گنج خانلو: اگر فوتبال ما قهرمان جهان شود دوچرخه سواران ما نیز در تور دو فرانس رکاب خواهند زد.


محمد گنج خانلو می گوید.ما میرویم با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس وی در مورد شرایط خود گفت: وی گفت برای حضور در مرحله دوم لیگ و سپس بازی های کشورهای اسلامی در حال تمرین است. آمادگی من خوب است اما در مسابقات کشوری آماده ترین نفر قهرمان نمی شود و کمترین سطح را می تواند بهترین نتیجه را بگیرد.

وی با اشاره به مسابقات داخلی که در کشورهای دیگر برگزار می شود، گفت: به عنوان مثال در ژاپن مسابقاتی برگزار می شود که نفر اول ۴۰ میلیارد پول ما را می برد. بنابراین اشتیاق شرکت کنندگان بسیار زیاد است. حتی روی این مسابقات هم شرط بندی می شود و به همین دلیل حساسیت مسابقه ها بالاست. مسابقات در کشور ما بسیار مهم است، بنابراین همه با تمام قدرت و انگیزه خود می آیند.

* صرف برگزاری اردو برای کشورهای اسلامی کارساز نیست/ اگر مدال می خواهید باید امکانات بدهید.

در خصوص حضور دوچرخه سواران کشوری در مسابقات ورزشی کشورهای اسلامی، این گونه مسابقات شامل کشورهای خوب می شود. مثلاً دونده اندونزیایی که من در مسابقات قهرمانی آسیا از آن سبقت گرفتم جام جهانی نایب قهرمان نیز در این مسابقات حضور خواهد داشت.بیا دیگه قزاقستان مراکش و ترکیه ورزشکاران خوبی دارند. شرایط مسابقه را تا حدودی می دانم اما… به هر حال روز رویداد و آماده سازی نیز مهم است.

آیا کمپ دارید؟ در مورد خیر، صرف برگزاری اردو در گنج خانلو نمی تواند کارساز باشد. در حال حاضر تجهیزات ما قدیمی است و ما نمی دانیم که آیا قصد داریم تجهیزات را ارتقا دهیم. نمی تواند بداند. مدال می خواهی یا مثلا شرکت می خواهی فرقی نمی کند؟ اگر نتیجه می خواهید، با این مواد نمی توانید این کار را انجام دهید. نظر من این است که اردو بی فایده است و فقط باید در بازی های تدارکاتی حضور داشت تا تیم را بهتر آماده کرد.

* هر بار که فوتبال قهرمان جام جهانی می شود، یک دوچرخه سوار ایرانی هم به تور دوفرانس می رود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این روزها تور دو فرانس را دنبال کرده است، گفت: بله. من مسابقات را تماشا می کنم و آنها را دنبال می کنم. سطح مسابقه بسیار خوب است. من عاشق نگاه کردن به آن هستم چه برسد به اینکه سوار آن شوم.

این مرد دوچرخه سوار درباره اینکه چگونه یک دوچرخه سوار می تواند در این مسابقات شرکت کند، گفت: هر وقت فوتبال ما قهرمان جام جهانی شد. دوچرخه سواران ایرانی نیز در تور دو فرانس شرکت می کنند. با توجه به این شرایط کار برای دوچرخه سواران کشورمان بسیار سخت است. اگر بخواهیم در تور دو فرانس باشیم، هزینه دوچرخه سواری ما باید ۱۰۰ میلیارد باشد و دوچرخه سواران فقط در اروپا باشند. استعدادهای خوبی داریم و تنها چیزی که ما را آزار می دهد کمبود امکانات و رقابت است.

* اگر نتیجه می خواهی باید مثل والیبال این کار را انجام دهی.

وی افزود: مثل والیبال بعد از چند سال باید روی استعداد سرمایه گذاری کرد و نتیجه را دید. ما باید همیشه به جلو نگاه کنیم و در مسابقات شرکت کنیم. ما امکانات نداریم اما دوندگانی را به مسابقات آسیایی می فرستیم که تقریباً کل بودجه فدراسیون ما در یک سال تمام می شود. بنابراین من نشان داده ام که توانمندم و فقط باید کمک کنم.

၏پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.