رژیم مدیترانه ای مانند گذشته نیست

photo of mediterranean diet


4 اکتبر 2021 – هنگامی که کوه وزوویوس در سال 79 پس از میلاد فوران کرد ، برخی از ساکنان پومپی در ایتالیا به طاق های سنگی در سواحل مجاور پناه بردند ، اما بیهوده: جریان گدازه ها هنوز جان خود را از دست دادند. اما سنگ مذاب شواهد نحوه زندگی و خوردن آنها را پاک نکرد. بر اساس یک مطالعه جدید ، استخوان های آنها داستان نحوه تغییر رژیم غذایی مدیترانه ای را در طول زمان نشان می دهد.

بن در یک مطالعه ظاهر شد توسعه علم، محققان توضیح می دهند که منابع غذایی که جمعیت پمپئی را تغذیه می کردند با استفاده از پروتئین های استخراج شده از استخوان این قربانیان تعیین شد.

ما همان چیزی هستیم که می خوریم و بدن ما با استفاده از پروتئین هایی که دریافت می کنیم مواد جدیدی ایجاد می کند. استخوان ها دائما در حال تجزیه و بازسازی هستند و پروتئین های موجود در آنها نشان دهنده رژیم غذایی اخیر شما است. در مطالعه اخیر ، محققان ویژگی های پروتئین استخوان را با ماهی ، حیوانات زمینی و گیاهان غذایی مقایسه کردند تا مشخص شود چه کسی در آن زمان چه چیزی می خورد.

آنها دریافتند مردان ماهی بیشتری می خورند و زنان محصولات حیوانی زمینی و همچنین میوه ها و سبزیجات محلی را ترجیح می دهند. به گفته نویسندگان ، دسترسی به ماهی دشوارتر و در نتیجه گرانتر است ، این نشان می دهد که موقعیت اجتماعی بالاتر مردان ممکن است تفاوت جنسیتی در رژیم غذایی آنها را توضیح دهد.

برای انسان مدرن ، نتایج نشان می دهد که رژیم مدیترانه ای ، که اغلب برای ما سالم ترین تلقی می شود ، در طول 2000 سال گذشته کمی تغییر کرده است. ساکنان این منطقه احتمالاً بسیار بیشتر از رژیم غذایی امروزی در زمان فوران وزوووس ماهی می خورند ، اما از غلات کمتری استفاده می کنند.

رویکرد مطالعه “همچنین داده های تغذیه ای را با دقت کافی برای مقایسه منابع غذایی جمعیت مدرن ارائه کرد ، و این امکان را برای مقایسه رژیم غذایی باستانی با محیط معاصر فراهم کرد که در آن پیامدهای سلامتی بهتر درک شده است”.

اخبار سلامت WebMD

منابع

توسعه علم“بازسازی رژیم غذایی با وضوح بالا از قربانیان فوران Ceuvian 79 در Herculaneum توسط تجزیه و تحلیل ایزوتوپهای خاص.”


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *