Moderna و J. & J. Booster: مراحل بعدی چیست؟

Moderna و J. & J. Booster: مراحل بعدی چیست؟


یک هیئت مستقل از متخصصان که به سازمان غذا و دارو توصیه می کنند روز پنجشنبه به توصیه واکسن تقویت کننده به بسیاری از دریافت کنندگان واکسن کرونا ویروس Moderna رای دادند و روز جمعه برای بررسی واکسن تقویت کننده برای دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون جلسه خواهند داشت.

پس از رای گیری هیئت مدیره چه اتفاقی می افتد؟ مراحل بعدی در FDA و سپس در مراکز پیشگیری و کنترل بیماری ها وجود دارد و این روند با ایالت ها به پایان می رسد. اینجوری خراب میشه

  • FDA ، آژانس فدرال وزارت بهداشت و خدمات انسانی ، که داروها و سایر موارد بهداشت عمومی را بازرسی و نظارت می کند ، توصیه هیئت مشاوره را در نظر می گیرد ، که شامل این سوال است که چه کسانی باید واجد شرایط باشند. رای هیئت مشورتی الزام آور نیست ، اما عموما توسط FDA دنبال می شود.

  • مقام ارشد FDA – کمیسر جانت وودکاک – تصمیم نهایی آژانس را در مورد این که آیا به تقویت کننده ها و به چه کسانی اجازه می دهد صادر خواهد کرد. چنین تصمیماتی معمولاً ظرف چند روز پس از جلسات کمیته مشورتی اتخاذ می شود.

  • آژانس بهداشت عمومی ایالات متحده ، هیئت مشورتی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، تصمیم FDA را بررسی می کند. هیئت مدیره پنجشنبه و جمعه آینده برای رای گیری در مورد پیشنهادات خود در مورد آمپر جلسه خواهد داشت.

  • CDC توصیه های هیئت مدیره را در نظر می گیرد و مدیر آژانس ، دکتر روشل پی والنسکی ، راهنمایی های آژانس را در مورد اینکه آیا واجد شرایط استفاده از تقویت کننده ها هستند یا خیر ، صادر می کند. این راهنما تأثیر عمیقی بر ایالت ها ، پزشکان ، داروخانه ها و سایر مراکز مراقبت های بهداشتی و همچنین عموم مردم دارد. مانند FDA ، توصیه های هیئت مدیره الزام آور نیست ، اما به طور کلی توسط CDC دنبال می شود.

    با این حال ، یک استثناء نادر در ماه گذشته وجود داشت: هنگامی که یک هیئت مشاوره CDC توصیه FDA مبنی بر قرار دادن کارگران خط مقدم در میان واجدین شرایط برای یادآوری Pfizer-BioNTech را رد کرد ، دکتر والنسکی مشاوران آژانس خود را رونویسی کرد و از FDA پشتیبانی کرد.

بخشهای بهداشت عمومی عموماً توصیه های CDC را دنبال می کنند. در مورد یادآوری Pfizer-BioNTech ، ضبط ها بلافاصله پس از اعلام راهنمای CDC توسط دکتر والنسکی ، که به افراد بالای 65 سال ، بیماران در خانه های سالمندان و سایر موسسات اجازه می دهد ، بسیار مورد استفاده قرار گرفت. افراد مبتلا به بیماری زمینه ای و کسانی که در خط مقدم کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *