9 میوه انبه شگفت انگیز فواید تغذیه و سلامتی


انتخاب و رزرو

انبه یک محصول فصلی است. فصل جدید میوه انبه از اواخر مارس آغاز می شود که عطر آن ورود خود را به بازار اعلام می کند.

انبه ها معمولاً وقتی سبز رنگ می شوند اما در درخت به بلوغ کامل می رسند. میوه های نارس بسیار تلخ هستند. انبه های ارگانیک باقی می مانند تا روی درخت برسند. با این حال ، میوه کاملاً رسیده از درخت می افتد و مخرب می شود.

انبه انبه توتاپوری
انبه های Sindhuri (kesar) “توتاپوری” mangos anuwai.

در فروشگاه ، انبه ها در اندازه ها ، اشکال و رنگ های مختلف وجود دارند. بر اساس اندازه سرو و تنوع میوه هایی که دوست دارید بخورید ، یکی را انتخاب کنید.

آلفونسو”متفاوت از هند (استان ماهاراشترا) ، و “سندوری” گونه های (kesar) از پاکستان به دلیل منحصر به فرد بودن شناخته می شوند. انبه توتاپوری ویژگی طوطی دهان به عنوان راهنمایی ، با پوستی نرم که می درخشد و با رنگ سبز مایل به زرد یا نارنجی همراه است.

مواردی را انتخاب کنید که پوست کامل و بدون کبودی یا بریدگی دارند. انبه های نارس را می توان چند روز در دمای اتاق نگهداری کرد و برای بلوغ ، آنها را روی جلد کاغذی قرار دهید. میوه رسیده باید در یخچال نگهداری شود اما زیر 10 درجه فارنهایت (50 درجه سانتی گراد) نباشد. هنگامی که میوه باید خورده شود به دمای معمولی برگردید تا طعم و طعم طبیعی به خود بگیرد.

طرز تهیه و نحوه سرو

انبه را در آب سرد سرد بشویید تا گرد و غبار / خاک و بقایای شیمیایی سطح از بین برود. Mope پوست خارجی خود را با استفاده از یک پارچه نرم خشک می کند. میوه انبه باید به تنهایی و بدون هیچ گونه چاشنی و افزودنی مصرف شود تا طعم غنی آن به دست آید.

طول میوه را به سه قسمت تقسیم کنید به طوری که قسمت وسط آن حاوی دانه های هاسکی باشد. سپس ، پوست را نرم کنید تا پوست از پالپ جدا شود. تفاله را در قسمتهایی که می خواهید خرد کنید.

از طرف دیگر ، با استفاده از چاقوی تیز ، گوشت را در هر طرف دانه اصلی (سنگ) ببرید. به این ترتیب ، شما دو نیمه بزرگ میوه انبه و قسمتی از سنگ اصلی را دریافت می کنید. سپس ، یک نصف آن را بردارید و گوشت را با یک الگوی مستقیم و عمودی علامت گذاری کنید ، زیرا نباید پوست را خیلی عمیق برش دهید. تمام قسمت را بچرخانید تا مکعب ها مطابق شکل بیرون بیایند تصاویر زیر:

کندن میوه انبه

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

آب میوه انبه انبه سبز
آب انبه شیرین! انبه سبز.

  • میوه انبه را می توان به تنهایی و بدون هیچ گونه افزودنی فصلی میل کرد.
  • مکعب جدید انبه یک افزودنی عالی برای سالسای میوه ای و سالاد است.

  • آب انبه و تکه های یخ یک نوشیدنی محبوب و خوشمزه است.

  • آب میوه انبه مخلوط با شیر به عنوان “میلک شیک انبه”. میوه انبه همچنین برای تهیه مربا ، ژله ، بستنی و در غذاهای شیرین استفاده می شود.

  • از انبه های خام ، خام و سبز در تهیه ترشی ، مربا (مارمالاد) و چاتنی در کشورهای آسیایی استفاده شده است.

مشخصات امنیتی

از مصرف انبه در رژیم غذایی افراد تحت درمان با وارفارین باید اجتناب کرد. انبه ، که سرشار از ویتامین A است ، می تواند منجر به فعالیت وارفارین شود که می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. (پیوند مرجع-تداخلات غذایی و شیوه زندگی با وارفارین).

حساسیت به توپ انبه ، مخصوصاً انبه های خام که در برخی افراد با انگیزه نارس هستند. عوارض فوری ممکن است شامل خارش گوشه های دهان ، لب ها و نوک زبان باشد. در برخی افراد ، این عوارض می تواند شدید باشد ، با تظاهراتی مانند تورم لب ، زخم در گوشه های دهان ، مشکل تنفس ، استفراغ و اسهال.

این واکنش به دلیل افزایش است اسید آناکاردیک در انبه های خام که رشد نمی کنند وجود دارد. آلرژیک متقاطع و سایر عوارض Anacardiaceae
میوه های خانواده مانند “سیب بادام زمینی” رایج هستند. مواردی از این قبیل ممکن است با میوه کاملاً رسیده نادر باشد. با این حال ، افراد مبتلا به حساسیت به میوه انبه ممکن است بخواهند آن را بخورند.
(انکار پزشکی)

حقیقت ماجراست

میوه انبه منبع عالی ویتامین A ، کاروتن ، ویتامین ها و پتاسیم است.

میوه های انبه باید در تغذیه افرادی که تحت درمان با وارفارین هستند ، اجتناب شود. تظاهرات آلرژیک بعد از خوردن انبه خام شایع است.

بازگشت -بازگشت به میوه از جانب میوه انبه. برای مشاهده لیستی جالب از انواع میوه ها و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت -بازگشت به صفحه نخست.

منابع بیشتر:

  1. Mangifera indica-جنگلداری.

  2. USDA – پایگاه مرجع متداول مکمل ها.

  3. همه چیز درباره انبه-هیئت ملی انبه.

  4. تعامل غذا و شیوه زندگی با وارفاریندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *