FakeCatcher اینتل می تواند ویدیوی Deepfake را تشخیص دهد.


دیپ فیک ها سرگرم کننده هستند، اما به طور فزاینده ای برای انتشار اخبار جعلی و تصاویر جعلی از افراد، به ویژه افراد مشهور استفاده می شوند. در طول زمان، پیدا کردن آن سخت‌تر می‌شود، اما اینتل برای این مشکل بزرگ راه‌حلی دارد. این شرکت فناوری FakeCatcher را معرفی کرد که Deepfakes جعلی را در زمان واقعی شناسایی می کند. در ادامه مطلب ما جزئیات این ویژگی را بررسی خواهیم کرد.

فناوری جدید اینتل می تواند ویدیوهای جعلی را شناسایی کند.

FakeCatcher برای اولین بار در جهان ویدیوی جعلی را با دقت ۹۶ درصد فراخوانی می کند و نتایج را در میلی ثانیه نمایش می دهد. این توسط ایلکه دمیر، دانشمند ارشد آزمایشگاه اینتل و با همکاری دانشگاه ایالتی نیویورک Umur Ciftci توسعه یافته است.

بر اساس این ابزار تشخیص Deepfake. هوش مصنوعی سعی می کند به جای جستجوی عناصر مصنوعی مانند اکثر آشکارسازهای موجود، بخش های واقعی یک ویدیو را پیدا کند. پس دنبال چی هستی؟ FakeCatcher جریان خون افراد را در پیکسل‌های ویدیویی که واقعی‌ترین می‌داند ارزیابی می‌کند.

الان چطوره؟ FakeCatcher بر اساس photoplethysmography (PPG) است که از یک منبع نور برای تشخیص تغییرات در گردش خون استفاده می کند. هر بار که قلب خون را پمپاژ می کند، رنگ رگ های خونی تغییر می کند و این به عنوان PPG ثبت می شود. سیگنال های PPG از ۳۲ مکان روی صورت گرفته شده و با استفاده از الگوریتم های اینتل به نقشه های مکانی-زمانی تبدیل می شوند. این زمانی است که می توانید تصمیم بگیرید که یک ویدیو جعلی است یا واقعی.

FakeCatcher حتی می‌تواند ۷۲ جریان تشخیص Deepfake را روی پردازنده‌های نسل سوم اینتل Xeon Scalable اجرا کند.

اینتل گفت: “فریب ناشی از دیپ فیک می تواند پیامدهای مضر و منفی مانند کاهش اعتماد به رسانه ها داشته باشد.” FakeCatcher با تمایز بین محتوای واقعی و جعلی به بازگرداندن اعتماد به کاربران کمک می کند.

شناسایی ویدیوهای جعلی و اخبار جعلی؛ پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای جلوگیری از گسترش کلاهبرداری و سایر محتواها؛ خبرگزاری ها و سازمان های غیرانتفاعی می توانند از این فناوری استفاده کنند.

برای کسانی که نمی دانند، ابزارهای تشخیص Deepfake زیادی وجود دارد. به خاطر سپردن سال گذشته یک ابزار هوش مصنوعی معرفی کرد که می تواند واکنش های چشم افراد را ارزیابی کند و تشخیص دهد که یک ویدیو جعلی است یا واقعی. مایکروسافت حتی ابزاری را معرفی کرده است که تصاویر و ویدیوهای ساخته شده با هوش مصنوعی را شناسایی می کند. با این حال، گفته می شود که ابزار اینتل اولین ابزار تشخیص Deepfake در حال حاضر است. نظر خود را در مورد ابزار تشخیص Deepfakes جدید ما با ما در میان بگذارید.