10 شواهد دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد || 10 فایده سلامتی دارچین


دارچین بر اساس شواهد علمی 10 فایده دارد که بر اساس آنها می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. این گیاه به دلیل خواص دارویی هزاران سال ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه را که مردم از دیرباز می دانستند تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای با خواص دارویی است

دارچین ماده ای است که از پوست داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند.این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و از مصر باستان سرچشمه گرفته است. این نادر و گرانبها بود و به عنوان هدیه پادشاهان در نظر گرفته می شد. دارچین این روزها آسان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان بخشی از انواع غذاها و دستور العمل ها در دسترس است.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. پوست داخلی برداشته می شود و قسمت های چوبی برداشته می شود. وقتی خشک می شود ، تکه های نورد شکل می گیرد که به آنها چوب دارچین می گویند. این درختان را می توان خرد کرد تا به شکل پودر دارچین درآید. عطر و طعم بی نظیر دارچین به دلیل روغن آن است که دارچین آبی بسیار بالایی دارد. دانشمندان معتقدند که این ترکیب مسئول اصلی تاثیر دارچین بر سلامت و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از دارچین است که تصور می شود عامل بسیاری از فواید دارچین است.

همین حالا از مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر پزشک

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در تحقیقی که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ماده را مقایسه کرد ، دارچین به عنوان برنده آشکار شناخته شد ، حتی از غذاهای “چرب” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، بسیار قوی است که از دارچین می توان به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

خاصیت ضدالتهابی سامونونی

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب زمانی می تواند مشکل ساز شود که مزمن باشد و بر علیه بافت های بدن شما باشد. دارچین می تواند در این زمینه کمک کننده باشد. مطالعات نشان می دهد که این ماده و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است که علت شایع مرگ زودرس در جهان است. برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز بر فشار خون تأثیر مثبت دارد. کلسترول کلی ، کلسترول LDL و تری گلیسیرید “بد” را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول HDL “خوب” ثابت می ماند. به تازگی ، یک بررسی بزرگ از مطالعات به این نتیجه رسیده است که دوز دارچین فقط 120 میلی گرم در روز ممکن است این اثرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. در صورت وجود ، همه این عوامل می توانند خطر بیماری های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. دارچین می تواند علل اصلی بیماری های قلبی و همچنین کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و اثر ضد دیابت قابل توجهی دارد

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر پزشک

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون و چندین سیستم دیگر را کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان قندی را که بعد از خوردن وارد جریان خون می شود ، کاهش می دهد. این کار با دخالت در انواع آنزیم های گوارشی ، که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش شما تجزیه می کند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب قند را بسیار افزایش می دهد ، اگرچه بسیار کندتر از خود انسولین است. بسیاری از مطالعات انسانی اثر ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان داده است که می تواند سطح قند خون را 10 تا 29 درصد کاهش دهد.دوز ایده آل معمولاً 1 تا 6 گرم یا 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، 15 روش آسان برای کاهش قند خون خود را بررسی کنید. ثابت شده است که دارچین سطح قند خون را کاهش می دهد و بین 1 تا 6 گرم اثر ضد دیابتی قابل توجهی دارد. یا 0.5 2 قاشق غذاخوری در روز.

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر پزشک

انسولین یکی از مهمترین هورمون هایی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین برای انتقال قند خون از خون به سلول های شما مهم است. مشکل این است که بسیاری از مردم از اثرات انسولین رنج می برند. این به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به این هورمون مهم در انجام وظیفه خود کمک کند. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

موثر بر بیماریهای عصبی

اختلالات عصبی با از دست دادن ساختار یا عملکرد سلول های مغزی مشخص می شود. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

به نظر می رسد دو ترکیب دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کنند که یکی از علائم بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، تنظیم سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید توسط انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. نشان داده شده است که دارچین باعث بهبودهای مختلف در بیماری آلزایمر و پارکینسون در مطالعات مختلف روی حیوانات می شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

پیشگیری از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد به آزمایش لوله و حیوانات محدود می شود ، که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و منجر به مرگ سلول می شود.

تحقیقات روی موشهای مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین یک کاتالیزور قوی برای حذف آنزیمها از روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این نتایج با آزمایش های لوله ای تجربی پشتیبانی می شود که نشان می دهد دارچین پاسخ ایمنی آنتی اکسیدانی را در سلول های استعماری انسان تحریک می کند. اگر دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر پزشک

دارچین ، یکی از ترکیبات اصلی دارچین ، می تواند به مبارزه با عفونت های مختلف کمک کند. روغن دارچین انگل های تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند از رشد چندین باکتری از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود و تأیید نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به آرامی سیستم ایمنی بدن شما را از بین می برد ، که در صورت عدم درمان می تواند منجر به ایدز شود. تصور می شود که دارچین ساخته شده از آجیل بادام هندی به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین شکل HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین بهترین درمان در بین 69 گیاه مورد مطالعه است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، که یک شکل اصلی HIV در انسان است ، کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین همه یکسان ایجاد نمی شوند. کاسیا حاوی مقادیر زیادی ترکیبی به نام کومارین است که تصور می شود برای غلظت های بالا مضر است.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما Cassia به دلیل محتوای کومارین می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

دارچین “واقعی” از این نظر بهترین است. مطالعات نشان می دهد که کومارین بسیار کوچکتر از کاسیا است. متأسفانه ، بیشتر دارچین موجود در سوپر مارکت ها ارزان ترین شکل کاسیا است.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین عطرهای جهان است. این می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را به حداقل برسانید. فواید سلامتی بسیار دیگری نیز دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *