12 حقیقت در مورد تغذیه مارچوبه و مزایای سلامتی آنانتخاب و رزرو

نیزه مارچوبه با نامهای محلی زیادی مانند Spragel ، Spargelkraut ، Asperges ، Asperge Commune ، Espárragos و غیره نیز شناخته می شود.

اگرچه می توان مارچوبه ها را در طول فصل در سوپرمارکت ها پیدا کرد ، اما در فصل بهار بهترین و خوشمزه ترین آنها هستند. در اروپا ، ساقه های آن در دسامبر تا ژوئن در فروشگاه ها فروخته می شد.

مارچوبه باید در اسرع وقت پس از برداشت استفاده شود. در غیر این صورت ، به زودی شیرینی خود را از دست می دهد زیرا بیشتر قند آن به کربوهیدرات تبدیل می شود. خرید از مزارع محلی یا بازارهای کشاورزان در صورت تازه بودن راهی عالی برای لذت بردن خواهد بود.

در بازار نکات نرم ، یکدست ، مستقیم ، صاف ، پیکسلی ، سبز / بنفش و مهر و موم شده را انتخاب کنید. از ساقه های ضخیم و برآمدگی های وسیع روی ساقه ، فرورفته یا قهوه ای تیره خودداری کنید ، زیرا ساقه های قدیمی را نشان می دهند و بنابراین ، بی مزه هستند.

از آنجا که نیزه های آن زود از بین می روند ، باید آنها را صبح هنگام هوا سرد کرد. پس از چیدن ، آنها را در آب یخ سرد فرو کنید تا حرارت از بین برود ، آب را تخلیه کرده و نیزه ها را در کیسه های پلاستیکی قرار دهید. در یخچال با دمای 38 تا 40 درجه فارنهایت و رطوبت 90 تا 95 درصد نگهداری شود. در دماهای بالا ، نیزه های آن قند طبیعی و ویتامین C را از دست می دهند. در نتیجه با سفت شدن و شروع به پوسیدگی طعم خود را از دست می دهند.

طرز تهیه و سرو

شکستن ساقه مارچوبه نیزه مارچوبه بپزید
نیزه ها در هر مکانی که چوب شروع می شود ، ضربه می زند. (عکس با احترام: یک کتاب آشپزی گیاهی مهم). نیزه ها را به پاساژ ببندید. به مدت 2-3 دقیقه در آب جوش با نوک بالا بپزید. سپس فقط نکات را برای مدتی در آب گرم قرار دهید.

ساقه مارچوبه یکی از محبوب ترین سبزیجات در فصل بهار است.

نیزه های تازه آشپزی را ترجیح می دهند. برای تهیه ، با یک شیر نرم در آب سرد بشویید. نیزه های مداد نازک و لطیف را می توان مستقیماً پخت. ساقه های ضخیم قبل از استفاده در دستور غذا خرد شدند.

به طور کلی نیزه های مارچوبه فقط به پخت کوتاه نیاز دارند. در برخی از خانواده ها ، گلدان های سنتی برای پخت آنها استخدام می شود ، جایی که ساقه ها در آب داغ غوطه ور می شوند در حالی که نکات فقط برای پخت بخار مجاز است.

در اینجا چند پیشنهاد برای خدمت ارائه می شود:

بروسکتا
بروسکتا با مارچوبه ، گوجه فرنگی و پنیر.
ارائه عکس: rizkapb

  • می توان از نیزه مارچوبه به صورت خام ، خشک ، خشک ، سرخ شده یا مخلوط با سبزیجات ، لوبیا ، مرغ یا غذاهای دریایی لذت برد.

  • نیزه های بخار مورد استفاده توسط نارنجی هلندی سس ، کره ذوب شده ، پنیر پارمزان یا پکورینو در دستور العمل زیبا به سبک فرانسوی.

  • پیاز بو داده و ساقه مارچوبه آغشته به روغن آجیل ماکادامیا از جذابیت های دهان آور هستند.

  • ساقه های نرم آن را با کنجد سرخ کرده و سیر ، زنجبیل و فلفل را مزه دار کنید.

  • بسیاری از رستوران های آلمان غذاهای تخصصی ارائه می دهند منوی مارچوبه در فصل بهار

مشخصات امنیتی

به طور کلی مارچوبه به خوبی تحمل می شود و واکنش های آلرژیک بسیار نادر است.

مصرف ساقه های جوان می تواند بوی بدی در ادرار ایجاد کند. دلیلش متابولیسم است اسید مارچوبه، که در چندین محصول مضر گوگرد مانند متانول ، سولفید و غیره قرار می گیرد ، اما این وضعیت بی ضرر است. (انکار پزشکی).

برگشت- بازگشت به سبزیجات از جانب مارچوبهبه برای مشاهده لیستی جالب از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

برگشت- بازگشت به صفحه نخست.

بیشتر بخوانید:

  1. مرکز تحقیقات و اطلاعات سبزیجات ، دانشگاه کالیفرنیا. (پیوند PDF در پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *