یک برنامه رادیکال برای احیای SoHo مبتلا به طاعون: ماشین ها را بردارید

یک برنامه رادیکال برای احیای SoHo مبتلا به طاعون: ماشین ها را بردارید


در حالی که بخش هایی از منهتن در ماه های اخیر علائم بهبودی از بیماری همه گیر را نشان داده اند ، غیر قابل انکار است که این شهر متحمل ضرر اقتصادی دائمی شده است که سال ها طول می کشد تا برخی از نقاط شهر بهبود یابد. مهمترین آنها SoHo است ، یکی از غنی ترین مناطق شهر ، و یک منطقه تجاری است که در ماه های اول شیوع بیماری تبدیل به یک شهر ارواح شد.

از دست دادن گردشگری بین المللی منجر به بسته شدن بیش از 40 مغازه – بیش از 30 درصد از همه مشاغل منطقه – و بیش از یک چهارم دفاتر در حال حاضر خالی است. همانطور که نیویورک تایمز اخیراً گفته است ، “شاید هیچ منطقه تجاری ایالات متحده در شهر ایالات متحده بیشتر آسیب ندیده از ویرانی مالی همه گیری.” با این حال ، برخی گروه های محلی آن را فرصتی منحصر به فرد برای بازنگری در منطقه برای شروع مرمت و اجازه دادن به شکوفایی آن در سال های آینده – با در اختیار گرفتن فضای پیاده روی بیشتر برای مردم محلی و گردشگران می دانند.

BID ابتکار SoHo Broad ، که بخشی از منطقه ، از جمله برادوی بین هوستون و کانال را پوشش می دهد ، یک طرح “دیدگاه عمومی قلمرو” (همراه با طرح های خیابانی و استراتژی های کارپ) را پیشنهاد کرده است که باعث کاهش ترافیک در منطقه و معکوس شدن آن می شود. این بخش از برادوی تا مسیر دوستانه برای عابران پیاده ، اتوبوس و دوچرخه ؛ افزایش راحتی پیاده روها و عابران پیاده (شامل صندلی ها) در امتداد برادوی و خیابان بروم ؛ و ایجاد میدان های عمومی در امتداد خیابان پرینس و خیابان هوارد.

به گفته مارک دیکوس ، مدیر اجرایی طرح SoHo Broadway Initiative ، از برادوی خواسته می شود ترافیک بیش از حد را کنترل کند – از تونل هلند ، وسایل نقلیه محلی ، محموله ها ، اتوبوس ها و موارد دیگر. بنابراین این طرح بر تغییر مسیر ترافیک غیر محلی در اطراف لبه های “فوق بلوک” که SoHo ، NoLita و Little Italy ساخته شده است ، متکی است.

دیکوس گفت: “خیابان هایی در اطراف بلوک فوق العاده وجود دارد که برای کنترل این ترافیک طراحی شده است ، اما محله های داخل بلوک فوق محله های محلی هستند.” “خیابان پرنس یک خیابان تک خط است. برادوی یک خیابان تک خط است. این برای مدیریت ترافیک منطقه ای که باید به مرکز شهر ، مرکز شهر یا سراسر شهر برود طراحی نشده است. و با فیلتر کردن این ترافیک ، که ما فکر می کنیم معتبر است. ما می توانیم فضاهای عمومی فوق العاده ای را در امتداد برادوی در همسایگی خود ایجاد کنیم که برخی از مشکلات طولانی مدت ترافیک ، ازدحام پیاده روها و عملیات تجاری را برطرف می کند. “

راه تغییر مسیر ترافیک در اطراف “فوق بلوک”

فلش

راه هدایت ترافیک در اطراف “فوق بلوک”

ابتکار SoHo Broadway

یک مدل در برنامه آنها محله برادوی نزدیک و بالای خیابان 23 منهتن بود ، جایی که شهر ترافیک را منحرف می کرد: “اگر اکنون به خیابان 23 ، در شمال و جنوب خیابان 23 بروید ، عابران پیاده بسیار بزرگی وجود داشته اند که اساساً آنها را باز می کنند. از طرح خیابان استفاده کنید و منطقه ای برای میدان ایجاد کنید. “

این طرح در حال حاضر توسط رئیس استان منهتن ، گیل بروئر ، پشتیبانی می شود و می گوید “ما دقیقاً به برنامه های آینده نگری نیاز داریم که SoHo Broadway همیشه به آن احتیاج داشت ، اما با شروع بهبودی از بیماری همه گیر اهمیت ویژه ای دارد.”

دیجی ویلیامز ، مدیر توسعه کسب و کار Boxed ، خرده فروش آنلاین با دو دفتر در SoHo ، نیز معتقد است که این طرح می تواند به رونق تجاری منطقه کمک کند: “ما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد اینکه دفتر ما در زمان رشد باید کجا باشد – مردم می خواهند به محله بروید و فروشندگان و شرکای تجاری ما نیز می خواهند بروند؟ ” “به همین دلیل است که ما هشت سال گذشته در SoHo بوده ایم. برای من ، برنامه چشم انداز می گوید جایی است که می توانیم در آن بمانیم ، جایی است که مردم با افتخار به خانه می گویند ، جایی که مردم می توانند سخت کار کنند ، اما بعد از آن بیرون می روند ، و از وقت گذرانی در زمان استراحت لذت ببرید. “

ارائه ایده های SoHo BID در برادوی بین هوستون و کانال

ارائه ایده های SoHo BID در برادوی بین هوستون و کانال

فلش

ارائه ایده های SoHo BID در برادوی بین هوستون و کانال

ابتکار SoHo Broadway

ایجاد این طرح با انتشار گزارش Envision SoHo / NoHo آغاز شد ، که در سال 2019 تعدادی از مسائل مربوط به کیفیت زندگی را مشخص کرد.

سپس ، در زمان همه گیری ، هنگامی که فروشگاه ها بسته شدند و مردم در خانه ماندند ، “ما یک لحظه فکر کردیم که به خوبی در مورد مشکلات مشخص شده در گزارش Envision SoHo / NoHo فکر کنیم: کمبود فضای سبز ، کمبود فضای باز ،” دیکوس گفت. به این شهر واقعاً با استفاده از فضای عمومی و پتانسیل دگرگون کننده آن لحظه شروع به مبارزه کرد ، با ظاهر خیابانهای باز ، به شدت. “در اینجا یک فرصت بسیار منحصر به فرد وجود دارد که محله را برای رشد پایدار ، از طریق رفاه و فراتر از آن ، بر پایه محکمی قرار داده است.”

این طرح علاوه بر مسائل مربوط به حمل و نقل و عابران پیاده ، فرصت های جدیدی را برای معرفی خدمات در منطقه ایجاد می کند که مکمل “تاریخ فرهنگی غنی آن ، به ویژه در هنر است. با در اختیار گرفتن این پارکینگ ها و ایجاد راحتی ، فرصت هایی را برای مکان های عمومی ایجاد می کند. من در مورد آن بسیار هیجان زده هستم. من فکر می کنم انجام این کار دشوار است ، و این فرصتی عالی برای احترام به تاریخ فرهنگی غنی SoHo است. “

دیکوس خاطرنشان کرد که این طرح مستقل از تلاشهای مستقل شهر برای بازسازی SoHo و NoHo ، در مناطقی که از اوایل دهه 1970 تغییرات قابل توجهی نداشته اند ، تدوین شده است. دولت دو بلاسیو می خواهد هزاران خانه جدید اضافه کند ، از جمله صدها خانه ارزان قیمت در منطقه ای که عمدتا سفید است (طبق آخرین سرشماری 80 درصد سفیدپوستان) و اجاره خانه ها در آنها 60 درصد بیشتر از منهتن است.

رندر خیابان بروم

رندر خیابان بروم

فلش

رندر خیابان بروم

ابتکار SoHo Broadway

همانطور که انتظار می رفت ، طرح منطقه بندی باعث عقب ماندگی مردم محلی شد که می خواهند منطقه را به همان شکل حفظ کنند ، و مشخص نیست که این طرح که ماه ها توسط شهر مورد بازنگری قرار گرفته است ، از حمایت کافی از شورای شهر برخوردار خواهد شد یا خیر. اما در هر صورت ، دیکوس گفت که چشم انداز آنها برای SoHo ، که قبل از اعلام مجدد شهر آغاز شده بود ، در صورت تحقق این تغییرات “تحسین می شود”.

با این وجود ، مقاومت در برابر تغییر برای برخی افراد اجتناب ناپذیر است ، چه ساکنان قدیمی که با آسمان خراش ها مخالف هستند و چه رانندگانی که از واگذاری پارکینگ خودداری می کنند. این واقعیت با هر گروهی مواجه می شود که سعی می کند در استفاده از فضای عمومی تجدید نظر کند و منجر به درگیری در همه نقاط شهر شده است ، چه غذاخوری در فضای باز و چه خیابانهای باز “آشفته”.

دیکوس گفت: “من فکر می کنم تغییر همیشه دشوار است و دیدگاه های مختلفی در هر محله وجود دارد ، اما هدف این طرح این است که محله برای همه بهتر شود ، از جمله کسانی که در آنجا زندگی می کنند ، کسانی که در آنجا کار می کنند و بازدیدکنندگان.” “اگر امروز از SoHo دیدن می کنید ، اغلب یک ترافیک ایجاد می کند که هیچ یک از ساکنان آن را دوست ندارند. ما از صدای زمزمه شکایت می کنیم و از بیکاری شکایت می کنیم. بسیاری از شکایات وجود دارد ، درست است؟ برنامه ما حل این مشکلات است – سبز فضا ، عمومی ما در حال ایجاد هنر هستیم ، یک جریان عابر پیاده بهتر. من امیدوارم و خوشبین هستم که همه ذینفعان SoHo این طرح را بیشتر از وضعیت فعلی دوست داشته باشند. “

ویلیامز ، که شرکت Boxed آن بیش از 100 کارمند در SoHo دارد ، گفت که برای رشد آینده این منطقه ، هم به عنوان یک منطقه تجاری و هم مسکونی ، حیاتی است: “من فکر می کنم هر زمان که شخصی پیشنهاد یک منطقه جدید را می دهد ، مردم کمی می ترسم. ” “مردم از تغییر می ترسند ، اما اگر تغییر نکند ، در نهایت عقب می افتد. خرید ، کار و زندگی مردم در حال پیشرفت است و خوشحالم که SoHo در مورد آن فکر می کند و سعی می کند آن را بپذیرد. زیرا اگر شما این کار را نکنید تو ، برمی گردی و عقب می افتی. “

در حال حاضر ، طرح SoHo Broadway به دنبال دریافت بازخورد جامعه در مورد این طرح ، صحبت با شهردار بعدی و اعضای شورای شهر در مورد ترویج آن و انجام مطالعات ترافیک و پارکینگ است. در همین حال ، شنبه ها در ماه اکتبر یک پروژه آزمایشی موقت عمومی در خیابان پرینس با نام مستعار “میدان شازده کوچولو” اجرا می شود. روز شنبه ، در خیابان پرینس ، بین برادوی و خیابان مرسر اجرا می شود و به روی تردد وسایل نقلیه بسته می شود.

شنبه گذشته عکسی از خیابان پرنس مورد تجدید نظر قرار گرفت

شنبه گذشته خیابان پرنس تجدید نظر کرد

فلش

شنبه گذشته خیابان پرنس تجدید نظر کرد

براندون زواگرمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *