خطر تنگی آئورت – عوارض عفونت بر عملکرد قلب و عروق


خطر تنگی آئورت آئورت – عوارض عفونی در عملکرد قلب

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین عوارض بیماری عروق کرونر قلب است. با تعریف ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و همچنین می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه دوبعدی آئورت” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این حالت در سنین بالا رایج است زیرا کلسیم یا زخم ها به دریچه آسیب می رسانند و جریان خون را از طریق آن افزایش می دهند.

تنگی دریچه آئورت ؛  امضا کردن

جی! تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. اکثر افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS ، علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان کاهش جریان خون به میزان زیادی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و شگفت انگیز

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

احساس سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم دست و پا

مشکل در خوابیدن یا نیاز به خواب هنگام نشستن

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی

نقایص مادرزادی در تنگی آئورت آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• خستگی هنگام کار

• بدون افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا ناسالم

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

3 راه می تواند باعث سرریز دریچه آئورت شود:

غلظت کلسیم:

خون حاوی کلسیم ، در میان سایر مواد معدنی و مواد مغذی است. با عبور خون از دریچه آئورت ، رسوبات کلسیم در طول زمان در دریچه ایجاد می شود. این می تواند آن را سخت تر و نازک تر کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه میله یا سوراخ است که محکم جا می گیرد. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار لبه است. قلب می تواند سالها به این شکل درست عمل کند. اما هرچه سن شما بالاتر می رود ، احتمال ماندن سوپاپ بیشتر می شود. این نوع نقص مادرزادی قلب را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

سرماخوردگی:

اگرچه این مشکل “گلودرد” یا “مخملک” مانند گذشته شدید نیست ، اما همچنان می تواند یک تهدید باشد. تب سرد می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت قرمز تجمع کلسیم در دریچه را تسهیل می کند.

جی! تنگی آئورت چگونه ایجاد می شود یا باعث افزایش عوارض می شود؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند منجر به ضعف ، ضعف یا خستگی شود ، دیواره بطن چپ نیز ممکن است ضخامت ماهیچه را نشان دهد زیرا بطن باید سخت کار کند تا خون را از طریق دریچه باریک به داخل آئورت پمپ کند.

دیواره ضخیم فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند ، که فضای کمتری را برای بدن برای تامین خون کافی فراهم می کند. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را تغییر داده یا کند کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت عمدتا به دلیل زخم ها و تجمع کلسیم در اطراف دریچه (صفحه یا چین) ، افراد مسن را درگیر می کند. AS مرتبط با سن معمولاً پس از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا 70 یا 80 سالگی علائم خود را نشان نمی دهند.

در نوجوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در نوجوانان ، نقص مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است عدم رشد دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب برای پمپاژ خون به دهان فشار می آورد و سالهاست که دریچه معیوب اغلب به دلیل تجمع کلسیم منقبض می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون جمع آوری شده در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب و حتی به ریه ها بازگردد. برای جبران ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند ناشی از فعالیت بیش از حد قلب باشد عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب است

خستگی (زیرا خون برای رسیدن به مغز کافی نیست)

نارسایی قلبی (قلب ضعیف که خوب نمی دهد)

آریتمی (ضربان قلب غیر طبیعی ناشی از جریان خون غیر طبیعی به قلب.)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راههای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها ، و همچنین سابقه پزشکی شما و معاینه فیزیکی است. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا تشخیص دهد که آیا بثورات قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص این بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی توصیه کند. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

اکوکاردیوگرام:

در این آزمایش از امواج صوتی برای تولید تصاویر ویدئویی از یک قلب متحرک استفاده می شود. در طول این آزمایش ، متخصصان دستگاهی مانند مبدل قفسه سینه را در دست داشتند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون به قلب استفاده کنند.
پزشکان می توانند نوع دیگری از اکوکاردیوگرام به نام اکوکاردیوگرام جرم ترانس را انجام دهند تا دریچه آئورت را از نزدیک مشاهده کنند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای لوله در زیر لوله منتهی از دهان به شکم (مری) وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، یک سیم (الکترون) متصل به یک پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند سلول های اصلی قلب ، بیماری های قلبی و ضربان های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که رگ خونی (آئورت) متسع شده یا کلسیم در دریچه آئورت تجمع یافته است. اشعه ایکس قفسه سینه همچنین می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

تمرینات ورزشی یا تست استرس:

آزمایشات ورزشی به پزشکان در شناسایی علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین ورزش کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت بیماری کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، می توانید از داروهایی استفاده کنید که همان تأثیر ورزش را بر قلب دارند.

اسکن قلب کامپیوتر (CT):

سی تی اسکن قلب از یک مجموعه اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می کند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و نگاه دقیق تر به دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب از بخش هایی از آهن ربا و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه گیری اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلب:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما اگر سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تعیین کنند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این روش ، پزشک یک کاتتر باریک را از طریق رگ خونی به بازو یا کشاله ران منتقل می کند و آن را به شریان قلب هدایت می کند.

رنگدانه از طریق کاتتر تزریق می شود ، که به ظاهر شدن رگها در اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) کمک می کند. این آزمایش تصویر دقیقی از سیستم قلبی عروقی و نحوه عملکرد قلب به پزشک می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی را تجربه نمی کنید ، پزشک از طریق ملاقات های منظم و معمول وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک همچنین به شما توصیه می کند که شیوه زندگی خود را تغییر دهید و از دارو برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. در واقع می توان روش های غیر خشونت آمیز پیدا کرد.

در صورت ابتلا به تنگی آئورت ، توسط تیمی از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی با تجربه در تشخیص و درمان بیماری های قلبی عروقی تحت معاینه و درمان قرار بگیرید. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را برای تعیین مناسب ترین درمان برای شما ارائه دهد. کلینیک قلب و دیابت اکسیر ممکن است تا پایان مسیر سلامت در زمینه مراقبت های پزشکی برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند ، زیرا تنگی دریچه آئورت به طور کلی نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای تعمیر دریچه آئورت ، جراحان می توانند صفحه جوش داده شده (کاسپ) را بردارند.

والوپلاستی بادکنک
پزشکان می توانند از یک لوله نازک و بلند (کاتتر) برای ایجاد دریچه باز کننده باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بادکنک ولووپلاستی” نامیده می شود ، پزشک یک کاتتر را داخل ورید یا کشاله ران قرار می دهد و بالنی در نوک آن قرار دارد و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. دکتری که این عمل را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه مکانیکی

تعویض دریچه آئورت اغلب برای درمان تنگی آئورت مورد نیاز است. در تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های بافتی بیولوژیکی با گذشت زمان کوچک می شوند و ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای ضد رتروویروسی مادام العمر استفاده کنند تا از لخته شدن خون جلوگیری شود.

تعویض دریچه آئورت ترانس برش

انتقال دریچه ترانسفورماتور سوپاپ (TAVR) پزشکان از یک روش تهاجمی کوچک به نام جایگزینی دریچه آئورت پیوندی (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یک کاتتر را به یک پا یا قفسه سینه وارد می کنند و آن را در قلب قرار می دهند. یک دریچه جایگزین از طریق کاتتر وارد قلب می شود. هنگامی که دریچه نصب می شود ، پزشکان کاتتر را از رگ های خونی شما خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این نرخ کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *