حقیقت در مورد کاهش وزن


من گزارش های زیادی در رسانه ها در مورد میزان افزایش وزن هر فرد در یک سال فاجعه بار مشاهده می کنم. و برخی بسیار ترسناک هستند. یک منبع معتبر وزن متوسط ​​25 پوند را گزارش کرد. مطالعه دیگری که به طور گسترده گزارش شده بود ، این عدد را 29 پوند بیشتر اعلام کرد.

در عین حال ، همه در رسانه های اجتماعی از این واقعیت غصه می خورند که بازگشت به محل کار برای شخصی نیاز به لباس های کاملاً جدید دارد زیرا آنها نمی توانند به اصطلاح “شلوار سخت” را ببندند.

سوابق و شوخی های اینترنتی را کنار بگذاریم ، افزایش وزن برای جمعیت زیادی از طریق افزایش بار بیماری ، خطر و ناتوانی تأثیر بسزایی خواهد داشت. خوشبختانه وقتی به داده ها دقیق نگاه می کنید ، واقعیت آنطور که گزارشات خبری نشان می دهند بد یا تکان دهنده نیست.


ارقام مشکوک ، بد گزارش شده است

به عنوان مثال ، یکی از این گزارش ها بر اساس یک نظرسنجی آنلاین است که توسط هریس پولل به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است. و بر خلاف آنچه که ممکن است در رسانه ها دیده باشید ، این مطالعه نشان نداد که یک فرد متوسط ​​در طول همه گیری 29 پوند درآمد داشته است.

چهار نفر از 10 نفر از مصاحبه شوندگان گفتند که این بیماری هیچ تغییر وزن ناخواسته ای ایجاد نکرده است. بیست درصد گفته اند که کاهش وزن ناخواسته را در نتیجه استرس تجربه کرده اند. 40 درصد بقیه گفتند که این فاجعه منجر به افزایش وزن ناخواسته شده است – و میانگین وزنی که در بین گروه گزارش شده است ، در واقع 29 پوند بوده است. اما تنها نیمی از آنها (یا 20 درصد از کل شرکت کنندگان) بیش از 15 پوند افزایش یافته اند. به

توجه داشته باشید که همه اینها تغییراتی در خود گزارش شده اند که توسط هیچ داده واقعی وزن تأیید نشده است. بنابراین مشخص نیست که آیا گزارشات یا سوابق افراد دقیق بوده است یا خیر. اما به وضوح ، این یک تصور غلط فاحش است که یک فرد متوسط ​​در طول فاجعه 29 پوند به دست آورده است. اکثر افراد در این مطالعه وزن ناخواسته را گزارش نکرده اند – و اکثر کسانی که کمتر از نصف این مقدار را افزایش داده اند.

و در مورد نسخه ای که به طور گسترده در وبلاگ بهداشت هاروارد به اشتراک گذاشته شده است و افزایش وزن 25 پوند ذکر شده است ، چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. گزارشگران هاروارد در حال گزارش داده های منتشر شده توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو بودند.

این یک نمونه کوچک بود و تنها شامل 270 نفر بود که وزن خود را با استفاده از مقیاس مجهز به بلوتوث به عنوان بخشی از یک مطالعه بیماری های قلبی تحت نظر داشتند. بنابراین داده ها مطمئناً قابل اطمینان تر هستند. آنها دریافتند که این مطالعات به طور متوسط ​​شش پوند در طول چهار ماه ، از فوریه 2020 ، درست زمانی که کشور در حال ورود بود ، درآمد داشتند.

پس این عدد 25 پوندی از کجا آمده است؟ این نتیجه شایعات محض درباره نویسندگان هاروارد بود. آنها تصور می کردند که اگر این کاهش وزن به مدت 12 ماه متوالی ادامه یابد ، به 25 پوند افزایش می یابد.

بنابراین ، دقیقاً چه اتفاقی افتاده است؟

حقیقت در مورد افزایش وزن

Epic Health توانست داده های وزن تقریباً 20 میلیون نفری را که تحت پوشش سیستم سلامتی خود هستند تجزیه و تحلیل کند و داستانهای بسیار متفاوتی پیدا کند. متوسط ​​افزایش وزن در یک سال فاجعه بار حدود یک پوند بود. اما همانطور که با داده های تحقیق مشاهده کردیم ، میانگین همیشه بهترین راه برای دیدن آنچه در مورد جمعیت است ، نیست.

راه دیگر برای مشاهده داده ها ، توزیع تغییرات وزن است: چه؟ چند درصد از مردم کمتر از 5 پوند ، پنج تا 10 پوند ، 10 تا 15 پوند و غیره وزن کم کرده یا افزایش یافته اند. (به این هیستوگرام می گویند.)

هنگامی که به هیستوگرام وزن داده Epic Health نگاه می کنید ، می بینید که تغییرات وزن کوچک بسیار شایع تر از تغییرات بزرگ است. مهمتر از آن ، وقتی محققان تغییر وزن در طول سال فاجعه بار را با تغییر وزن در سال فاجعه بار قبلی مقایسه کردند ، الگو تقریباً یکسان بود. این تراژدی تاثیری بر تعداد افرادی که اضافه وزن یا کاهش وزن داشتند و یا میزان کاهش یا افزایش آنها نداشت.

اما چرا این مهم است؟

بدیهی است که خبرهای بد جدی تر می شوند. و به نظر می رسد اخبار مربوط به سنگینی فاجعه آنقدرها هم که تیترها عنوان می کردند بد نبود. اما من می ترسم داستان هایی از این قبیل بتوانند عزم و اراده مردم را برای اقدام در جهت افزایش وزن کاهش دهند و این پیشنهاد را مطرح کنند که افزایش وزن اجتناب ناپذیر و جهانی است.

خطر قانونی شدن

ما نباید علائم خود را برای آنچه ممکن است از دیگران بگیریم بلکه به عنوان موجودات اجتماعی این کار را انجام دهیم. ما همه عادات و انتظارات خود را با نکات پیرامون خود مقایسه می کنیم.

با افزایش تعداد شهروندان دارای اضافه وزن ، ما دیدگاه خود را در مورد وزن طبیعی تغییر داده ایم. فردی که 50 سال پیش از نظر اضافه وزن (هم توسط پزشکان و هم ناظران عمومی) توصیف می شد ، اکنون (هم توسط پزشکان و هم پزشکان عمومی) به عنوان وزن طبیعی شناخته می شود – به همین ترتیب ما به اضافه وزن به عنوان یک اندازه طبیعی پی برده ایم. . خدمت کردن

وقتی مقدار زیادی در بشقاب وجود دارد ، ما فکر می کنیم که باید بیشتر بخوریم. وقتی همه اضافه وزن دارند ، ممکن است خودمان اضافه وزن ایمن تر یا قابل قبول تر به نظر برسیم. اما اگرچه ممکن است قابل قبول تر باشد ، اما درست است ، اما ایمن نیست.

جی! آیا می توانید در هر اندازه سالم باشید؟

و به همین دلیل است که این داستان دروغین که “همه” در طول فاجعه 25 پوند دریافت کردند ، باید اصلاح شود. همه وزن اضافه نکردند. در واقع تعداد کمی از افراد وزن اضافه کردند. و برای کسانی که این کار را کردند ، بیشتر آنها کمتر از پنج پوند درآمد داشتند.

این به معنای تحقیر یا دلسردی از افرادی نیست که نسبت به سال گذشته وزن بیشتری داشته اند. برعکس ، هدف آن تشویق آنها به کاهش وزن ناخواسته به عنوان یک مسئله مهم یا پذیرش آن به عنوان پیامد اجتناب ناپذیر یک سال فاجعه بار است.

افزایش وزن می تواند بر سلامت جسمی و روحی شما تأثیر بسزایی داشته باشد. و متخصصان بهداشتی هستند که می توانند از طریق تغییرات رفتاری ، تغییر شیوه زندگی و – در صورت نیاز – پشتیبانی پزشکی ، روانی یا پزشکی ، در کاهش وزن به شما کمک کنند. و اگر مقدار کمی کاهش وزن دارید ، به یاد داشته باشید که حتی مقدار کمی کاهش وزن می تواند بر سلامت شما تأثیر مثبت بگذارد. بنابراین اجازه ندهید مسافت مورد نیاز شما را از برداشتن اولین گام های مهم باز دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *