غذای اینترنتی | کلینیک تغذیه و متخصص تغذیه


غذای اینترنتی گفته می شود تغذیه با ارسال اطلاعات و اطلاعات مربوط به تغذیه خوب به صورت آنلاین دریافت می شود. چنین غذایی به صورت آنلاین یا حضوری متخصص تغذیه آنچه دریافت می کنید شامل وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها بر اساس اطلاعاتی است که برای رژیم غذایی خود ارائه می دهید.

تغذیه خوب باید به حفظ و بهبود سلامت کلی بدن کمک کند و شامل همه مواد مغذی ، آب ، اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب ضروری ، ویتامین ها و غیره باشد. در برخی موارد ، بسته به نوع بیماری ، فرد باید از رژیم غذایی خاصی به نام رژیم درمانی پیروی کند.

غذای اینترنتی

جی! هدف از تغذیه آنلاین چیست؟

با وجود افزایش اضطراب زندگی ، افراد معمولاً وقت کافی برای مراجعه به مشاور تغذیه ندارند ، بنابراین پزشک برنامه تغذیه آنلاین را آماده کرده است. به این ترتیب ، فرد به وب سایت پزشک متخصص مورد نیاز مراجعه می کند ، فرم مربوط به تغذیه آنلاین را پر می کند و پس از چند روز ، متخصص تغذیه آنها را بررسی می کند و یک برنامه تغذیه خوب برای آن فرد ارسال می کند.

به خاطر داشته باشید که توصیه های تغذیه ای در مورد تغذیه آنلاین نیز در اختیار شما قرار می گیرد و اگر سوالی داشتید می توانید آن را با او در میان بگذارید.

جی! تفاوت بین تغذیه آنلاین و حضور چیست؟

برخی تصور می کنند که این دو رژیم غذایی ممکن است متفاوت باشد ، اما اینطور نیست و تنها تفاوت این است که شما برای رژیم غذایی معمولی به پزشک مراجعه می کنید و او سوالات مناسب را برای شما می پرسد ، اما برای غذا آنلاین سوالات و اطلاعات نوشته می شود.

از رژیم های ناسالم پیروی نکنید:

برخی از افراد سعی می کنند با حذف برخی از غذاها از رژیم غذایی خود ، وزن خود را کاهش دهند ، که این امر به هیچ وجه درست نیست زیرا همه افراد اطلاعات کافی در مورد تغذیه ندارند و بنابراین می توانند غذا بخورند. غذای بد به بدن شما آسیب می رساند. Na رژیم غذایی برای یکی بهترین متخصص تغذیه خوردن تعدادی از غذاها در حد اعتدال و کاهش وزن تضمین شده است.

غذای اینترنتی

نسخه های بیشتری از تغذیه را به صورت آنلاین بخوانید

غذای خوب چیست؟

رژیم غذایی سالم به معنای محدودیت بیش از حد ، کاهش وزن با نرخ نامعقول یا ترک غذاهای مورد علاقه نیست. در عوض ، به معنای احساس بهتر ، قوی تر ، بهبود سلامت و افزایش خلق و خو است.

داشتن تغذیه خوب کار سختی نیست. اگر در مورد تغذیه و دستور العمل های تغذیه گیج شده اید ، تنها نیستید. در اینجا دکتر شادنوش متخصص تغذیه اطلاعات کاملی در مورد غذاهای سالم و مغذی به شما می دهد.

واقعیت این است که در حالی که برخی غذاها یا مکمل ها بر روحیه فرد تأثیر مثبت دارند ، این ساختار تغذیه ای شما است که اهمیت دارد. سنگ اصلی تغذیه خوب جایگزینی غذاهای فرآوری شده با غذاهای واقعی است. غذاهایی که تا حد امکان به غذاهای اصلاح شده ژنتیکی نزدیک هستند ، می توانند تفاوت زیادی در تفکر ، ظاهر و خلق و خوی شما ایجاد کنند.

با این دستورالعمل های ساده می توانید یک رژیم غذایی خوشمزه ، مغذی و متنوع ایجاد کنید که برای بدن و ذهن شما مفید است.

اصول تغذیه خوب

لازم نیست الگوهای خاصی را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، بلکه می توانید بهترین گزینه را از هر ساختار انتخاب کنید.

  • پروتئین- این به شما این قدرت را می دهد که بیدار شوید و کار کنید و فعالیتهای احساسی و عاطفی خود را کنترل کنید. مصرف بیش از حد پروتئین می تواند برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی خطرناک باشد. تحقیقات نشان می دهد که اکثر ما به پروتئین بهتری احتیاج داریم ، به ویژه با افزایش سن.
  • روغن- همه روغنها یکسان نیستند. همانطور که چربی های بد می توانند خطر ابتلا به برخی بیماری ها را افزایش دهند ، چربی های خوب نیز می توانند از مغز و قلب شما محافظت کنند. چربی هایی مانند امگا 3 برای سلامت بدن و ذهن ضروری هستند.
  • فیبر- خوردن غذاهای سرشار از فیبر می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت کمک کند. فیبر همچنین می تواند پوست را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند.
  • کلسیم- دریافت ناکافی کلسیم در اضطراب ، افسردگی و مشکلات خواب دخیل است. صرف نظر از جنسیت و سن ، خوردن رژیم غذایی پرکالری و دریافت منیزیم ، ویتامین D و پتاسیم کافی برای کمک به عملکرد کلسیم ضروری است.
  • کربوهیدرات- کربوهیدراتها منبع اصلی انرژی هستند. اما بیشتر باید از کربوهیدراتهای جامد و فرآوری نشده (سبزیجات ، غلات و میوه ها) به جای شکر تصفیه شده و نشاسته تهیه شود. خودداری از نان سفید ، نان خامه ای ، کربوهیدرات ها و شکر می تواند از افزایش سریع قند خون ، تغییر خلق و خو و ایجاد چربی ، به ویژه در اطراف کمر جلوگیری کند.

غذای اینترنتی

بر تغذیه خوب تمرکز کنید.

بهترین راه حل این است که ترس ها یا مشکلات خود را به مجموعه ای از مراحل کوچکتر تقسیم کنید. حفظ هدف در سطح متوسط ​​می تواند به شما در دستیابی به نتایج درازمدت کمک کند که بدن شما از خوردن غذاهایی که دوست دارید محروم است.

با انجام اقدامات کوچک و قابل کنترل مانند افزودن سالاد به رژیم غذایی خود یکبار در روز ، تغذیه مناسب را در نظر بگیرید. هنگامی که این تغییرات کوچک به یک عادت تبدیل شد ، می توانید گزینه های سالم را اضافه کنید.

خود را با موفقیت آماده کنید.

همه چیز را ساده نگه دارید تا برای موفقیت آماده شوید. رژیم غذایی سالم نباید سخت باشد. به جای نگرانی در مورد شمارش کالری ، مواردی مانند رنگ ، تنوع و دستور غذا را در نظر بگیرید. به اجتناب از غذاهای فرآوری شده و انتخاب مواد جدید فکر کنید.

غذای خود را آماده کنید. تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. برچسب مواد غذایی را بخوانید تا متوجه شوید که چقدر قند یا چربی در غذاهای فرآوری شده ناسالم است. احساسات خود را بعد از غذا در نظر بگیرید و سعی کنید با انتخاب بهترین گزینه های غذایی ، هیدراته بمانید.

اعتدال: برای همه تغذیه سالم ضروری است

اعتدال در تغذیه به معنی خوردن به اندازه بدن است. برای بسیاری از ما ، اعتدال به معنای خوردن کمتر از نیاز بدن است. اما این بدان معنا نیست که غذاهای مورد علاقه خود را حذف کنید. اگر غذاهای مورد علاقه خود را از یک رژیم غذایی یکسان به طور منظم ممنوع می کنید ، اگر از غذاهای خورده شده در سایر وعده های غذایی پیروی کنید.

به کاهش تعهد فکر کنید. مدت کوتاهی قبل از سیر شدن غذا را متوقف کنید ، زیرا مغز برای ارسال کامل پیام به زمان نیاز دارد. در صورت امکان با دیگران غذا بخورید. غذا خوردن به تنهایی ، به ویژه در مقابل تلویزیون یا کامپیوتر ، می تواند منجر به پرخوری شود. تنقلات را در خانه کاهش دهید. به جای خرید تنقلات و در دسترس قرار دادن آنها در خانه ، گزینه های سالم را انتخاب کنید و هر زمان که می خواهید هدیه بگیرید ، بیرون بروید و میان وعده مورد علاقه خود را از خارج خریداری کنید.

بیشتر اوقات ما همیشه راضی نیستیم. گاهی اوقات ما برای از بین بردن استرس یا غلبه بر احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی یا کسالت غذا می خوریم. با یادگیری نحوه کنترل احساسات و احساساتمان ، می توانیم غذایی را که می خوریم کنترل کنیم.

از خوردن زیاد غذا در شب خودداری کنید. شام را زود بخورید و تا صبح 14 تا 16 ساعت چیزی نخورید. تحقیقات نشان می دهد که خوردن تنها زمانی که فعالتر هستید به سیستم گوارش شما استراحت بیشتری می دهد و به حفظ وزن سالم کمک می کند.

میوه ها و سبزیجات کم کالری و مواد مغذی مانند ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند. حداقل پنج میوه و سبزیجات در روز بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *