“گیر افتادن بین بحران و خود ارضایی”: آیا این آخرین حمله ما به کووید بود؟

"گیر افتادن بین بحران و خود ارضایی": آیا این آخرین حمله ما به کووید بود؟


پس از یک تورم وحشیانه تابستانی که توسط نوع بسیار عفونی دلتا ایجاد شد ، ویروس کرونا دوباره در حال عقب نشینی است.

در ایالات متحده ، روزانه حدود 90،000 مورد عفونت جدید ثبت می شود که نسبت به ماه اوت بیش از 40 درصد کاهش یافته است. بستری شدن و مرگ و میر نیز در حال کاهش است.

بحران در همه جا به پایان نرسیده است – وضعیت در آلاسکا بسیار شدید است – اما در سطح ملی ، این روند روشن است و امیدها در حال افزایش است که بدترین ها سرانجام پشت سر ما است.

از نو.

در دو سال گذشته ، این بیماری همه جانبه کشور را در بر گرفته است ، بیمارستان ها را غرق کرده ، سپس عقب نشینی کرده است و تنها پس از آنکه آمریکایی ها نگهبانان خود را پایین انداختند ، بازگشت.

تشخیص دلایل پوسیدگی و جاری شدن ویروس به این روش دشوار است و پیش بینی آینده حتی دشوارتر است.

با این حال ، با نزدیک شدن به زمستان ، دلایل واقعی برای خوش بینی وجود دارد. تقریباً 70 درصد از بزرگسالان به طور کامل واکسینه شده اند و بسیاری از کودکان زیر 12 سال واجد شرایط واکسیناسیون ظرف چند هفته هستند. نهادهای نظارتی فدرال ممکن است به زودی اولین قرص ضد ویروسی را در برابر کووید -19 تصویب کنند.

دکتر ناهید بادلیا ، مدیر مرکز سیاست های در حال ظهور بیماریهای واگیر در دانشگاه بوستون می گوید: “شکی نیست که ما امسال بدون شک در مکان بهتری نسبت به سال گذشته قرار داریم.”

اما دانشمندان هشدار داده اند که همه گیری هنوز تمام نشده است. تقریباً 2،000 آمریکایی هر روز می میرند و افزایش مجدد زمستان قابل باور است. با توجه به اینکه تعداد زیادی از آمریکایی ها واکسینه نشده اند و چه تعداد از آنها ناشناخته هستند ، هنوز خیلی زود است که اقدامات احتیاطی اولیه را کنار بگذاریم.

دکتر بهادلیا می گوید: “ما بارها و بارها این کار را انجام دادیم و اجازه دادیم پاهای ما خیلی زود از روی پدال خارج شود.” هنگام تلاش برای انجام این کار ، باید کمی بیشتر مراقب باشیم. “

هنگامی که اولین موج موارد در اوایل سال 2020 به ایالات متحده رسید ، واکسن کووید وجود نداشت و اساساً هیچ کس از این ویروس مصون نبود. تنها راه صاف کردن منحنی ضرب المثلی تغییر رفتار فردی بود.

این امر در درجه اول با هدف ممنوعیت دستورات ماندن در خانه ، تعطیلی مشاغل ، سفارش ماسک و تجمعات بزرگ است. هنوز بحثی وجود دارد که کدام یک از این اقدامات م effectiveثرتر بوده است ، اما چندین مطالعه نشان می دهد که آنها با هم تغییر ایجاد کرده اند ، مردم را در خانه نگه داشته و از افزایش تعداد موارد جلوگیری کرده اند.

به گفته محققان ، این سیاستها ، همراه با فاصله اجتماعی داوطلبانه ، به حذف موجهای اولیه کمک کرده است.

جنیفر نورزو ، اپیدمیولوژیست در دانشگاه جان هاپکینز ، می گوید: “و سپس اقدامات برداشته می شوند ، شاید خاطرات محو شوند.”

در نهایت ، موارد دوباره افزایش می یابد و الگوهای مشابه رخ می دهد. مشاغل و شهرداری ها دوباره محدودیت ها را اعمال خواهند کرد ، در حالی که افرادی که شروع به ورود به جهان کردند ، دوباره کوچک شدند و خود را مبدل کردند.

به عنوان مثال ، رونق زمستان گذشته ، با توجه به بررسی روندها و تأثیرات Covid-19 ایالات متحده ، که به طور متوسط ​​روزانه از آوریل 2020 به طور متوسط ​​روزانه انجام شده است ، باعث کاهش درصد آمریکایی هایی شده است که از رفتن به کافه ها یا رستوران ها یا شرکت در رویدادهای بزرگ خبر داده اند. کاربران فیس بوک به

دکتر نورزو گفت: “منحنی با آگاهی عمومی شکل می گیرد.” “به نوعی ما بین بحران و خود ارضایی در حال حرکت هستیم.”

دلتا در دوره خستگی شدید اپیدمی وارد شد و در آن لحظه که بسیاری از آمریکایی های واکسینه شده احساس کردند می توانند بالاخره استراحت کنند. داده ها نشان می دهد که نسخه جدید تغییرات رفتاری کمتری نسبت به امواج قبلی ایجاد کرده است.

به گفته موسسه اندازه گیری و ارزیابی سلامت دانشگاه واشنگتن ، که داده ها را از منابع متعدد جمع آوری می کند ، در اواسط ماه ژوئیه ، تنها 23 درصد از آمریکایی ها گفتند که همیشه از ماسک عمومی استفاده می کنند ، کمترین درصد از مارس 2020.

تا 31 اوت ، اوج موج دلتا ، این تعداد به 41 درصد افزایش یافته بود ، اگرچه بسیار کمتر از 77 درصد بود که در موج زمستان از ماسک استفاده می کردند.

دکتر کریستوفر موری ، مدیر این موسسه می گوید: “اگر فقط به اطراف خود نگاه کنید ، احتمال بیشتری وجود دارد که مردم زندگی عادی یا قبل از کرونا داشته باشند.”

با این وجود ، حتی تغییرات رفتاری متوسط ​​می تواند انتقال را کند کند ، به ویژه در ترکیب ، و دلتا خواستار تغییرات در سطح فردی و سازمانی شده است. مدارس اقدامات احتیاطی جدیدی را اتخاذ کردند ، شرکتها بازگشایی را به تعویق انداختند و سازمانها رویدادها را رها کردند و به این ترتیب شانس کمتری برای شیوع ویروس وجود داشت.

در همین حال ، آب و هوای پاییزی معتدل تری از راه رسید ، و به آمریکایی ها اجازه می دهد در بسیاری از مناطق کشور که ویروس کمتر شیوع دارد ، در بیرون معاشرت کنند.

وی گفت: “ما در فصل شانه هستیم ، جایی که در جنوب سردتر از وسط تابستان و در شمال گرمتر از وسط زمستان است.” دیوید اوکانر ، ویروس شناس در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون.

در حقیقت ، بیشتر وضعیت ویروس فعلی در شمالی ترین نقاط کشور ، از آلاسکا تا مینه سوتا ، جایی که حتی دمای سردتر مردم را به عقب باز می گرداند ، قرار دارد.

تغییر رفتار یک راه موقت و کوتاه مدت برای کوچک جلوه دادن موارد است. پایان واقعی اپیدمی با مصونیت به دست می آیدبه

موج دلتا اولین موج بزرگ سراسری بود که پس از در دسترس بودن گسترده واکسن ها رخ داد و محافظت قابل توجهی در برابر ویروس برای بسیاری از بزرگسالان انجام داد. (ممکن است دلتا بیشتر آمریکایی ها را واکسینه کرده باشد.)

با این حال ، این تنوع آنقدر مسری بود که به سرعت در بین جمعیت آسیب پذیر گسترش یافت و از بسیاری از آمریکایی های واکسینه نشده محافظت طبیعی کرد.

اگرچه نه واکسیناسیون و نه پیش عفونت محافظت کاملی در برابر ویروس ایجاد نمی کند ، اما شانس عفونت را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. بنابراین ، تا ماه سپتامبر ، ویروس به سختی می توانست کشاورزان مهمان نواز پیدا کند.

جفری شمن ، اپیدمیولوژیست بیماریهای عفونی در دانشگاه کلمبیا می گوید: “افراد دلتا در حال تمام شدن هستند.”

این که تعداد موارد در حال کاهش است به این معنا نیست که این کشور به مصونیت گله ای دست یافته است ، که بسیاری از دانشمندان می گویند این یک هدف دست نیافتنی امروز است. اما افزایش سطح واکسیناسیون و عفونت ، همراه با تغییرات رفتاری متوسط ​​، ممکن است برای از بین بردن فراز و نشیب ها کافی باشد.

جاشوا سالومون ، متخصص بیماری های عفونی و مدلساز در دانشگاه استنفورد می گوید: “این ترکیبی از ایمنی است ، اما مردم نیز مراقب هستند.”

در واقع ، دانشمندان گفته اند که ترکیبی از عوامل مختلف در مناطق مختلف کشور در نهایت تعیین می کند که چرا و چرا ویروس ضعیف شده و تمام می شود.

الساندرو وسپینیانی می گوید: “امواج و امواج مختلف بستگی به تعداد امواج قبلی ، تعداد افراد واکسینه شده با باز شدن مدارس و نسخه های مختلف دارد.” مدیر موسسه علوم شبکه در دانشگاه شمال شرقی بوستون.

تصادفی نیز وجود دارد ، مخصوصاً به این دلیل که به نظر می رسد تعداد کمی از “گسترده کننده ها” نقش نامتناسب مهمی در شیوع بیماری ایفا می کنند. کریستینا رامیرز ، متخصص آمار زیستی در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس می گوید: “حدود 10 تا 20 درصد مردم مسئول 80 تا 90 درصد عفونت ها هستند.”

این بدان معناست که دو اجتماع مشابه ممکن است خود را در مسیرهای کاملاً متفاوتی ببینند ، فقط به این دلیل که یک فرد بسیار مسری در یک رویداد شلوغ در داخل خانه شرکت کرده و باعث اپیدمی شدید شده است.

برخی از نمونه ها هنوز نمی توانند توضیحی ارائه دهند. به عنوان مثال ، در ماه های مارس و آوریل ، میشیگان به شدت تحت تأثیر نسخه آلفا قرار گرفت ، سلف کمی مسری تر از دلتا.

به گفته دکتر موری ، ایالات دیگر به دلایلی که هنوز نامشخص است تا حد زیادی از این امر در امان بوده اند. “چرا میشیگان تنها ایالتی بود که موج آلفا بزرگی در بهار داشت؟” او گفت. – ما هیچ نظری نداریم.

دانشمندان هشدار داده اند که پیش بینی بقیه موارد دشوار است ، اما موارد لزوماً به طور مداوم در حال کاهش نیستند.

بریتانیا و اسرائیل ، هر دو با نرخ واکسیناسیون بالاتر از ایالات متحده ، به مبارزه با همه گیری ها ادامه می دهند.

مایکل استرلهم ، مدیر مرکز تحقیقات و سیاست های بیماریهای واگیر در دانشگاه مینه سوتا گفت: “این باید نگران کننده باشد.” “به ذهنیت قبل از چهارم ژوئیه باز نگردید ، جایی که همه فکر می کردند این کار آماده است و تمام شده است.”

اکثر کارشناسان می گویند که از افزایش حداقل موارد در پاییز یا زمستان امسال غافلگیر نمی شوند زیرا مردم زمان بیشتری را در خانه می گذرانند و در تعطیلات به مسافرت می روند.

اما از آنجا که واکسن ها همچنان در جلوگیری از بستری شدن و مرگ بسیار م effectiveثر هستند ، افزایش زمستانی آینده می تواند فاجعه بارتر از سال گذشته باشد.

دکتر سالومون گفت: “بعید است که مانند موج زمستان گذشته کشنده باشد مگر اینکه ما در نسخه جدید بدشانس باشیم.”

انتشار نسخه جدید به عنوان یک کارت وحشی باقی می ماند ، همچنین این احتمال وجود دارد که حفاظت ارائه شده توسط واکسن به طور قابل توجهی کاهش یابد.

رفتار خود ما یکی دیگر از منابع عدم قطعیت است.

نیکلاس رایش ، متخصص آمار زیستی در دانشگاه ماساچوست ، آمهرست ، می گوید: “پیش بینی شیوع بیماری مانند پیش بینی آب و هوا نیست زیرا شما با رفتار انسان سروکار دارید.” “و اساساً پیش بینی آن بسیار سخت است: سیاست های جدید در حال اجرا هستند ، واکنش مردم نسبت به آنها ، روندهای جدید در رسانه های اجتماعی ، می دانید – این لیست همچنان ادامه دارد.”

اما دانشمندان می گویند که حداقل رفتار ما تحت کنترل ما است و با حرکت به سمت زمستان یک متغیر مهم باقی خواهد ماند. به طور کلی پیشنهاد لغو برنامه های تعطیلات نشد. بسیاری گفته اند که آنها خودشان با دوستان و بستگان جشن می گیرند. اما پیشنهاد شد که اقدامات احتیاطی منطقی انجام شود.

هنوز زمان لازم برای واکسیناسیون یا تشویق عزیزانتان به واکسینه شدن قبل از شکرگزاری وجود دارد. کارشناسان می گویند استراتژی های عقل سلیم استفاده از ماسک در مکان های پرخطر ، سازماندهی رویدادهای خارج از خانه در زمان خوب بودن هوا و انجام آزمایش های سریع کووید قبل از گردهمایی های جشن است.

“این به معنی بستن کریسمس شماره 2 نیست.” آنجلا راسموسن ، ویروس شناس در سازمان واکسن ها و بیماری های عفونی دانشگاه ساسکاچوان گفت. “اما این بدان معناست که همه ما فقط باید به این واقعیت توجه کنیم که هنوز تمام نشده است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *