چرا آب سرد برای شما خطرناک است؟ || چرا آب سرد برای شما خطرناک است؟


نوشیدن 2 تا 3 لیتر آب در روز برای سلامت عمومی توصیه می شود. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد برای شما خطرناک است؟ نوشیدن آب می تواند خطرات و مزایای خود را داشته باشد ، و ما در اینجا به طور مفصل در مورد آنها صحبت کرده ایم. همچنین خواهیم دید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیاری معتقدند که اثرات آب سرد بیشتر از مزایای آن است. آب سرد می تواند باعث انقباض معده و مشکل در هضم غذا شود. برخی از افراد همچنین معتقدند که اگر بدن آنها در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر آب بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتیگراد) بیشتر تلاش کند.

نوشیدن آب سرد باعث تحریک غشای بینی شده و عبور از مجاری تنفسی را مشکل می کند. از طرف دیگر ، نوشیدن آب گرم (یا نوشیدنی های گرم ، مانند سوپ مرغ) تنفس را آسان تر می کند. آب سرد همچنین باعث ازدحام در افراد مبتلا به آن می شود سرد یا آنفولانزا.

همین حالا از مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

نوشیدن آب سرد در افرادی که سابقه این بیماری را دارند با میگرن ارتباط دارد. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث درد شود بیایید تحلیل کنیم (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد و غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. بنابراین ، غذا در چندین فرهنگ دیگر با آب گرم مصرف می شود. یک باور رایج دیگر این است که نوشیدن آب سرد لزوماً به بدن شما در خنک شدن در یک روز گرم تابستان کمک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. اگرچه به نظر می رسد آب سرد مضرتر است ، اما مزایایی نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چی؟

چرا آب سرد برای شما خطرناک است؟ | دکتر

آب سرد بعد از ورزش دمای بدن را متعادل می کند. نوشیدن آب سرد می تواند بدن شما را از گرمای شدید بعد از ورزش شدید محافظت کند. نوشیدن آب سرد به بدن شما کمک می کند تا دمای پایین را حفظ کند.

آب سرد همچنین می تواند انرژی بیشتری در طول روز به بدن شما بدهد. با این حال ، هیچ مطالعه خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش قدرت در کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب می تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین می تواند به حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت برای کودکان دارای اضافه وزن می شود.

نوشیدن آب سرد به تنهایی به کاهش وزن شما کمک نمی کند. با این حال ، می تواند روند را به سرعت آغاز کند.

جی! آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایب خود را دارد. آب گرم می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را برطرف می کند. تشنگی کم می تواند مشکل گرمای شدید باشد زیرا بدن شما آب بیشتری را از طریق عرق از دست می دهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند شما را آبکی کند. با این حال ، آب سرد در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ممکن است ایده خوبی نباشد زیرا ممکن است بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. بعد از ورزش شدید می توانید آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا هنگامی که تب دارید) ، آب گرم ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

استفاده از آب سرد یا گرم بستگی کامل به سلامت و وضعیت فرد دارد. آب سرد برای افرادی که میگرن یا آشالازی دارند مناسب نیست. به نظر می رسد آب گرم برای اکثر مردم بی خطر است.

اگرچه آب سرد بی ضرر است ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ایجاد کند. بنابراین ، به سلامت خود و زمان روز یا فصل نگاه کنید تا تصمیم بگیرید که برای شما بهترین است.

جی! آیا نوشیدن آب در دمای اتاق بهتر است؟

چرا آب سرد برای شما خطرناک است؟ | دکتر

آب در دمای اتاق در اکثر موارد می تواند به خوبی عمل کند. اما اگر ورزش می کنید ، نوشیدن آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

در حالی که نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، می تواند مصرف انرژی را در زمان استراحت افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد ذخیره شده در یک روز گرم می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. این می تواند باعث اسپاسم مری و گرفتگی معده شود. همچنین می تواند ضربان قلب و فشار خون شما را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. سوزش حنجره می تواند در اثر خوردن بیش از حد غذای داغ و همچنین آب داغ ایجاد شود. وقتی آب داغ مانند آب گرم با پوست تماس پیدا می کند ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای شدید نیز می تواند باعث آسیب شدید بافت شود.

آب گرم می تواند آلاینده تر باشد؟

تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. اما آب لوله کشی داغ می تواند آلوده باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن دارای قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب موجود در آنها را بخورند و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلاینده ها را سریعتر از آب سرد حل کند.

اگرچه استفاده از آب گرم از فیلتر آب می تواند یک گزینه ایمن باشد ، اما خطرات زیادی دارد. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در نهایت مشکلات ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید از آن به خوبی مراقبت کنید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی حرارتی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک پارچه ضخیم نگه دارید. به یاد داشته باشید که لیوان ها را پر نکنید. می تواند باعث سرریز شدن آب شود سوزش بودن. صبر کنید تا آب کمی سرد شود تا بتوانید بنوشید.

آب گرم می تواند آرام شود. اگرچه هنوز مشخص نیست که چگونه می تواند مفید باشد ، اما مضر نیست. شما فقط به مراقبت مناسب نیاز دارید.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما خطرناک است؟ | دکتر

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و مزایای سلامتی آن را نمی توان انکار کرد. آب برای بدن ما ضروری است و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی است که می تواند عطش شما را برطرف کند و نوشیدن با معده خالی تقریباً تمام مشکلات جسمی شما را درمان می کند. فواید نوشیدن آب شامل موارد زیر است:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند تغذیه شما را افزایش دهد ، زیرا متابولیسم شما را تا حدود 25 درصد افزایش می دهد. تسریع سوخت و ساز بدن به هضم سریع غذا کمک می کند و در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

ایمنی بدن شما را افزایش می دهد.

ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. آنچه باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل آب ضروری است. عادت نوشیدن آب به طور منظم با معده خالی می تواند باشد سیستم ایمنی مهم باشد نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی می تواند جایگزین شود دستگاه گوارش پشتیبانی. ورزش روزانه می تواند به دستگاه گوارش طبیعی کمک کند و همچنین به دستگاه گوارش طبیعی کمک می کند. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به صورت مایع آزاد می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. به این ترتیب بدن شما تمیز می شود و سم زدایی شما انجام دهید. همچنین از التهاب جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

یکی از دلایلی که مردم از سردردهای مکرر و حملات میگرنی رنج می برند ، کم آبی بدن است. کم آبی بدن یکی از دلایل اصلی سردرد است و نوشیدن منظم آب به ویژه با معده خالی می تواند سردرد را کاهش دهد. نه تنها این ، با کمک آب آشامیدنی می توانید از مشکلات دهان و دندان یا دندان جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما خطرناک است؟ | دکتر

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن شما کمک کند زیرا آب کالری ندارد و نوشیدن منظم آن به سیر شدن معده شما کمک می کند. همچنین ، پیامدهای منفی ندارد. زیرا نوشیدن مقدار زیادی آب به تسریع متابولیسم کمک می کند.

از آنجایی که نوشیدن آب به پاکسازی منظم روده کمک می کند ، همچنین باعث می شود صبح احساس گرسنگی کنید تا بتوانید صبحانه خود را به موقع بخورید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما قدرت دهد. نوشیدن آب باعث تحریک رشد سریع گلبول های قرمز خون می شود که نتیجه آن اکسیژن و انرژی بیشتر است.

روده بزرگ را تمیز می کند.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به حذف لجن تجمع یافته و جذب سریع مواد مغذی کمک کند. این به سلامت روده بزرگ و بدن کمک می کند.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که تصفیه آب را به جهان معرفی کردند و آن را از نظر مذهبی انجام دادند. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشند و این درمان با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک آموزش عالی در مورد نحوه پیروی از آب درمانی وجود دارد.

 • دو ساعت بعد از غذا خوردن معمولی غذا نخورید. سپس ، دوباره یک لیتر آب بنوشید.
 • به محض بیدار شدن ، قبل از مسواک زدن یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمی شروع کنید.
 • بعد از نوشیدن آب ، می توانید دندان های خود را مسواک زده و مسواک بزنید. از خوردن و آشامیدن هر چیزی به مدت 45 دقیقه خودداری کنید.بعد از این می توانید از صبحانه لذت ببرید.

نوشیدن آب به جلوگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند و می توانید در چند روز انرژی جدید و تازه را مشاهده کنید. آب درمانی این می تواند فشار خون بالا ، گاستریت ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. همچنین می توانید آب لیمو را به آب ولرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به سم زدایی بدن شما کمک می کند.

اگر مشکلی یا سوالی در مورد رژیم غذایی خود دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تغذیه و درمان دارویی مخاطب. تنظیمات تغذیه و مشاوره آنلاین یکی از خدمات دکتر این می تواند بلافاصله و توسط تلفن توسط متخصصان تغذیه و حتی سایر متخصصان پزشکی مانند متخصص مدار، متخصص ریه، اورولوژی و حتی مادرم Na متخصصین زنان و زایمان در تماس باشید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *