۷ بهترین آبمیوه برای درمان یبوست در خانه


برای رفع یبوست می توانید آب میوه بنوشید. یبوست یک بیماری است که با حرکت کند روده و مشکل در دفع مدفوع مشخص می شود. اما این یک مشکل جدی است. امنیت تو نه با ایجاد تغییرات مثبت در سبک زندگی می توان آن را درمان کرد. ملین ها می توانند این وضعیت را تسکین دهند، اما تسکین آن می تواند عوارض جانبی کوتاه مدتی داشته باشد. اما می توان از آن برای درمان این بیماری استفاده کرد. بهترین نوشیدنی برای یبوست خوردن و درمان بسیار آسان است.

موضوع مرتبط: خواص زرد یا شکر. فواید شکر زرد از تسکین میگرن تا درمان یبوست را شامل می شود.

چرا برای یبوست باید آبمیوه بنوشیم؟

ویتامین های موجود در آب میوه سرشار از مواد معدنی و فیبر است و محتوای آب بالایی دارد. آنها به هیدراته نگه داشتن بدن و تامین فیبر مورد نیاز بدن کمک می کنند. فیبر محلول به حفظ آب در مدفوع کمک می کند و آن را نرم می کند. همچنین دستگاه روده را بهبود می بخشد. فیبر نامحلول به مدفوع حجم می دهد و حرکات روده را تسریع می کند. بزرگسالان باید ۲۰ تا ۳۵ گرم فیبر در روز و کودکان باید ۵ گرم فیبر در روز مصرف کنند. سوربیتول، نوعی کربوهیدرات موجود در آب میوه، به حرکت سریع روده به ویژه در کودکان کمک می کند.

۷ بهترین آبمیوه خانگی برای درمان یبوست

این آبمیوه های خانگی می توانند به درمان و تسکین یبوست کمک کنند.

در این مقاله: عوارض مصرف زیاد بادام; از یبوست تا حالت تهوع

  1. آب سیب برای درمان یبوست

عناصر

۱ مقدار سیب بدون دانه

حدود نصف قاشق چایخوری پودر رازیانه

½ فنجان آب

طرز تهیه:

سیب ها را خرد کرده و در مخلوط کن بریزید. آب را اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید. آب میوه را در یک لیوان بریزید. پودر رازیانه را اضافه کرده و مخلوط کنید.

لینک مرتبط: ۵ بهترین چای طبیعی برای درمان یبوست

سیب فیبر دارد، سرشار از مواد معدنی و ویتامین. با مصرف یک سیب کامل یا آب آن می توان از یبوست جلوگیری کرد. پودر دانه رازیانه نیز سرشار از فیبر است. آب را در مدفوع نگه می دارد، حرکت روده را تسهیل می کند و از یبوست جلوگیری می کند.

  1. آب انگور برای یبوست

عناصر

انگور سیاه

½ اینچ زنجبیل

کمی نمک سیاه

½ فنجان آب یا غلظت دلخواه

طرز تهیه

انگور تازه را نصف کنید و خوب بشویید. سپس انگورها را داخل مخلوط کن بریزید. زنجبیل و آب را اضافه کنید. خوب مخلوط کنید و کمی نمک سیاه بپاشید.

انگور حاوی مقدار زیادی آب و فیبر است که به آبرسانی بدن و ضخیم شدن روده ها کمک می کند. انگور همچنین حاوی قند الکل سوربیتول است که هیدراتاسیون بیشتری را فراهم می کند و حرکات روده را آسان می کند. در واقع، آب انگور یک ملین طبیعی مقرون به صرفه برای درمان یبوست است.

مقاله مرتبط: عوارض مصرف زیاد بادام از یبوست تا حالت تهوع

  1. آب پرتقال برای درمان یبوست

عناصر

۱ فنجان پرتقال ورقه شده

کمی نمک سیاه

طرز تهیه

پرتقال ها را به مخلوط کن اضافه کنید و مخلوط کنید. سپس آن را در لیوان بریزید و کمی نمک سیاه بپاشید. قبل از نوشیدن هم بزنید.

پرتقال یک منبع غنی است. ویتامین سیمواد معدنی و فیبر؛ فیبر به حفظ آب در بدن کمک می کند، حجم آن را افزایش می دهد و حرکات روده را تسهیل می کند.

لینک مرتبط: با این ماده ساده یبوست را به راحتی درمان کنید

  1. بهترین آبمیوه برای یبوست آب گلابی

عناصر

۲ عدد گلابی بدون هسته

۲ قاشق چایخوری آب لیمو

کمی نمک سیاه

طرز تهیه

گلابی ها را ریز خرد کرده و در مخلوط کن بریزید. خوب مخلوط کنید و در لیوان بریزید. آب لیمو و کمی نمک اضافه کنید. فراموش نکنید که قبل از نوشیدن خوب هم بزنید.

گلابی سرشار از فیبر است. آنها تقریباً دو برابر آلو سوربیتول دارند. سوربیتول به تسهیل حرکات روده کمک می کند.

مقاله مرتبط: غذاهای گرم: آشنایی با غذاهای گرم

  1. آب آلو برای یبوست

عناصر

آلو ۵-۶ عدد

½ قاشق چایخوری عسل

حدود نصف قاشق چایخوری پودر زیره

۱ فنجان آب گرم

طرز تهیه

آلوها را در یک فنجان آب گرم به مدت ۵ دقیقه خیس کنید. وقتی آلوها نرم شدند، هسته آن را جدا کرده و همراه با آب در مخلوط کن بریزید. عسل و پودر زیره را اضافه کرده و یکی یکی همزن را روشن کنید. سپس آب میوه را در یک لیوان بریزید و بنوشید.

شامل آلو. فیبر این غذا و سوربیتول است که به تسریع حرکات روده کمک می کند. زیره در حفظ سلامت روده موثر است. همچنین طعم خوبی به آب میوه می دهد.

اینجا بخوانید: خواص خردل; ۱۶ دلیل برای اینکه خردل باید در رژیم غذایی شما باشد

  1. آب گیلاس

عناصر

گیلاس ۱ فنجان تازه

۲ قاشق چایخوری آب لیمو

½ فنجان آب

کمی نمک سیاه

طرز تهیه

آلبالوها را خوب بشویید و دانه ها را جدا کنید. سپس آلبالوها را با کمی آب به مخلوط کن اضافه کنید. مقداری نمک سیاه اضافه کنید.

گیلاس پلی فنول دارد، حاوی آب و فیبر است. محتوای فیبر موجود در گیلاس می تواند به ته نشین شدن و دفع آسان مدفوع کمک کند.

لینک مرتبط: علائم هیدروسل; چه غذاهایی برای مبارزه با مایع بیضه مفید است؟

  1. آب لیمو برای یبوست

عناصر

½ لیمو

۱ فنجان آب گرم

۱ قاشق چای خوری عسل

حدود نصف قاشق چایخوری پودر زیره

طرز تهیه

لیموناد، عسل و پودر زیره را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید. قبل از نوشیدن هم بزنید.

لیمو سرشار از فیبر و ویتامین C است. لیمو نه تنها یبوست را درمان می کند، بلکه سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند. پودر زیره برای حفظ دستگاه گوارش نیز مفید است.

مقاله مرتبط: کاهش وزن باعث بهبود عملکرد مغز می شود. فواید بادام خیس خورده را دست کم نگیرید.

مقدار مصرف برای یبوست

۷ بهترین آب میوه برای یبوست به شما کمک می کند از شر این بیماری خلاص شوید. برای درمان یبوست می توان روزانه یک لیوان آب میوه مصرف کرد. پالپ و تفاله میوه را نیز امتحان کنید. شکر را به آب میوه اضافه نکنید. همچنین می توانید از ادویه هایی مانند زیره سپس رازیانه را اضافه کنید. این ادویه ها به حذف سموم از روده بزرگ کمک می کنند. بهترین زمان برای نوشیدن این آب میوه اول صبح برای رفع یبوست است.

اخرین حرف

یبوست یک بیماری است که با حرکات آهسته روده مشخص می شود. این بیماری بیشتر افراد را غمگین می کند. درمان یبوست در مراحل اولیه بهتر است. برای درمان یبوست می توانید از داروهای طبیعی مانند درمان های خانگی استفاده کنید. سرشار از آب و فیبر ویتامین و مواد معدنی ملین اما اگر بعد از نوشیدن آب میوه همچنان با این مشکل مواجه هستید، در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید.