جی! آیا رنگ آمیزی مواد غذایی مصنوعی برای کودکان بی خطر است؟ در اینجا آنچه شما باید بدانید آمده است.


جی! آیا رنگ غذا به کودکان آسیب می رساند؟ جی! آیا رنگ آمیزی مصنوعی تأثیر بیشتری بر کودکان می گذارد؟ در اینجا حقایقی وجود دارد که باید بدانید!

جی! آیا فرزند شما تا به حال از آبی آب نبات سرد یا رژ لب صورتی استفاده کرده است؟ نا جی! آیا تا به حال کمی احساس نگرانی کرده اید و از خود پرسیده اید که آیا این رنگ های روشن بی ضرر هستند یا مضر – مخصوصاً پس از خواندن مطالب وحشتناک در مورد رنگ آنلاین؟

من هم قبلاً چنین احساسی داشتم. رنگ غذا مدتهاست که بحث برانگیز است و هنوز بحث ، سردرگمی و اطلاعات غلط در اطراف آنها وجود دارد. بنابراین من برای یافتن پاسخ هایی که همه ما به آن نیاز داریم ، به تحقیق پرداختم.

رنگ غذای مصنوعی چگونه است؟

دو نوع رنگ به غذاها و نوشیدنی ها اضافه می شود:

 1. رنگ غذای مصنوعی رنگهای مصنوعی هستند و بیش از 150 سال است که در زمینه توزیع مواد غذایی وجود دارد. نه رنگ تولید شده برای استفاده توسط FDA تأیید شده است ، اما قرمز 40 ، زرد 5 و زرد 6 رنگهایی هستند که در اکثر برچسب ها مشاهده خواهید کرد.
 2. رنگ طبیعی غذا بیشتر از گیاهان و سبزیجات و میوه ها مانند آب چغندر (قرمز یا قرمز) و زرد (زرد) استخراج می شوند.

چگونه می توان تشخیص داد که یک محصول رنگی است؟

لیست مواد لازم را مشاهده کنید. همه رنگهای غذایی مصنوعی باید با نام و رنگ و همچنین اعداد (مانند “قرمز 3” یا “آبی 2”) ذکر شوند. اگر محصول دارای رنگ طبیعی است ، منو ممکن است مواردی مانند “عصاره پاپریکا (رنگ)” را بیان کند. در اینجا یک بخش دشوار اما مهم وجود دارد: اگر در لیست پیوندها فقط “رنگ مصنوعی” یا “رنگ افزوده” مشاهده می کنید ، این بدان معناست که رنگ طبیعی دارد- و در این مورد ، “مصنوعی” به سادگی به معنی یک رنگ اضافه شده است که قبلاً وجود نداشت.

مواد تشکیل دهنده و رنگ خوراکی

کدام غذاها رنگ غذای مصنوعی دارند؟

غذاهایی که رنگ غیر طبیعی دارند (فکر کنید شیرینی و نوشابه) اغلب دارای کد رنگی هستند. اما رنگهای مصنوعی می توانند در مکانهای شگفت انگیز دیگر مانند وافل یخ زده ، ترشی ، سس سالاد ، کیک وانیلی سرد و مارشمالو سفید نیز وجود داشته باشند.

در ایالات متحده ، ما بیش از پنج برابر رنگ 1950 از مواد غذایی استفاده می کنیم. و کودکان بیشتر از بزرگسالان از رنگ غذایی استفاده می کنند. این بدان معناست که بسیاری از “غذاهای کودک” اغلب با رنگ ها مانند غلات رنگی و نوشیدنی های میوه ای تهیه می شوند. غذاها و نوشیدنی های رنگارنگ که کودکان بیشتر مصرف می کنند ، به گفته محققان، است:

 • نوشیدنی های با طعم میوه
 • بستنی و یخ می پاشد
 • پوست میوه / میان وعده میوه
 • جوش شیرین
 • تزئینات سرد و پخت (مانند پاشیدن)
 • غلات
 • ماست

جی! رنگ غذا در پزشکی چطور؟

حتی اگر غذا و رنگ نمی خرید ، ممکن است داروهای فرزند شما حاوی آن باشد. رنگها معمولاً برای افزودن یک اسپری دلپذیر به رنگ مناسب (مانند اسپری انگور بنفش) اضافه می شوند.

در مطالعه ای که در سموم غذایی و شیمیایی، محققان سطح رنگ غذا را در مکمل ها و داروهای کودکان اندازه گیری کردند. آنها دریافتند که ویتامین ها و قرص ها منبع مهمی از رنگ برای کودکان نیستند. اما مسکن ها و داروهای سرفه / سرماخوردگی / آلرژی – در برخی موارد ، در سطح “مصرف قابل قبول” FDA قرار داشتند.

در واقع ، آنها دریافتند که مصرف قرمز شماره 40 می تواند دو برابر داروهای مسکن و سه برابر برای برخی داروهای سرفه / سرماخوردگی / حساسیت قابل قبول باشد. بنابراین اگر می خواهید از رنگ جلوگیری کنید ، برچسب های نسخه را بخوانید ، به دنبال گزینه های بی رنگ برای داروهای بدون نسخه باشید و از داروساز خود در مورد داروهای تجویزی سوال کنید.

جی! رنگ خوراکی از نفت ساخته شده است؟!

بله ، به نظر من خیلی بد می آید ، اما BT برای من هم مناسب نیست. پیچیده تر از آن است. نفت منبع اصلی کربن ، هیدروژن و اکسیژن است ، بنابراین این مولکول ها از نفت استخراج شده ، تصفیه شده و برای استفاده در غذاها و نوشیدنی ها به پودر یا مایعات تبدیل می شوند. به نظر می رسد یک فرایند مضحک است ، اما برخی از محصولاتی که احتمالاً به طور مرتب از آنها استفاده می کنید – مانند ویتامین ها ، لثه ها و داروها – با همین مولکول های نفتی تهیه شده اند.

برای مشاهده پاسخ به پایین بروید!

جی! آیا رنگ غذای مصنوعی خطرناک است؟

FDA می گوید او می گوید که رنگ خوراکی – و همچنین همه افزودنی های غذایی مورد تایید آنها – بی خطر است. اما FDA چندین هشدار دارد:

 • زرد 5 می تواند باعث تحریک و کهیر در برخی افراد شود.
 • عصاره کارمین / کوچینال ، رنگ قرمز تولید شده توسط حشرات ، می تواند در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند. بنابراین این رنگ ، اگرچه یک رنگ “طبیعی” است ، اما همیشه در لیست مواد تشکیل دهنده ذکر خواهد شد.
 • رنگ های مصنوعی می توانند رفتارهای دیگر کودکان را تحت تأثیر قرار دهند. FDA می گوید در حالی که شواهد نشان می دهد که اکثر کودکان عوارض جانبی ندارند ، برخی از کودکان ممکن است به آنها حساس باشند.

گروه حمایت از مصرف کنندگان مرکز علوم برای منافع عمومی (CSPI) همچنین ادعا می کند که رنگ زرد 5 و زرد 6 (دو رنگ پرکاربرد غذایی) می توانند به بنزیدین ، ​​ترکیبی که با سرطان مرتبط است ، آلوده شوند. اگرچه FDA برای بنزیدین آزمایش می کند ، CSPI می گوید محدودیت های ایمن برای کودکانی که رنگ بیشتری به خود می گیرند و اندام کوچکتری دارند اعمال نمی شود.

جی! آیا رنگ غذای مصنوعی کودکان را ضعیف می کند؟

دهه هاست که محققان رنگ غذا و رفتار کودکان را مورد مطالعه قرار داده اند. در دهه 1970 ، Ben Feingold ، متخصص آلرژی کودکان ، رژیم غذایی را برای از بین بردن رفتارها و مسائل مربوط به کودکانی که نقاشی می کردند (همراه با سایر افزودنی های غذایی مانند شیرین کننده های مصنوعی و برخی از مواد نگهدارنده) که امروزه نیز برخی از والدین از آن استفاده می کنند ، ایجاد کرد.

از آن زمان ، مطالعات دیگری مانند این امکان وجود رابطه بین رنگ و شخصیت را نشان داده است:

 • تجزیه و تحلیل موضوع در سال 2012 او به این نتیجه رسید که حدود هشت درصد از کودکان مبتلا به اختلال بیش فعالی / نقص توجه / بیش فعالی علائمی دارند که در اثر رنگ ایجاد می شوند یا تشدید می شوند. هشتاد درصد از کل کودکان تشخیص داده شده در ایالات متحده کار می کنند حدود نیم میلیون که می تواند تحت تأثیر رنگ قرار گیرد.
 • یک مطالعه انگلیسی 2007 دریافتند که زیرمجموعه ای از کودکان خردسال (از جمله آنهایی که تشخیص ADHD ندارند) تنها یک ساعت پس از نوشیدن یک نوشیدنی رنگی بی انگیزگی ، انگیزه و بی قراری را نشان دادند. (این مطالعه توسط برخی مورد انتقاد قرار گرفت زیرا این نوشیدنی همچنین حاوی مواد نگهدارنده بود که می تواند بر کودکان نیز تأثیر بگذارد.)
 • گزارش جدید از EPA کالیفرنیا او نتیجه گرفت که رنگ مصنوعی مواد غذایی می تواند منجر به عدم تحرک و سایر مشکلات رفتاری مانند بی تفاوتی و بی ثباتی در سایر کودکان شود – و به نظر می رسد که کودکان از نظر حساسیت نسبت به رنگ غذا متفاوت هستند.
آب میوه برای کودکان

چرا برخی از کودکان به رنگ غذا حساس هستند (و برخی دیگر نه)؟

هیچ کس واقعاً نمی داند ، اما محققان نظریه هایی ارائه کرده اند:

 • رنگ ها می توانند باعث آزاد شدن هیستامین از سلول ها شوند که می تواند بر مغز تأثیر بگذارد.
 • رنگها می توانند از روده “نشت” کرده و وارد بدن شوند (مفهوم کلی “روده نشت کننده” گیج کننده است).
 • غذاهای رنگی بیشتر پردازش می شوند و ممکن است کودکان به رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و بسیار فرآوری شده پاسخ دهند.

جی! چند رنگ برای کودکان؟

محققان می گویند که کودکان شرکت کننده در این آزمایش با 50 میلی گرم یا بیشتر رنگ پاسخ دادند (اگرچه برخی از کودکان در زیر پاسخ دادند). در اینجا چند پیشنهاد در مورد نحوه استفاده از آن در سایر نوشیدنی های رایج وجود دارد (منبع: میزان رنگ غذایی مصنوعی در نوشیدنی های رایج و تأثیر رفتار بر مصرف کودکان):

 • زمان لیموناد صورتی کشور: 0.2 میلی گرم
 • لیمو لیمو Gatorade: 3.4
 • پانچ سبز هاوایی: 19 میلی گرم
 • پرتقال پاوارد: 22.1 میلی گرم
 • پرتقال خرد کننده: 33.6 میلی گرم
 • توت فرنگی نارنجی سان دی: 41.9 میلی گرم

در اینجا محدودیت برای سرو در چندین غذای رایج وجود دارد (منبع: میزان رنگ مصنوعی غذا و قند اضافه شده به غذاها و شیرینی ها معمولاً توسط کودکان استفاده می شود):

 • نوار توت فرنگی NutriGrain: 2.5 میلی گرم
 • میوه جات (1 کیسه): 3.7 میلی گرم
 • یخ قرمز Fla-vor-Ice: 3.8 میلی گرم
 • بستنی خامه ای خامه ای نعناع (1 پیمانه): 6.0 میلی گرم
 • مخلوط کیک قرمز دانکن هینز: 9.5 میلی گرم
 • گیلاس PopTart برش خورده: 10.1 میلی گرم
 • Jell-O نارنجی: 12.2 میلی گرم
 • بادام زمینی پنیر و کراکر (ترقه 8): 14.4 میلی گرم
 • حلقه میوه: 14.6 میلی گرم
 • سنگریزه میوه: 19 میلی گرم
 • قرمز شلخته (کوچک): 22.4 میلی گرم
 • کوکی های توت فرنگی خشک (3): 24.2 میلی گرم
 • اسکیتلز (بسته 1): 33.3 میلی گرم
 • تریکس: 36.4 میلی گرم
 • Cap’n Crunch Oops Berries Total: 41.3 میلی گرم

جی! آیا این رنگها در اتحادیه اروپا ممنوع نیست؟

خیر ، اما برچسب های هشدار دهنده روی محصول وجود دارد. آژانس استانداردهای غذایی (نسخه اتحادیه اروپا) در سال 2010 درخواست برچسب هشدار برای هرگونه محصول رنگی را آغاز کرد. برچسب هشدار دهنده می گوید: “این می تواند بر فعالیت و توجه به کودکان تأثیر مخربی داشته باشد”. بسیاری از شرکت ها برای اجتناب از برچسب های هشدار دهنده ، از رنگ های طبیعی (مانند آب چغندر و آناتتو) استفاده کرده اند.

در سال 2011 ، FDA در مورد این که آیا به برچسب های هشداردهنده مشابه در ایالات متحده نیاز دارد رای داد ، اما تصمیم گرفت که شواهد کافی وجود ندارد (رای مخالف 8 تا 6 رای مخالف متن بود – بدون رأی وحدت رویه). این کمیته گفت که تحقیقات بیشتری باید در مورد اینکه آیا رنگ غذا برای کودکان بی خطر است یا خیر انجام شود. سناتور ایالت کالیفرنیا اخیراً لایحه ای را معرفی کرد نیاز به برچسب های هشدار دهنده بر روی غذاها و نوشیدنی های رنگی در کالیفرنیا.

چرا همه شرکت ها از رنگ های طبیعی استفاده نمی کنند؟

رنگ های مصنوعی گران تر ، راحت تر استفاده می شوند و رنگ های سازگارتری تولید می کنند. از آنجا که رنگهای طبیعی از گیاهان گرفته شده اند ، آنها بسیار متفاوت هستند و رنگها ضعیف تر و ظریف تر می شوند.

جی! آیا باید از رنگ غذای مصنوعی اجتناب کنید؟

برخی والدین از افزودنی هایی مانند رنگ خوراکی و شیرین کننده های مصنوعی اجتناب می کنند و این یک گزینه مشروع است. رنگها به هر دلیلی به جز غذا استفاده نمی شوند و بسیاری از شرکتها به دلیل تقاضای مصرف کننده رنگ گیاهان را تغییر می دهند. بنابراین تهیه نسخه اصلی چیزهایی مانند ماست با طعم میوه ای بیش از همیشه آسان است.

اگر می پرسید که آیا رنگ بر رفتار فرزند شما تأثیر می گذارد یا نه ، آنها را بردارید و ببینید آیا تفاوت هایی مشاهده می کنید یا خیر. من با والدینی صحبت کرده ام که پس از مسدود شدن رنگ تغییراتی را مشاهده کرده اند و سایر افرادی که چنین تغییری نکرده اند.

اینجا کاری است که من انجام می دهم

شخصاً ، من دوست ندارم محصولات رنگی بخرم ، زیرا جایگزین های زیادی با رنگ های طبیعی وجود دارد. اما من هر از گاهی بر روی کیک تولد در یک مهمانی یا یک مخروط یخ تاکید نمی کنم. اگر فکر می کردم بچه های من به رنگ حساس هستند ، کارهای مختلفی انجام می دهم.

جی! آیا کودکان مبتلا به ADHD باید از رنگ آمیزی غذا اجتناب کنند؟

برخی از کودکان مبتلا به ADHD ممکن است از رژیم غذایی بی رنگ سود ببرند. برخی ممکن است آن را متفاوت نبینند. در این باره بیشتر بخوانید: جی! آیا تغذیه ADHD واقعا موثر است؟

من این کیک ها را با رنگ خوراکی طبیعی درست کردم ، و عالی شد!

چگونه می توان محصولی را بدون رنگ غذای مصنوعی تهیه کرد؟

مجموعه محصولات رنگ آمیزی مواد غذایی طبیعی من را بررسی کنید.

جی! آیا می توانم رنگ غذا را خودم تهیه کنم؟

آره! ایناهاش 3 روش برای ایجاد یخ رنگ طبیعیبه و در اینجا دستور تهیه آن وجود دارد رنگ معمولی توت صورتی استبهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *