۶ کاری که نباید بعد از دعوا با همسرتان انجام دهید


دعوا با همسرش

دعوای زوجین در بعضی مواقع کاملاً طبیعی است. چون شما دو نفر با عقاید و عقاید متفاوت هستید. به همین دلیل گاهی اوقات با هم اختلاف نظر داریم. این جایی است که نبرد آغاز می شود. تا اینجای کار مشکل جدی نیست و با صبر قابل حل است. اما وقتی بعد از دعوا با شریک زندگی تان تصمیم به انجام کاری می گیرید، مشاجره بدتر می شود. به نحوه برخورد با همسرتان بعد از دعوا توجه کنید.

بعد از دعوا با همسرتان چگونه رفتار می کنید؟

چه چیزی می تواند شما را به این موضوع سوق دهد که رفتار شما پس از دعوا با رفتار شما در لحظات شاد متفاوت است؟ در اینجا ۶ چیزی وجود دارد که باید بعد از مشاجره از آنها اجتناب کنید. آیا آنها هنوز از دست یکدیگر عصبانی هستند یا کاملاً دعوا را فراموش کرده اند؟

به نیاز همسرتان برای مدتی تنهایی احترام بگذارید.

وقتی یک شریک عاطفی در دعوا ناراحت می شود، نمی تواند خیلی سریع آرام شود. به همین دلیل مهم است که وقتی می‌گوید «من باید استراحت کنم» به او احترام بگذاریم و درک کنیم.» اگر شریک زندگی شما به زمان نیاز دارد تا آرام شود و افکارش را جمع کند. به او زمان بدهید. اگر این اتفاق بیفتد ممکن است احساس اضطراب کنید، اما یک نفس عمیق بکشید و اگر به زمان تنهایی نیاز دارید، به آنچه از همسرتان انتظار دارید فکر کنید. او را درک کنید و به او و شما فضای تنهایی بدهید.

ذهنیت همه یا هیچ را نداشته باشید

پس از مشاجره شدید با شریک زندگی خود؛ قضاوت نکن در بین نبردها به راحتی می توان آن را سیاه یا سفید تصور کرد. استفاده از عباراتی مانند “تو همیشه” یا “تو هرگز” بحث را حل نمی کند. پس چون بحث تمام شد، آهسته سخن بگو; مهم است که به یکدیگر زمان برای تصمیم گیری و زمان بیشتری برای تصمیم گیری بدهید. درست

با همسرتان سرد رفتار نکنید

پس از دعوا، باید به تنهایی به آن فکر کنید و اگر به مدتی تنهایی نیاز دارید، به آنها بگویید. این صحیح ترین گزینه است. یکی از بزرگترین اشتباهات افراد بعد از مشاجره. شعله های بحث را برافروخت. اگر شریک زندگی خود را نادیده بگیرید، ممکن است فکر کنند که او را تنبیه می کنید، بنابراین در آینده به شما احساس نمی کنند. بجای، بگویید: “احساسات من به سرعت از بین نمی روند، بنابراین ۲۴ ساعت به من فرصت دهید و مطمئن هستم که همه چیز خوب خواهد شد.” مطمئنم همه چیز درست خواهد شد. اگر نه، می‌توانیم بیشتر صحبت کنیم.»

دعوا با همسر؛ چیزی به خودت نریز

شما نباید سعی کنید همه چیزهایی که همسرتان در طول دعوا گفته است را جذب کنید و فراموش کنید. اغلب اوقات، پس از دعوا، زوج‌ها درباره ناراحتی‌های خود با یکدیگر صحبت نمی‌کنند. اگر در طول نبرد چیزهای ناراحت کننده ای می شنوید. به آنها بگویید که حرف هایشان به شما آسیب می رساند یا شما را آزار می دهد. اگر نمی توانید به جای نادیده گرفتن همه چیز بعد از دعوا، ساعت ها کلمات آزار دهنده را فراموش کنید. سپس دوباره به او نزدیک شوید و به خودتان زمان بدهید. مطرح کردن یک بحث بیشتر به یک گفتگو منجر می شود تا حل و فصل، بنابراین با هم کار کنید تا مشکل را به طور کلی حل کنید.

اگر با کلمات مرا آزار دادی، عذرخواهی کافی نیست.

لوری پوهن، نویسنده کتاب «کمتر بجنگ، بیشتر عشق بورز»، می‌گوید: «این مرا بیمار می‌کند. “مرا تنها بگذار، مرا تنها بگذار” درست نیست. «البته گفتن «متاسفم» کافی نیست. من باید…» و جاهای خالی را با گفتار و مطالب خود پر کنید.سپس به او بگویید که دیگر آن اشتباه را تکرار نکند.

دعوا با همسر؛ بهانه نیاورید که چرا دعوا می کنید.

میلیون ها چیز وجود دارد که می تواند باعث بحث شود: یک روز بد در محل کار. سردرد، شب های بی خوابی. در حقیقت، مطالعه‌ای در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی نشان داد که زوج‌هایی که کمبود خواب دارند، بیشتر با هم دعوا می‌کنند. با این حال، ناعادلانه است که معشوق یا شریک زندگی خود را سرزنش کنید. “جهل، درگیری به دلیل عدم اطلاع.» “اگر ناراحت یا غمگین هستید، آن را با شوهرتان در میان بگذارید. شوهرتان باید احساسات شما را بداند.” وقتی روز بعد در محل کار احساس خوبی ندارید، توصیه می کنم قبل از رفتن به خانه به همسرتان پیامک ارسال کنید. آنها می دانند که شما می توانید از این طریق تحریک پذیرتر باشید. و فضا را برای آرامش بهتر شما باز می کنند.

بیشتر بخوانید:

نکات مهم برای موفقیت در کار – چگونه در کاری که می خواهید انجام دهید موفق شوید.

۱۰ نکته موثر در کسب و کار برای موفقیت و دستیابی به اهدافتان

رشد کسب و کار: کارکنان شاد دلیل اصلی موفقیت در کسب و کار هستند.

کلید موفقیت در زندگی: ۵ استراتژی موثر برای موفقیت در زندگی

موفقیت در تجارت: ۵ استراتژی ساده برای رشد شخصیت در محیط کار

۵ بهترین زبان برای مصاحبه شغلی به شما کمک می کند تا موفق شوید.