اهمیت غذاهای سرد و گرم


اهمیت غذاهای سرد و گرم

در حقیقت ، این چهار ترکیب شامل سودا ، بلغم ، خون و صفرا هستند و خواص آنها آرامش بخش است. ما چهار حالت مرکب داریم که در آن دو ویژگی گرما و سرما عالی است و دو ویژگی دیگر آن خشک و مرطوب است ، اما در مجموع نه نوع آب و هوا داریم (4 شرایط ساده شامل گرما ، سرما ، خشک ، مرطوب و 4 وضعیت ترکیب ذکر شده در بالا. این اتفاق افتاد). اگر چهار ترکیب تعادل در بدن وجود داشته باشد و هیچ یک از آنها بر دیگری غلبه نکند ، حالت نهم ، یعنی خلق و خو ، به دست می آید. اهمیت گرمایش و سرمایش غذا در اینجا نشان داده می شود که با هماهنگی دما و سرمایش غذا برخلاف وضعیت انسان ، می توان تعادل را برای دستیابی به شرایط متوسط ​​ایجاد کرد. در این قسمت از وب سایت تغذیه اصفهان دکتر رضا اطمینانانی در مورد اهمیت گرما و غذاهای سرد به شما اطلاعات می دهیم. به ما بپیوند.

سعدی این موضوع را با کمی زیبایی توضیح داد:

چهار مخالف شورشی چند روزی خوشحال بودند

چون یکی از آن چهار فرمانروایی کرد ، شیرین جان از مه بیرون آمد

دو خلط اصلی که بلغم و سودا هستند اسیدی هستند و افرادی که تحت کنترل این دو دوره قرار می گیرند دارای بیماری سرماخوردگی هستند. اما هر دو ، خون و صفرا ، قلیایی هستند و طبیعتی گرم دارند.

مزاج سرد:

اکثر مردم بسیار عصبانی هستند. بیشتر آنها سفید هستند و در زمستان به راحتی گرم نمی شوند و سرما به مدت طولانی در بدن آنها باقی می ماند. آنها تمایل زیادی به خوابیدن دارند و به طور کلی ضعیف هستند. مردم خونسرد هستند و معمولاً نمی ترسند. آنها پیش ساز هستند و کمتر احساسات خود را بیان می کنند. موهای آنها تمایل به ریزش دارد و به زودی سفید می شوند. از آنجا که سیستم خنک کننده آنها فعال است ، سطح اسید خون آنها بالا است و آنها را مستعد بیماریهای خود ایمنی مانند ام اس و پارکینسون می کند. ضعف ها ، معلولیت ها ، فقدان قدرت و ضعف در این افراد مشترک است. نبض آنها کند است و عروق باریک هستند.

فازی های گرم:

افرادی که درجه حرارت دارند راحت تر و جذاب تر هستند ، اما تمایل دارند سریعتر نگران شوند. آنها دائماً احساس گرما می کنند و سریع آتش می گیرند. مصرف زیاد شیرینی باعث آکنه و خارش در بدن می شود و آنها ترجیح می دهند از آب استفاده کنند. تعداد این افراد نسبت به گروه اول کمتر است. بدن آنها در هوای سرد به راحتی می سوزد ، اما خنک کردن آنها در گرما کار آسانی نیست. این افراد قوی ، هیجان انگیز و فعال هستند و احساسات خود را به سرعت بیان می کنند. امروزه ثابت شده است که غذاهای گرم بر سیستم عصبی سمپاتیک تأثیر می گذارد و غذاهای سرد سیستم پاراسمپاتیک را فعال می کند. همانطور که می دانید ، سیستم سمپاتیک با افزایش ضربان قلب و پرخونی مفصل همراه است و خاصیت تحریک و فعال شدن بسیاری از اندام ها را دارد.

غذاهای متوسط:

غذاها نیز بین این دو حالت (که نرم هستند) قرار می گیرند. به عنوان مثال ، در برخی متون ، شیر ، ماست بره و نان گندم را غذاهای معتدل می نامند.

اهمیت خنک کننده گرما و غذا متخصص تغذیه اصفهان

غذای گرم:

نان گندم ، عسل ، بره ، اردک کندو ، مرغ ، گوشت اردک و اردک ، گوشت شتر ، گوشت کبوتر ، آب سبزیجات ، سس ، انجیر ، انگور ، بادام ، تخم خربزه ، میوه ، خربزه ، سیاه چای ، خرما خردل ، خرمالو ، ریحان ، اغلب ادویه ، نخود فرنگی ، عدس ، لوبیا و تخم مرغ.

غذاهای سرد:

نان جو ، ماش ، لوبیا ، مرغ ، ماهی ، محصولات لبنی (شیر ، پنیر ، کره و ماست) ، گوشت گاو ، برنج ، کدو ، اسفناج ، ریواس ، قارچ ، بسیاری از میوه ها ، خرفه ، تخمه کدو ، ذرت ، کشک ، مرغ ماشین آلات ، تمر هندی و زرشک.

علائم دیگر با منشاء مختلف:

الف) درجه حرارت پوست: گرمی و خنکی پوست نشانه گرما و سردی عصبانیت است. رطوبت و سفتی پوست نشان دهنده خشکی و رطوبت آن است.

ب) رشد مو: رشد سریع سیاه نشانه گرما و نورهای کوتاه و سفید نشانه سرما است. کرل نشانه خشکی و نرمی نشانه رطوبت است.

ج) رنگ بدن: اکثر افراد عصبانی سفید هستند و پوست گرم و قرمز نشانه گرما است.

د) رویا: بی خوابی نشانه سرما و باران است ، بی خوابی نشانه گرما یا خشکی است.

ه) انجام کارها: افراد گرم کارها را سریع انجام می دهند ، اما افراد عصبانی به آرامی کار می کنند.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه رویکردهای اساسی تغذیه و تغذیه و عادات غذایی ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه اصفهان کلیک کنید.


توصیه شده:

روغن مناسب برای حفظ سلامتی

محصولات تراریخته و تغذیه ای

اثرات مواد قندی را بررسی کنید

غذاهای پرخطردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *