جلسه جمعه – نیویورک تایمز

جلسه جمعه - نیویورک تایمز


ما خشونت در بیروت و یک جلسه پر مخاطره را برای جلوگیری از فروپاشی تنوع زیستی پوشش می دهیم.

در درگیری های بین شبه نظامیان که بخش هایی از بیروت را برای مدت کوتاهی به مناطق جنگی تبدیل کرد ، دست کم شش نفر کشته و ده ها نفر زخمی شدند. در اینجا آخرین به روز رسانی ها آمده است.

این خشونت در اعتراضات رهبری شده توسط دو حزب شیعه مسلمان – حزب الله و جنبش امل – آغاز شد. معترضان قاضی متهم به تحقیق در مورد انفجار سال گذشته در بندر بیروت را برکنار کردند.

این درگیری ها سقوط جدیدی را در فرو رفتن لبنان در بحران های سیاسی و اقتصادی رقم زد.

تعارض: سنی ها ، شیعیان و مسیحیان بزرگترین گروه های مذهبی در لبنان هستند و تنش بین فرقه ها و حزب الله اغلب به خشونت کشیده می شود که فاجعه بارترین آن در طول جنگ داخلی 15 ساله این کشور در سال 1990 است.

متن نوشته: واحد پول لبنان سقوط کرده و اقتصاد را تحت تاثیر قرار داده است. نزاع تلخ مقامات مانع پیشرفت شد. انفجار در بندر بیروت نتیجه چیزی است که بسیاری از لبنانی ها آن را چندین دهه حکومت بد می دانند.

این هفته یک نشست سطح بالا برای توقف فروپاشی تنوع زیستی برگزار می شود ، که به گفته دانشمندان با تغییرات آب و هوایی به عنوان یک بحران وجودی برابر است.

هدف کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل متحد رسیدگی به فروپاشی سریع گونه ها و سیستم هایی است که زندگی مشترک را بر روی زمین حفظ می کنند و با اجلاس جهانی آب و هوا در گلاسکو که در 31 اکتبر آغاز می شود ، روبرو است.

بسیاری از دانشمندان برجسته می گویند که خطر این دو جلسه به همان اندازه بالا است ، اما توجه بسیار کمتری به بحران تنوع زیستی شده است. مردم زمین را برای کشاورزی ، معدن ، چوب ، صید بی رویه و غیره نابود کردند. دانشمندان می گویند تحول لازم است.

اشاره شده: فرانسیس اوگوال می گوید: “اگر جامعه جهانی همچنان به آن به عنوان یک رویداد جانبی نگاه می کند و همچنان فکر می کند که تغییرات آب و هوایی در حال حاضر واقعاً باید در زمان بیدار شدن از تنوع زیستی مورد توجه قرار گیرد ، ممکن است دیر شده باشد.” رهبران گروه کاری مسئول تنظیم توافقنامه بین المللی.

جزئیات: بر اساس یک گزارش مهم در مورد وضعیت تنوع زیستی جهان ، میانگین فراوانی گونه های بومی در اکثر بیوم های اصلی زمینی حداقل 20 درصد کاهش یافته است ، بیشترین میزان از سال 1900. شما بازیکنان زیادی را در یک اکوسیستم از دست خواهید داد و کار نخواهد کرد.


رئیس جمهور بایدن هشدار داد که همه گیری ویروس کرونا هنوز به پایان نرسیده است ، اما گفت ایالات متحده “در مسیر درست حرکت می کند”. وی از ایالت ها و شرکت های خصوصی خواست تا از دستور واکسیناسیون حمایت کنند تا از افزایش مجدد موارد جلوگیری شود.

بایدن در سخنرانی روز پنجشنبه خود در کاخ سفید گفت: “ما کارهای مهمی در پیش داریم و نمی توانیم آن را فعلا به حال خود رها کنیم.” “من از مشاغل بیشتری می خواهم که اقدامی انجام دهند. من از والدین بیشتری می خواهم که در صورت واجد شرایط بودن فرزندان خود را واکسینه کنند. “

او خوش بینی را در میان کاهش موارد جدید در مقایسه با موج ویرانگر تابستان نشان داد.

شماره: امروزه تقریباً 90،000 مورد جدید ابتلا در ایالات متحده ثبت می شود که بیش از 40 درصد نسبت به ماه اوت کاهش یافته است. همچنین تعداد بستری شدن ها و مرگ ها در حال کاهش است. تقریباً 70 درصد از بزرگسالان به طور کامل واکسینه شده اند و بسیاری از کودکان زیر 12 سال واجد شرایط واکسیناسیون ظرف چند هفته هستند.

آسانسور جدید و صدها نقاشی دیواری عظیم در طول زندگی در یکی از جنایتکارترین مناطق مکزیکو سیتی درخشیدند ، اما فقر و حملات علیه زنان هنوز گسترده است. بسیاری تعجب می کنند که آیا پروژه زیباسازی برای تغییر احساس خطر کافی خواهد بود؟

متخصص اولیه ما با میز کتابهایمان صحبت کردیم درباره آنچه از خواندن آموخته است

در مورد ماجراجویی شبانه شما چه کتابهایی وجود دارد؟

“جنتلمن کامل: یک پسر مسلمان با غرب ملاقات می کند” تا به من یادآوری کند که دوباره بخوانم. او درخشان است و من نویسنده ، عمران احمد را می شناسم. بکسی کامرون: “فرقه: فرار من و بازگشت به فرزندان خدا”. من آن را به پایان رساندم و این یک رزومه فوق العاده و وحشتناک واقعی است.

در پایان روز برای Zooms و Skypes و ایمیل ها ، چشمانم برای خواندن خیلی خسته شده بود ، بنابراین به کتاب های صوتی روی می آورم. من به چیزی آرامش بخش نیاز دارم. مثل آگاتا کریستی.

آخرین کتاب فوق العاده ای که خواندید کدام است؟

تالکین “ارباب حلقه ها” – نویسنده دنیای دیگری را خلق کرده است که حتی وقتی داستان فریبنده است به واقعیت کامل تبدیل می شود.

آیا در دهه هایی که در بین شامپانزه های وحشی زندگی می کردید ، مطالعه بخش مهمی از زندگی شما بوده است؟ در آن دوره چه کتابها یا کتابهایی خوانده اید؟

دارم میخونم نه من كاملاً روی یافتن آن ، سپس مشاهده شامپانزه ها و بازنویسی یادداشت های میدانی ام در شب تمرکز كردم. همه یک روز در کوه ها در سپیده دم ، هنگام غروب

در دوران کودکی چه خواننده ای داشتید؟ کدام کتابها و نویسندگان دوران کودکی بیشتر به شما پایبند هستند؟

وقتی بچه بودم تلویزیون نبود. من از کتابها و طبیعت آموختم. هر کتابی درباره حیواناتی که پیدا کردم می خوانم. دکتر دولیتل و تارزان مرا به رویای من بردند که در آفریقا با حیوانات زندگی کنم.

چی بپزم

یا سوپ صدف منهتن را دوست دارید یا نه. (جیمز ریش آن را افتضاح نامید.)

چه چیزی را باید تماشا کرد؟

درام ظریف “لوزو” یک ماهیگیر جوان مالتایی را روایت می کند که بین وفاداری به حرفه خود و نیازهای دنیای مدرن دچار اختلاف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *