4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYN و یک درمانگر جنسی درباره علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی برای کمک به شما در احساس بهتر و شارژ مجدد میل جنسی صحبت می کنند.

زمانهایی وجود دارد ، حتی زمانی که به نظر می رسد تنظیمات یکسان است ، که بدن شما ممکن است زمان مناسب برای هر نوع رابطه جنسی را احساس نکند. اگر این اتفاق بیشتر از مواقع برای شما رخ می دهد ، از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار رایج است: دانشگاه پزشکی دانشگاه شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان دارای میل جنسی پایین یا کاهش یافته است. در حقیقت ، سال سخت (و سالهای دیگر) که در سال 2020 بود به میل جنسی کمکی نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند میزان میل جنسی آنها در سال 2020 در مقایسه با حالت عادی کمتر است.

داشتن میل جنسی پایین ، در مقایسه با آنچه معمولاً به دست می آورید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید داشته باشید ، می تواند باعث شود احساس کنید مشکلی با شما وجود دارد ، اما این به هیچ وجه اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به مسائل سلامتی شما مربوط می شود و از کنترل شما خارج است و هیچ “حق” خاصی برای داشتن رابطه جنسی وجود ندارد. در مورد علل شایع کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود در مواقعی که احساسات روحی روانی دارید ، بیشتر بخوانید.

جی! میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و هیجان جنسی اغلب تحت کلمات میل جنسی یا میل جنسی وجود دارد ، اما در واقع تفاوت های مهمی وجود دارد. میل جنسی تمایل به داشتن رابطه جنسی است ، در حالی که بیدار شدن از خواب واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. به گفته لورن واکر ، روانشناس بالینی ، دکترا در مجله ای که در سال 2020 منتشر شده است ، هیچ “سطح ایده آل” اشتها وجود ندارد ، به ویژه در زمان استرس. طبیعیبه

آزمایش جنسی در حال انجام است. Lauren Dummit ، LMFT و متخصص معتبر اعتیاد به رابطه جنسی در یک عمل خصوصی در لس آنجلس توضیح می دهد: “آنها معمولاً در طول سالها برای مردان و زنان تغییر می کنند و طبیعی است که علایق یک شخص گاهی با منافع یکدیگر در تضاد باشد.” به

تغییرات در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات مهم در شیوه زندگی یا تغییرات هورمونی از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا پایان رابطه می تواند منجر به از بین رفتن میل جنسی شما شود. Dummit می گوید: “عوامل دیگری مانند موقعیت ، وضعیت ، تصویر بدنی یا عزت نفس می تواند تأثیر قابل توجهی بر میل جنسی زنان داشته باشد.”

شما نباید نگران سلامت ضعیف خود باشید. با این حال ، اگر این روال شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد تغییراتی که تجربه می کنید با پزشک خود مشورت کنید. ” او می افزاید: “پزشک شما می تواند در مورد طنز به شما کمک کند اگر بیشتر از یک مسئله پزشکی یا یک مسئله روانی یا رابطه باشد.” به گفته انجمن سلامت جنسی آمریکا ، اگر همچنان میل جنسی پایینی را بدون در نظر گرفتن شریک زندگی یا وضعیت خود تجربه می کنید و بر روحیه شما تأثیر منفی می گذارد ، این می تواند نشانه بیماری جنسی باشد. این احتمالاً در حدود 10 درصد از زنان رخ می دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN خود در مورد آنها صحبت کنید. اگر فکر می کنید ممکن است علائم HSDD ، و همچنین فقدان کامل افکار و استرس های جنسی که ممکن است در نتیجه یک رابطه جنسی ایجاد شود ، داشته باشید یا گاهی اوقات میل جنسی پایینی داشته باشید ، مهم است که اطلاعات بیشتری در مورد سایر علل کاهش میل جنسی و درمان احتمالی.

دو زن در رختخواب می خندند

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس روانی و سلامت روان

دمیت می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی باشد یا مسائل مربوط به سلامت روان ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایفا کند.” “ممکن است به دلیل کمبود اشتها یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات نمی توان در دنیای شلوغ امروزی با این همه ادعای متناقض قدرت یا انگیزه پیدا کرد.” کاهش میل جنسی می تواند نشانه ای از وضعیت روانی جدی تر و همچنین اضطراب و معمولاً افسردگی باشد. از آنجا که افسردگی شامل سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی حسی در مغز مانند دوپامین و سروتونین می شود ، می تواند بر احساس لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر به نظر می رسد که کم اشتهای شما طبیعی است و به طور منظم با استرس های زندگی مرتبط است ، ممکن است انجام فعالیتهای آرامش بخش برای استراحت قبل از رابطه جنسی ، مانند حمام یا دوش ، مدیتیشن هدایت شده یا حتی دمیت پیشنهاد می کند که یک تمرین رهایی است. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) می تواند به شما در احساسات نیز کمک کند.

از طرف دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روان شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهم است که قبل از استفاده از روش های دیگر ، دکتر پدروسو ، با شریک زندگی خود ، با یک درمانگر یا درمانگر جنسی و با پزشک خود در این مورد صحبت کنید. توصیه می کند

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و بعد از یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی در دهه 40 شروع می شود ، اما در برخی از زنان زودتر شروع می شود. اگر قاعدگی را به طور معمول شروع کنید ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی ، میل جنسی پایین ممکن است یک علامت باشد. مطالعه ای که توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان انجام شد نشان داد 41 درصد از زنانی که تمایلات جنسی خود را ترک کرده اند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در یائسگی باشد که می تواند منجر به کاهش اشتها و خشکی واژن شود و اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

نحوه مراقبت از خود

استروژن درمانی (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یکی از درمان های موضعی است که می تواند به بهبود علائم قاعدگی از جمله کاهش میل جنسی ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی وضعیت پایین کمک کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا ممکن است برای شما مفید باشد یا خیر. اگر به دنبال یک درمان طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند با استفاده از روش های جایگزین برای رابطه جنسی ، با رابطه جنسی خود ارتباط برقرار کنید ، به ویژه اگر رابطه جنسی دردناک است یا با استفاده از ویبراتور. وی می افزاید: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و احساس تناسلی را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. تولد و سایر داروها

دکتر پدروسو می گوید: “داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون بالا و تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی از مطالعات نشان داده اند که چندین قرص ضد بارداری و سطوح پایین استروژن به خشکی واژن کمک می کند و افرادی که از داروهای ضد بارداری ترکیبی استفاده می کنند (داروهای استروژن-پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) ممکن است میل جنسی کمتری نسبت به مردانی داشته باشند که در آنها استفاده نمی شود. به طور کلی کنترل باروری هورمونی

و در حالی که نگرانی های مربوط به سلامت روان مانند افسردگی می تواند میل جنسی پایین را افزایش دهد ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می توانند باعث کاهش میل جنسی در زنان شوند. این داروها با مواد شیمیایی برای آرام کردن احساسات شما کار می کنند و این می تواند بر نحوه واکنش شما به رابطه جنسی تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات سوئی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

وقتی صحبت از امکان درمان کم میل جنسی به عنوان یک عارضه جانبی جدید (یا عادی) می شود ، بهتر است ابتدا این موضوع را به پزشک خود ببرید تا ببینید آیا راه حلی یا تغییری در دارو وجود دارد یا خیر. یا دارو اگر شریک زندگی دارید ، گفتگوی آزاد با او در مورد آنچه در نتیجه مصرف دارو احساس می کنید ممکن است مفید باشد. اگر به نظر می رسد که میل جنسی پایین به رابطه شما یا مسئله یک رابطه طولانی مدت مربوط می شود ، پزشک ممکن است تغییر دارو یا گاهی مشاوره را توصیه کند.

4. بارداری یا زایمان

دکتر پدروسو می گوید ، مشابه اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از تولد و همچنین تغییرات در سلامت روان شما در چنین دوره هایی می تواند منجر به میل جنسی شود ، و این کاملا طبیعی است. در حالی که برای برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به افزایش میل جنسی شود ، در برخی از زنان علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس همراه با تغییر بدن می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود.

باروری ، تولید استروژن و هورمون ها می توانند بد باشند ، بنابراین به تنهایی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، درد واژن احتمالی را هنگامی که بدن شما به حالت عادی باز می گردد ، اضافه کنید ، استرس داشتن یک انسان دیگر برای مراقبت از شما … شما این ایده را دریافت می کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

Dummit می گوید آن را به یک شب خرما تبدیل کنید. او توصیه می کند که نوبت را به نوبت انجام دهید ، ترجیحات و خلاقیت را تعیین کنید و همچنین بدون انتظار از آن لذت ببرید. ویژگی شگفت انگیز می تواند به شما کمک کند احساساتی شوید. و به خاطر داشته باشید که نیازی به سوء رفتار جنسی ندارید – در صورت صمیمیت دیگر مانند ماساژ جنسی ، چشمان بسته و تغذیه همسر ، حمام کردن به او یا سایر روابط نزدیک شرکت کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *