FiDi Chikarashi Isso با امکانات دیدنی ژاپنی بازگشایی می شود

FiDi Chikarashi Isso با امکانات دیدنی ژاپنی بازگشایی می شود


این سفر بزرگی برای چیکاراشی ایسو بود. درست در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با تجربه ای با کیفیت عالی در سبک کاپو (145 دلار برای منوی چشیدن) افتتاح شد و سپس در مارس 2020 مانند بقیه بسته شد. به مدت نه ماه ، yakitori omakase دوباره در Bowery ظاهر شد و اکنون سرانجام در خانه FiDi اصلی خود با سرآشپز جدید توکیو ، Hideaki Kobayashi بازگشایی شد. منوی سبک جدید izakaya برای شام ؛ و مجموعه کاملی از غذاهای چیرشی و دانبوری در زمان ناهار.

در روزهای هفته ، این مکان با ظاهر زیبا به عنوان دومین مکان چیکاراشی عمل می کند ، یک مکان سریع و گاه به گاه در خیابان کانال که در ماهی های خام یا سرخ شده تخصص دارد. شما می توانید کاسه ها را با سفارش پیشخوان پیش ساخته در آشپزخانه خریداری کنید یا در اتاق ناهار خوری کوچک اما شیک Isso برای خدمات کامل بنشینید.

“کاسه های چیراشی ژاپنی با جلوه چوبی هاوایی” ، همانطور که ایوی تسانگ ، همراه چیکاراشی ، آنها را صدا می کند ، همه فوق العاده هستند و یک ناهار دلپذیر با قیمت کمتر از 20 دلار ارائه می دهند. من یک هاماچی تند ، یک تن ماهی واسابی مایو ، یک ماهی آزاد چیچوی سیچوان ، و یک کاسه ماهی قزل آلا Ikura Chirashi در اوایل این هفته دارم که مقدار قابل توجهی از ماهی روشن و تازه و تخم مرغ های چسبناک را پخش می کرد که واقعاً در دهان شما ظاهر می شد. برنج ترشی خوب است و غذاهای لذیذی مانند نوری ، خرده پانکو خوشمزه و برگ های شیسو طعم و بافت را افزایش می دهد.

اگر می خواهید شناور شما پخته شود ، می توانید از بین دوجین گزینه donburi ، از جمله Unagi کبابی یا کاسه مارماهی را انتخاب کنید. ماهی کاد بو داده با سرکه سیاه ؛ و یک غذای Seared Aburi Otoro “ممتاز” با ماهی تن قرمز. من هاماچی کاما ، یقه ای ترد و برشته دم زرد با برنج ، خیار و ترشی کوه دایکون و سس پونزو دریافت کردم.

اما ایسسو ، همانطور که تسانگ توضیح داد ، “بیشتر معنی می دهد” ، بنابراین برای شام ، یک پارتیشن میز غذاخوری را پنهان می کند ، چراغ ها کم می شود و این مکان تبدیل به یک رستوران بهتر می شود که ایزاکایای ژاپنی را ارائه می دهد. وقتی از او پرسیدم چرا او و شریکش ، سلوین چان ، تصمیم گرفتند در بازی ناهار خوری خوب شرکت کنند ، پاسخ کوتاه این بود که به آشپز مایکل جونگ لیم (در Isso 1.0) و سپس به سرآشپز آتسوشی کونو (در پاپ yakitori) فضا بدهید. -up window).) و حالا سرآشپز کوبایاشی تا بهترین کاری را که انجام می دهد انجام دهد.

برای کوبایاشی ، این به معنی سوکیاکی است و غذای موجود در Isso فوق العاده است. گوشت گاو یک شستشوی خوب و چرب است که بسیار نازک بریده می شود و آبگوشت غنی یا واریشیتا بعد از اینکه سرآشپز یک ابر آب نبات پنبه ای را روی میز خود ذوب می کند ، یک لایه فوق العاده می شود. قارچ ، سبزیجات تلخ و توفول لذت کلی غذا را افزایش می دهند ، اما این گاز گوشت چرب و دهان ذوب کننده است ، که تازه از دیگ حباب دار می چکد و تخم مرغ را در استخر خام فرو می برد ، که من در مورد آن فکر کرده ام. زمان طولانی.

فلش

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی همچنین به خاطر تمپورای خود معروف است که با دست های سبک ضربه می زند و پخته می شود. این منو دارای چندین گزینه است ، از جمله میگو ، صدف و یک بشقاب سبزیجات ، غذاهای مبتنی بر اودون ، و تپوره چشمگیر و خوشمزه Tempura ، با تکه های بزرگ ماهی خوشمزه روی پوست سرخ شده ترد. خوردن سر را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از Ankimo ، دو جگر چربی ، سس پونزو در استخر ، و اگر احساس سشیمی می کنید ، Tuna Trio – آکامی قرمز روشن ، چوترو چرب و ابوری زیبا کره ای – مطمئناً شما را خوشحال می کند. اگرچه ، صادقانه بگویم ، کوبایاشی آنقدر با غذاهای پخته خوب است که ای کاش به جای آن هامکاتسو سرخ کرده یا خورشت تاندون قرمز گوشت گاو میسو ، یا حتی کاراگ مرغ را امتحان کرده بودم.

هنگامی که تعطیلی در سال 2020 متوقف شد ، چیکاراشی ایسو تازه شروع به غرش کرد ، بنابراین خوب بود که ببینیم با وجود 18 ماه تاریکی ، اکثر میزها برای شام در اوایل این هفته پر شده بودند ، تقریباً یک هفته پس از بازگشایی. با قیمت هایی از این قبیل ، بدیهی است که این مکان شام برای یک مناسبت خاص برای اکثر ما است – اگرچه ناهار هنوز هم یک معامله محکم است – اما وقتی خبری در مورد کیفیت خوب غذا در اینجا می آید ، احتمالاً دوباره یک میز سخت خواهد بود.

Chikarashi Isso در خیابان 38 رکتور ، بین خیابان وست و واشنگتن واقع شده است و در حال حاضر برای ناهار از ساعت 11:30 صبح تا 3 بعد از ظهر در روزهای هفته و از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب از دوشنبه تا شنبه باز است. تعطیل روزهای یکشنبه (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *