آژانس اجازه می دهد که در سالهای اخیر تحت نظارت صنعت داروسازی تب کرده است ، میزان قیر ، نیکوتین و سایر مواد مضر سیگار و دود را تنظیم کند. این دود حاوی حدود 4000 ماده شیمیایی است که بیش از 40 مورد از آنها باعث سرطان می شود.

این لوایح همچنین ممنوعیت تبلیغات دخانیات را تقویت می کند و تولیدکنندگان دخانیات از ادعاها یا اصطلاحات نادرست برای توصیف محصولاتی مانند “سبک” و “قیر کم” استفاده می کنند. علاوه بر این ، فروش سیگار به افراد زیر سن قانونی ممنوع می شود و برچسب های هشدار دهنده بر روی بسته ها تقویت می شود.

نسخه لایحه سنا همچنین به بسته های سیگار نیاز دارد که دارای هشدارهای تصویری باشند که خطرات سیگار کشیدن را برای سلامتی نشان می دهد.

با این حال ، این لوایح نیازی به تأیید FDA برای محصولات دخانی موجود در بازار ندارند – فقط محصولات جدید قبل از فروش به مصرف کنندگان نیاز به تأیید FDA دارند. علاوه بر این ، FDA مجاز به افزایش سن قانونی برای خرید سیگار یا محدود کردن نقطه فروش سیگار نخواهد بود.

با این وجود ، M. Cass Wheeler ، مدیرعامل انجمن قلب آمریکا گفت: با این وجود ، این جلسات خبر خوبی هستند.

ویلر در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد ، گفت: “ما هنوز نمی توانیم به صنعت دخانیات اجازه دهیم تا بر محصولات خود نظارت کند. این به اندازه سه خوک کوچولو که کلید خانه گرگ بزرگ بد را می دهند منطقی است.” با توجه به اینکه بیش از 400 آمریکایی هر روز بر اثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از سیگار می میرند ، نمی توانیم یک دقیقه وقت خود را صرف توانمندسازی سازمان غذا و دارو برای تنظیم صنعت دخانیات کنیم. “

منابع: Stanton A. Glantz ، Ph.D. ، مدیر ، مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات ، دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ؛ متیو ال مایرز ، رئیس جمهور ، کمپین کودکان بدون دخانیات ، واشنگتن ، دی سی. جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات ، Reynolds American Inc. 3 اکتبر 2007 ، بیانیه ، انجمن قلب آمریکا ؛ 3 اکتبر 2007 ، بیانیه Andrew C. Von Schenbach ، کمیسر اداره غذا و داروی ایالات متحده

حق چاپ © 2007 ScoutNews ، LLC. همه حقوق محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *