Google Map اکنون کیفیت هوای یک مکان را نشان می دهد.


Google Maps یک ویژگی مفید دارد که به شما امکان می دهد کیفیت هوای مکانی را که به دنبال آن هستید مشاهده کنید. ویژگی های این برنامه گوگل این کمک می کند تا قبل از رفتن به کیفیت هوای یک مکان پی ببرید، بنابراین بستگی به این دارد که آیا می خواهید بروید یا نه. به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یا نه کمک می کند

اکنون به کیفیت هوا در Google Maps نگاه کنید.

شاخص کیفیت هوا (AQI) یک لایه نقشه جدید در Google Maps است که هم روی اندروید و هم iOS اجرا می شود. بنابراین اگر به دنبال مکانی برای مسیرها یا اطلاعات دیگر هستید، برای مشاهده کیفیت هوای مکان و حتی مکان های نزدیک می توانید این ویژگی را روشن کنید.

روی دکمه دایره در سمت راست پایین نوار جستجو کلیک کنید تا لایه‌های مختلف نقشه باز شود. یکی از آنها کیفیت هوا است. پس از باز شدن، نقاط رنگی را در مکان های مختلف مشاهده خواهید کرد. قرمز برای کیفیت هوای ناسالم رنگ زرد و نارنجی رنگ سبز برای کیفیت هوای ناسالم است.

انتخاب یک منطقه خاص برای مشاهده کیفیت هوا نیز به شما این امکان را می دهد که اطلاعات بیشتری در مورد آن مشاهده کنید. داده های کیفیت هوا توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده و PurpleAir ارائه شده است. AQI داده های CPCB (هیئت مرکزی کنترل آلودگی)؛ هنوز در ایران نیست.

PurpleAir AQI نیز در دستگاه‌های Nest نمایش داده می‌شود. برای افراد ناآشنا، گوگل سال گذشته قابلیت های AQI را در Nest Hub معرفی کرد.

علاوه بر این، Google Maps همچنین شامل لایه ای از آتش سوزی های جنگلی است که جزئیات آتش سوزی در مناطق مجاور را نشان می دهد. این اطلاعات از مرکز ملی آتش نشانی بین سازمانی (NIFC) به دست آمده است. داده های دود نیز به نقشه های گوگل در ایالات متحده اضافه خواهد شد.

کیفیت هوا اکنون در Google Maps برای همه کاربران در دسترس است. حتما برنامه Google Maps خود را برای دسترسی به آن به روز کنید. فراموش نکنید که نظرات خود را در مورد آن برای ما در میان بگذارید نوتکانوتک اشتراک گذاری