SEC به قانون بازیابی غرامت اجرایی 2015 رأی مثبت داد

SEC به قانون بازیابی غرامت اجرایی 2015 رأی مثبت داد


کمیسیون بورس و اوراق بهادار روز پنجشنبه به احیای قانونی ناتمام از سال 2015 رای داد که به موجب آن اختیارات تنظیم کننده برای جبران خسارت مدیران هنگامی که یک شرکت مجبور به تغییر داده های مالی خود به دلیل عدم رعایت قوانین می شود ، افزایش می یابد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که بازخورد عمومی بیشتری درباره این قانون ، که توسط کنگره پس از بحران مالی 2007-2009 صادر شده بود ، درخواست می کند تا این قانون در سال آینده نهایی شود.

SEC پیش نویس را در سال 2015 پیشنهاد کرد اما نتوانست آن را نهایی کند. تلاش ها برای احیای این قانون بخشی از تلاش های گسترده تر SEC است که اکنون تحت کنترل دموکرات ها قرار دارد تا با افزایش وسایل مجازات مدیران ، سوء استفاده از شرکت ها را مهار کند.

گری جنسلر ، رئیس آژانس ، در بیانیه ای گفت که بازگشایی دوره اظهارنظر فرصتی را برای ناظران فراهم می کند که “فرصتی برای تقویت شفافیت و کیفیت صورت های مالی شرکت ها و پاسخگویی مدیران شرکت در برابر سرمایه گذاران” فراهم می کند.

در صورت نهایی شدن ، این معیار برای شرکت های دولتی با هر اندازه و برای همه مدیران ارشد که تصمیم گیری می کنند و غرامت مشوق دریافت می کنند ، شامل اختیارات سهام ، اعمال می شود که به طور قابل توجهی قدرت بازخرید آژانس را در سال 2002 افزایش داد.

تلاش برای احیای این قانون بخشی از تلاش های گسترده SEC برای مهار سوء استفاده از شرکت ها با توسعه ابزارهایی برای تنبیه مدیران است.
گتی ایماژ

SEC می تواند از قدرت جدید خود برای بازپرداخت مبالغ اضافی خسارت به مدیر اجرایی استفاده کند در صورتی که یک شرکت مجبور به ارزیابی مجدد وضعیت مالی خود به دلیل “عدم رعایت اساسی” قوانین اوراق بهادار باشد.

این امر در مورد غرامت پرداخت شده در سه سال قبل از اصلاح مجدد – “صرف نظر از اینکه ادعای اشتباه ناشی از کلاهبرداری ، خطا یا عوامل دیگر است” اعمال می شود.

علاوه بر این ، به بورس اوراق بهادار ایالات متحده دستور می دهد استانداردهای بورسی را ایجاد کند که همه ناشران را ملزم به توسعه و اجرای چنین سیاستی کند.

پنج کمیسیون کمیسیون بورس و اوراق بهادار با صدور رای مجدد روز پنجشنبه مجدداً دوره اظهار نظر را اعلام کردند و پیشنهاد کردند که تفسیر دقیق تری از این قانون نسبت به پیشنهاد قبلی 2015 ارائه شود ، از جمله بررسی محدوده استاندارد “تغییر زمان حسابداری” و “منطقی باید بسته می شد”. او به عقب نگاه می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *