امگا 3 در بدن سازی ؛ هفت مورد برای استفاده در اندازه گیری تعادل


امگا 3 در بدن سازی

استفاده از امگا 3 در بدن سازی برای عضله سازی و بازیابی ورزش بسیار مهم است. زیرا اسیدهای چرب امگا 3 نیز همینطور اسیدهای ضروری برای بدن جی! اینها نقش مهمی در عملکردهای بدن ایفا می کنند.

روغن حاصل از ماهی های روغنی ماهی قزل آلا یا ساردین این یکی از منابع طبیعی امگا 3 است که خواص زیادی برای ورزشکاران و سایر افراد دارد. اما بهتر است با دقت بیشتری به این مزایا برای ورزشکاران ، به ویژه بدنسازان نگاه کنیم.

فواید امگا 3 در بدن سازی

امگا 3 یکی از آنهاست اسیدهای چرب اغلب برای تنظیم فعالیت بدنی مورد نیاز است ، اما نکته مهم این است که به طور طبیعی در بدن تولید نمی شود و باید از منابع طبیعی یا مکمل ها دریافت شود.

چربی در بافتها و سلولهای بدن وجود دارد. مقدار مناسب را پیدا کنید امگا 3 در بدن سازی این برای بازیابی عضلات کاملاً ضروری است ، که گامی بسیار مهم در این تمرین است. در واقع امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدن سازی

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی و همچنین بهبودی مزایای متعددی دارد. کاهش آسیب عضلانی، کاهش درد و غیره عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می توان ذکر کرد اما ما در مورد فواید این اسید چرب اشباع نشده برای بدن سازی در زیر بیشتر صحبت خواهیم کرد.

1.افزایش اثر ورزش

خوب است بدانید که بدن هنگام ورزش تحت فشار زیادی است. در واقع این فشار تأثیر مثبتی دارد و تعادل متابولیسم پروتئین در ماهیچه ها و همچنین تعادل بدن را ایجاد می کند.

وقتی ورزش و تمرینات بدنی به پایان رسید ، بدن بهبود می یابد. این وضعیت باعث می شود بدن با فشار ایجاد شده در حین ورزش سازگار شود. در مواردی که بدن به طور کامل بهبود نمی یابد ، بیشتر مستعد آسیب فشار است. در واقع ، می توان گفت که کاهش فشار ایجاد شده می تواند منجر شود افزایش قدرت بدن و تعادل بدن بودن. (منبع)

همانطور که گفته شد ، امگا 3 مهمترین تأثیر را بر بدن سازی ، بهبود و بهبود بعد از ورزش دارد که باید روزانه با همان میزان برای ورزشکاران دریافت شود.

2. چربی و ساختن بافت ماهیچه ای

سرعت رشد و تولید پروتئین در ماهیچه ها (MPS) مربوط به تجزیه و تحلیل یا چربی ماهیچه ای در ماهیچه (MPB) تأثیر عمیقی بر عضلات بدن سازان دارد. این بدان معنی است که بدن در وضعیت آنابولیک قرار دارد و در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر چربی ماهیچه ای بیشتر از رشد عضلات باشد ، یک حالت رفتاری در بدن ایجاد شده است که باعث اسپاسم ماهیچه ها و ضعف عضلانی می شود.

عضله سازی امگا 3

مصرف منابع پروتئینی و اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 در بدن سازی به جلوگیری از شرایط رفتاری کمک می کند. طبق تحقیقات انجام شده ، مصرف پروتئین و مکمل های امگا 3 به جلوگیری از ضعف ماهیچه ها کمک می کند.

3. بهبودی بعد از ورزش

یکی از مهمترین مسائل برای تمرینات قدرتی مانند بدنسازی ، بهبود و کاهش خستگی بعد از ورزش است. عواملی که برای کاهش خستگی بعد از ورزش و استفاده مناسب و منظم از امگا 3 در بدنسازی مهم هستند شامل موارد زیر است:

  • در کاهش آسیب و ضعف عضلات مثر است
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • در بهبود عملکرد مثر است قلب و ریه ها
  • ورزش به تنهایی قدرت بدن را افزایش می دهد ، اما امگا 3 آن را افزایش می دهد

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

طبق تحقیقات ، مصرف امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. به این ترتیب ، با دریافت پروتئین و امگا 3 ، حساسیت به محرک های آنابولیک و افزایش سطح انسولین در خون منجر به ساخت بافت ماهیچه ای می شود. به این ترتیب ، عملکرد عصبی عضلانی ، ترمیم و رشد بافت تسریع می شود و از آسیب سلولی محافظت می شود.

5. مغز ، سلامت قلب و عروق

سلامت قلب و کاهش خطر بیماری قلبی، به شدت به مصرف چربی سودآور وابسته است. اکسیژن رسانی مناسب شریان های سالم در حین ورزش یکی از فواید اصلی امگا 3 در بدن سازی است. این باعث عملکرد بهتر ورزش می شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. به همین دلیل استفاده کنید امگا 3 در بدنسازی یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب ضروری برای بدن ، می تواند مغز را برای یادگیری سریع ، حرکت مناسب ، عملکرد و بازخورد آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر سازندگان وزن بدن

یکی از سوالات متداول در مورد امگا 3 در بدنسازی این است که آیا وجود دارد یا خیر وزن یا نه؟ بر اساس تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب نیز دارند روغنهای مضر را حذف کنید داشتن

با توجه به این ، می توان گفت که امگا 3 برای ورزشکاران با دوز یکسان ، می تواند تأثیر قابل کنترل بر کاهش وزن داشته باشد. این بدان معنی است که از کاهش وزن ناشی از استفاده از آن می توان جلوگیری کرد. طبق تحقیقات انجام شده ، برای اکثر افراد ، مکمل های امگا 3 باعث افزایش وزن نمی شوند.

7. شرایط بیماری و جراحی

یکی از مهمترین نکاتی که برای زخم ها مفید است و بهبود سریع آنها قدرت بازیابی عضلات است. مکمل های امگا 3 در بدن سازی ، اگر در حد اعتدال و دوز مناسب مصرف شوند ، بافت ماهیچه ای با پرداخت هزینه از دست دادن ماهیچه جراحی محافظت می شود. این حتی برای افراد غیر ورزشکار بسیار خوب و مهم است.

میزان متعادل مصرف امگا 3

مقدار توصیه شده امگا 3 توصیه شده توسط انجمن قلب آمریکا 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از طریق مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های چرب به دست آورد. به یاد داشته باشید که چربی در هر 1 گرم چربی 9 کالری در بدن تأمین می کند. اگر میزان مصرف امگا 3 خود را 500 میلی گرم در روز افزایش دهید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. همچنین توجه داشته باشید که 2 قاشق چایخوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی امگا 3

منابع طبیعی امگا 3
  • ماهی های روغنی ، به ویژه ماهی آزاد ، کره ، ماهی آزاد و
  • دانه و روغن کتان
  • روغن پخته شده
  • بادام زمینی ، به ویژه گردو ، بادام زمینی ، پسته و همچنین چربی های حاصل از آنها
  • تخم مرغ
  • روغن جگر ماهی یا جگر ماهی

نکات تکمیلی

استفاده از امگا 3 در بدن سازی مزایای مفید زیادی دارد. اما بیشتر بدن به التهاب صورت و دهان یا حتی کهیر نیاز دارد. توصیه می شود دوز و دوز استفاده را تحت الزامات بدن و متخصصان این زمینه مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *