۵ حقیقت شگفت انگیز درباره بدن خود که نمی دانستید


توانایی مغز برای روشن کردن شمع برای سردردهای ناشی از تغییرات آب و هوایی حقایق شگفت انگیز در مورد بدن حتی دانشمندان هم تعجب می کنند. اما آنها می توانند دلایل روزمره شما باشند. زندگی قدر بدن خود را بدانید.

در این مقاله، ما در مورد قدرت های پنهانی صحبت می کنیم که در هر انسانی وجود دارد. به خواندن ادامه دهید.

مطالب مرتبط: آیا گیاهان هنگام چیدن یا بریدن جیغ می زنند؟

حقایق شگفت انگیز در مورد بدن

  1. مغز شما الکتریسیته کافی برای روشن کردن یک لامپ کوچک تولید می کند.

حقایق شگفت انگیز در مورد بدن

مغز ما حدود ۱۰۰ میلیارد سلول به نام نورون دارد. حرکت می کنیم، دیدن فکر وقتی خواب می بینید یا می خندید؛ این زمانی است که سیگنال های الکتریکی و مواد شیمیایی در میان میلیون ها نورون در این بزرگراه عصبی رقابت می کنند. از این رو، حتی اگر یک نورون مقدار بسیار کمی الکتریسیته تولید کند. همه آنها می توانند برق کافی برای روشن کردن یک لامپ کوچک تولید کنند.

مطالب مرتبط: حقایق مهم درباره علل نابینایی که قبلاً نشنیده اید

  1. حقایق شگفت انگیز در مورد بدن؛ حس بویایی شما می تواند شما را به گذشته بازگرداند.

خاطرات قدیمی

وقتی چیزی را بویید که ارتباط معناداری با گذشته دارد. اولین چیزی که تجربه کردم احساسات آن زمان بود. و من آن لحظات را در ذهنم ثبت کردم. گاهی حتی تصویر زمان و مکان را به یاد نمی آورم، اما حس آن لحظه را به یاد می آورم.

این توانایی در واقع یک توضیح تکاملی بسیار ساده دارد. بخشی از مغز ما به تشخیص مواد شیمیایی اختصاص دارد. حس بویایی ما هنگام نزدیک شدن چیزی به ما علامت می دهد. جدا از این که این توانایی شگفت انگیز است. بدن حفظ خاطرات گذشته بسیار مهم است.

موضوعات جالب دیگر: ۱۲ راه برای کاهش وزن بدون رژیم: با این روش ها لاغر شوید و سریع تناسب اندام داشته باشید

  1. آب و هوای بد می تواند به ما بگوید که پناه بگیریم و سردرد داشته باشیم.

شگفت انگیز

برای برخی افراد، سردرد فقط نشانه خستگی بیش از حد یا کار زیاد نیست. با این حال، پیش بینی و شرایط آب و هوایی نیز در معرض تغییر است. در حقیقت، تحقیقات نشان می دهد که برخی از سردردها ناشی از تغییرات آب و هوایی است. این به دلیل تغییرات دما در بدن انسان است.

برخی از سردردها ممکن است به دلیل افزایش سریع دما یا فشار ایجاد شوند. معمولا در هنگام طوفان رخ می دهد. در یک طوفان اختلاط هوای سرد و گرم باعث تغییر فشار هوا می شود که به آن (بارومتریک) نیز می گویند. چون رعد و برق، زیرا باران و باد با هم ایجاد می شوند. این نوع فشار هوا در واقع به ناحیه خاصی از مغز نیرو یا فشار وارد می کند و باعث سردرد می شود.

موضوع مرتبط: شهوتران ۸ نشانه که یک مرد با شما بازی می کند

  1. می تواند یک مرد ۴۵ کیلوگرمی را بلند کند، اما یک سنگ ۴۵ کیلوگرمی را نه.

حقایق شگفت انگیز در مورد بدن 2

بلند کردن یک “فرد زنده” آسان تر است زیرا فرد می تواند خود را با گرانش زمین وفق دهد. وزن خود را در جهات مختلف پخش کنید. مثلا، اگر فرد بخواهد او دست هایش را دور تو حلقه کرد و کار را راحت تر کرد. هنگام حمل یک شی یا جسمی مانند سنگ، نمی توانند جاذبه و وزن خود را تقسیم کنند. گرانش در موقعیت ثابتی قرار دارد و بلند کردن آن بسیار دشوار است.

مطالب مرتبط: داستان پناهگاه های عجیب بی خانمان ها در لندن در دوران انقلاب صنعتی.

  1. در دوران بارداری، مغز زنان کوچک می شود.

جاذبه

یک تحقیق در مغز زنان است. دوره بارداری کوچک می شود/کوچک می شود. با این حال، این یک چیز منفی نیست. وقتی مغز شروع به کوچک شدن می کند، زنان برای مادر شدن آماده می شوند.

مطالب مرتبط: عجیب ترین حقایق در مورد نینجاها که احتمالاً نمی دانستید

در حقیقت، با از دست دادن بخشی از مغز، زنان قادر به درک باورهای دیگران نیستند. افزایش درک احساسات و سیگنال های غیر کلامی. این تغییرات توانایی مادر را برای پیوند با نوزادش افزایش می دهد. آگاهی از تهدیدات بیش از حد را افزایش می دهد. به این ترتیب او می تواند به سرعت از خود و کودک محافظت کند.