7 میوه انجیر بی نظیر و فواید سلامتی


انتخاب و رزرو

از خوردن میوه های بسیار نرم ، شکسته و کبود ، ناشی از قارچ اجتناب کنید. به طور مشابه ، انجیر سبز تلخ (آرامش بخش) است و به همین دلیل ، خوشمزه و نامطبوع است.

میوه انجیر خیلی سریع تجزیه می شود و باید تازه مصرف شود وگرنه باید در یخچال نگهداری شود و 2-3 روز تازه بماند. آنها را در کیسه پلاستیکی یا زیپ نگهداری کنید و در یخچال با رطوبت بالا قرار دهید. با این حال ، انجیر خشک می تواند 6-8 ماه دوام داشته باشد.

انجیر تازه را می توان در طول فصل یافت. با این حال ، آنها از ماه مه تا نوامبر بهترین هستند. در بازار می توانید انجیر تازه و خشک شده پیدا کنید. هنگام خرید انجیر تازه ، به دنبال پدهای یکنواخت و آماده باشید که نرم بوده و عطر دلپذیر و دلپذیری را به شما می دهند.

از خوردن میوه های بسیار نرم ، شکسته و کبود ، ناشی از قارچ اجتناب کنید. به طور مشابه ، انجیر سبز تلخ (آرامش بخش) است و بنابراین ، خوشمزه و نامطبوع است.

میوه های انجیر خیلی زود از بین می روند و باید تازه مصرف شوند ، یا در یخچال نگهداری شوند تا 2-3 روز تازه بمانند. آنها را در کیسه پلاستیکی یا زیپ نگهداری کنید و در یخچال با رطوبت بالا قرار دهید. با این حال ، انجیرهای خشک شده در صورت بسته بندی در یک محفظه مهر و موم هوا می توانند 6-8 ماه بمانند.

تهیه و ارائه نکات

انجیر باید اجازه داده شود تا قبل از چیدن به طور کامل روی خود درخت برسد. آنها می توانند تازه و پس از خشک شدن مصنوعی یا خشک شده در آفتاب لذت ببرند.

انجیر تازه بخورید ، در آب سرد بشویید و با استفاده از یک پارچه نرم یا دستمال کاغذی آن را به آرامی خشک کنید. وقتی می توانید انجیر تازه بخورید یا خرد کنید می توانید بخورید. اگر از سردخانه گرفته شده است ، در یک کاسه آب قرار دهید تا به دمای اتاق برگردد تا طعم و مزه آنها افزایش یابد.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • میوه دارای طعم شیرین و شیرین است زیرا هیچگونه افزودنی یا چاشنی ندارد.

  • انجیر تازه یک افزودنی عالی برای سالاد ، کیک و بستنی است.

  • انجیر خشک را می توان به سوپ ، خورشت و مرغ غنی شده ، گوشت گوزن ، گوسفند اضافه کرد.

  • انجیر خشک یک افزودنی عالی برای غلات صبحانه ، کلوچه ، کیک ، ساندویچ ، کیک و کیک پنیری است.

  • از انجیر که روی آن سس تمشک قرار دارد لذت ببرید.

مشخصات امنیتی

برگ انجیر و میوه های نابالغ یک توپ سفید تولید می کنند که می تواند به پوست نفوذ کرده و باعث احساس ناخوشایند سوزش شود. لاتکس انجیر حاوی چندین ترکیب از این دست است فوروکومارینها ، 5-متوکسیپسورالن (5-MOP) … و غیره ، که می تواند باعث واکنش های آلرژیک سلولی شود. اگر درمان نشود ، می تواند واکنش های آلرژیک شدیدی را در مناطق در معرض ایجاد کند.

برای برخی از افراد حساس ، خوردن میوه انجیر همچنین می تواند باعث واکنش های آلرژیک مانند استفراغ ، اسهال و خارش پوست و مخاط شود. بنابراین ، به افرادی که سابقه حساسیت به انجیر دارند توصیه می شود از خوردن غذا خودداری کنند.
(انکار پزشکی).

بازگشت -بازگشت به میوه از جانب میوه درخت انجیر. برای مشاهده لیستی جالب از انواع میوه ها و توضیحات کامل درباره حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

بازگشت -بازگشت به صفحه نخست.

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. صفحه اطلاع رسانی سرطان دانشکده پزشکی استانفورد – تغذیه کاهش خطر سرطان.

  3. انجیر خشک پایگاه ملی تغذیه USDA.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *