۸ ماسک ساده برای پوست های چرب و مستعد آکنه


پوست چرب چربی بیشتری دارد. منافذ مسدود شده؛ روغن‌ها و جوش‌ها مسائل دشواری هستند که می‌توان با آن‌ها مقابله کرد. خلاص شدن از شر این مشکلات پوستی در مدت زمان کوتاهی غیرممکن است، اما می توان با مواد ساده در آشپزخانه این مشکلات را کاهش داد. اگر می خواهید حداقل مشکلات پوستی داشته باشید بد نیست. ماسک برای پوست های چرب و مستعد آکنه استفاده کنید. در این مقاله، در اینجا دستور تهیه ۸ ماسک موثر پوست را خواهید یافت. با ما بمان.

مقاله مرتبط: چگونه اثرات استرس را بر روی پوست از بین ببریم

  1. ماسکی برای پوست های چرب و مستعد آکنه. عسل و آبلیمو

عسل دارای خواص ضد عفونی کننده است که به از بین بردن جوش های آکنه کمک می کند. لیمو بر روی پوست شما اثر تحریک کننده دارد.

عناصر

۱ قاشق غذاخوری عسل

نصف قاشق چایخوری آبمیوه

با این ۸ روش در این مقاله به راحتی از شر استرس و درد خلاص شوید.

دستورالعمل ها:

در یک کاسه کوچک، عسل و لیمو را مخلوط کنید. مخلوط را روی تمام صورت بمالید و روی جوش ها بمالید. بگذارید ۱۵ دقیقه روی پوست بماند. سپس پوست را بشویید و بگذارید خشک شود. از این ماسک ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.

هشدار: همیشه از آب لیمو برای پوست خود استفاده کنید. بعد از استفاده از این ماسک از کرم ضد آفتاب استفاده کنید زیرا آب لیمو باعث می شود پوست شما نسبت به نور کمتر حساس شود.

این مقاله: فواید نعناع برای پوست; فواید و دستورالعمل های عالی برای ساخت ماسک

  1. آلوئه ورا و زردچوبه.

هر دو آلوئه ورا و زردچوبه دارای اثرات ضد التهابی هستند که به کاهش جوش های آکنه و حفظ سلامت پوست کمک می کند. ترکیب این دو بهترین ماسک را برای پوست های چرب و مستعد آکنه فراهم می کند.

عناصر

۱ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا تازه

½ قاشق چایخوری زردچوبه

دستورالعمل ها:

ژل آلوئه ورا را در مخلوط کن مخلوط کنید. آن را در ظرفی بریزید و با زردچوبه مخلوط کنید. ماسک را روی صورت بمالید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نگه دارید. صورت خود را بشویید و اجازه دهید پوستتان خشک شود. از این ماسک ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.

مقاله مرتبط: مراقبت از پوست: ۶ بهترین ماسک صورت برای انواع پوست

  1. زردچوبه و عسل

هم زردچوبه و هم عسل موثر هستند. ضد التهاب و دارای مواد ضد عفونی کننده روی پوست هستند. این مواد به طور گسترده در طب آیورودا و اثرات درمانی آنها استفاده می شود.

عناصر

۱ قاشق غذاخوری عسل ارگانیک

حدود نصف قاشق چایخوری پودر زردچوبه

دستورالعمل ها:

عسل و پودر زردچوبه را در یک کاسه مخلوط کنید. روی تمام صورت یا نواحی دارای آکنه بمالید. بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. پوست سپس آن را بشویید. از این ماسک ۳ بار در هفته استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: ۴ ماسک بسیار موثر و ساده برای زیباسازی پوست صورت.

  1. ماسک جو دوسر و عسل برای پوست های چرب و مستعد آکنه

جو دو سر دارای اثرات ضد التهابی و سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند به بسیاری از بیماری های پوستی کمک کند. عسل دارای خواص ضد عفونی کننده است، از بروز آکنه جلوگیری می کند و پوست شما را سالم نگه می دارد.

عناصر

۱ قاشق غذاخوری جو (پودر)

۲ قاشق غذاخوری عسل ارگانیک

۱ قاشق غذاخوری آب گلاب یا شیر (برای مخلوط کردن مواد)

دستورالعمل ها:

مواد را در یک کاسه مخلوط کنید. به صورت و گردن بمالید. بگذارید ۱۵-۲۰ دقیقه بماند. سپس پوست را با آب گرم بشویید. از این ماسک ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.

مقاله مرتبط: ۸ ماسک خانگی برای جوانسازی پوست صورت

  1. ماسک دارچین و عسل

دارچین (هم روغن و هم عصاره آن) ضد باکتری است و در برابر باکتری مولد آکنه استافیلوکوکوس اورئوس موثر است. همراه با عسل، پوست را شفاف کرده و التهاب را کاهش می دهد.

عناصر

۱ قاشق چایخوری عسل

۱ فنجان پودر دارچین یا ۱ قطره روغن دارچین

دستورالعمل ها:

هر دو ماده را با هم مخلوط کنید. از این مخلوط فقط برای جوش و آکنه استفاده کنید. آنها را به مدت ۵-۱۰ دقیقه بگذارید. سپس پوست را بشویید. از این مخلوط یک بار در روز برای از بین بردن آکنه استفاده کنید.

هشدار: دارچین می تواند باعث تحریک و قرمزی پوست شود. اگر پوست حساسی دارید استفاده نکنید.

لینک مرتبط: ۱۰ ماسک سفت کننده پوست فوق العاده موثر

  1. سفیده تخم مرغ ماسک روغن لیمو و درخت چای

روغن درخت چای دارای اثرات ضد باکتریایی است و جوش های آکنه را کاهش می دهد. سفید تخم مرغ با خشک شدن پوست اثر سفت کنندگی دارد. طرفداران این ماسک ادعا می کنند که استفاده از سفیده تخم مرغ و لیمو می تواند چربی اضافی صورت را از بین ببرد.

عناصر

سفیده تخم مرغ ۱ عدد

نصف قاشق چایخوری لیموناد کم نور

۲ قطره روغن درخت چای

دستورالعمل ها:

همه مواد را کاملا با هم مخلوط کنید. با استفاده از یک برس یک لایه نازک روی صورت بمالید. بگذارید روی پوست خشک شود. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید. از این ماسک دو بار در هفته استفاده کنید.

در این مقاله: نقاط تاریک را حذف کنید. ۷ ماسک برای سفید کردن پوست

  1. ماسک آرد لوبیا و ماست برای پوست های مستعد آکنه

پودر نخود به کاهش چربی و آکنه کمک می کند. همراه با ماست، می تواند رنگ پوست را روشن کند.

عناصر

۱-۲ قاشق غذاخوری آرد

۱-۲ قاشق غذاخوری خامه ترش

دستورالعمل ها:

در یک کاسه ماست و آرد را با هم مخلوط کنید. پس از اینکه پودری صاف به دست آوردید، آن را روی تمام صورت خود بمالید. خشک کنید و بشویید. ۲-۳ بار در روز استفاده کنید.

لینک مرتبط: ۸ درمان خانگی موثر برای درمان میخچه یا کراتوز پیلاریس

  1. ماسکی برای پوست های چرب و مستعد آکنه. سیر و عسل

اثرات سیر مورد بررسی قرار نگرفته است، اما خواص آنتی اکسیدانی آن ممکن است به جلوگیری از بسیاری از مشکلات پوستی کمک کند. این ماده همراه با عسل از باکتری های مولد آکنه محافظت کرده و پوست را شفاف می کند.

عناصر

۱ قاشق چایخوری سیر خرد شده

۱ قاشق چایخوری عسل

دستورالعمل ها:

خمیر سیر عسل را در یک کاسه مخلوط کنید. آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند.

سپس پوست را بشویید. از این ماسک ۲ تا ۳ بار در هفته استفاده کنید.

لینک مرتبط: ۴ درمان طبیعی برای از بین بردن لکه های قرمز روی پوست

اخرین حرف

ماسک صورت خانگی برای درمان آکنه راهی مقرون به صرفه و ایمن برای مراقبت از پوست و درمان مشکلات پوستی چرب است. این درمان های خانگی نمی توانند جایگزین درمان های پزشکی موجود شوند. آکنه اما این یک آرامش لحظه ای بود. با این روش ها به راحتی از شر آکنه و جوش خلاص شوید. اگر آکنه خفیف تا متوسط ​​و چرب دارید، اگر مشکلاتی مانند چربی اضافی و لک دارید، این دستور العمل ها می توانند به شما در درمان آنها کمک کنند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی نوشته شده است. اگر مشکل پزشکی دارید، قبل از استفاده از داروهای خانگی با پزشک خود مشورت کنید.