گروه بهمن به بزرگترین تولیدکننده اقتصادی کشور تبدیل شده است.


مدیرعامل گروه بهمن تاکید کرد که امیدوار است بتواند به بزرگترین تولیدکننده تجاری در میانمار تبدیل شود و اکنون گروه بهمن بزرگترین تولیدکننده در بخش بازرگانی است. در بخش مینی بوس درصدهای خوبی وجود دارد.

به گزارش پرشین خودرو از بیوک علیمیرادولو در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و پنجمین نمایشگاه تخصصی حمل و نقل و ترانزیت، گروه بهمن طیف وسیعی از محصولات خود را روانه بازار کرده است و این شرکت از دو چرخ تا ۱۸ چرخ.

وی گفت: تقاضا برای محصولات گروه بهمن زیاد است زیرا محصولات ما با بالاترین کیفیت عرضه می شوند.

مدیرعامل گروه بهمن گفت: تنوع خودروهای به نمایش درآمده در نمایشگاه نشان می دهد سرمایه گذاری عظیمی نسبت به سال گذشته صورت گرفته است.

علیمرادالو با بیان اینکه امیدواریم اتوبوس شهری اسنا را در خیابان های اصفهان ببینیم – گفت: بهترین اتوبوس بازار را از نظر کیفیت ارائه می دهیم.

رسیدگی به اعتبار مشتری به عنوان بالاترین ارزش در گروه بهمن همان چیزی است که علیمیرادولو به آن اشاره کرد: از سال گذشته واحدی به نام رضایت مشتری ایجاد کردیم و سعی کردیم با بررسی رویکرد تمامی خودروسازان بهترین ها را به ارمغان بیاوریم. جهان به همین دلیل است که ما نسبت به رضایت مشتری بسیار حساس هستیم.

احترام به مشتری اولویت اصلی بهمن است.

وی تاکید کرد: مرکز رضایت و رضایت مشتری نشان می دهد که مشتری در اولویت است و واحد CHC به عنوان مرکز پاسخگویی ارتباط مستمر با مشتری را بر عهده دارد. ما معتقدیم که خریداران و فروشندگان. محصول ما خانواده ماست خانواده ما از ما انتظار دارند تا همیشه از محصول خود استفاده کنیم.

حفظ ارزش محصول اولویت بهمن است.

وی همچنین با بیان اینکه تلاش می‌کند تا اجزای سازنده را در همه محصولات به حدی که به کیفیت خدشه وارد نشود، اضافه کرد: حفظ ارزش محصول هدف گروه بهمن رضایت مصرف‌کننده است. خرید محصول. جایی که تیراژ کافی وجود دارد به دنبال تولید داخلی هستیم و جایی که وابستگی کاهش می یابد به سمت تولید داخلی می رویم. بدنه خودرو را خودمان تولید می کنیم.

مدیرعامل گروه بهمن با بیان اینکه روش قیمت گذاری محصولات بر اساس شیوه قیمت گذاری ستاد کنترل بازار و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده است که مطابق قانون است، گفت: این شیوه قیمت گذاری بر اساس قانون انجام می شود. در صورت سودآوری صورتهای مالی گروه بهمن؛ این به دلیل ساعات و ساعات تلاش نیروی کار است. افزایش قیمت خودرو بهمن را با خودروها و لوازم خانگی مشابه مقایسه کنید و تفاوت قیمت بازار و کارخانه را ببینید. بازار آماده خرید دیگنیتی بالای ۱ میلیارد است اما کارخانه زیر ۱ میلیارد می فروشد.

حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل پس از نشست خبری تاکید کرد که بهمن دیزل در حوزه خودروهای تجاری محصولات تولید می کند و بهمن دیزل با ایسوزو شناخته می شود. در طول سال‌ها طیف محصولات خود را گسترش داده‌ایم و کامیون‌های ۶ تنی و ۸ تنی و سپس تراکتور Empower را تولید کرده‌ایم.

مسئولیت اجتماعی ما اکنون در تاکید ما بر تامین نیازهای کشور سنگین تر شده است. متاسفانه، عرضه و تقاضا در بازار خودرو به شدت ناسازگار است.

خزری گفت: یکی از سیاست های گروه بهمن بحث قیمت است. به روز نگه داشتن محصولات با در نظر گرفتن قیمت و کیفیت بسیار مهم است. تقاضا برای محصولات ما بیشتر از سایر خودروسازان است. بنابراین هدف ما ایجاد تعادل در بازار با تولید بیشتر برای پاسخگویی به بازار است.

برنامه تولید بهمن دیزل ۱۸ تن است. وی با بیان اینکه کامیون های ۲۶ تنی و ۱۲ تنی وجود دارد، افزود: این محصول در حال عرضه است اما کامیون ۱۲ تنی هنوز وارد بازار نشده است. بخشی از برنامه های توسعه محصول بهمن دیزل است.»
خزری با یادآوری اینکه بهمن دیزل برای کاربردهای مختلف تولید می‌شود، گفت: امسال ظرفیت تولید این محصول را ارتقا می‌دهیم و مشتری محصول بی‌نقصی را دریافت می‌کند.

گروه بهمن مدیرعامل بهمن دیزل نشان داد که با جایگاه یابی خود و محصولات عرضه شده در نمایشگاه به دنبال پاسخگویی به بازار هستیم. برای ما در زمینه خدمات شهری، مینی بوس تجاری پگاسوس نیز نیازهای بازار را برآورده می کند.

جلیل هاشمی، مدیرعامل اسنا در این نشست خبری با اشاره به اینکه گروه بهمن در خدمات شهری رتبه اول را دارد – گفت: قصد داریم محصول جدید ۱۲ متری خود را به زودی به ناوگان حمل و نقل شهر اصفهان اضافه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اتوبوس اسنا به طول ۱۲ متر یک نوآوری است خاطرنشان کرد: از نظر فنی; می توان گفت بهترین اتوبوس نه تنها در ایران بلکه در اروپاست و توانستیم اتوبوسی را در اصفهان ارائه دهیم. رعایت راحتی مسافر و بصری.

ضمن تشریح امکانات این اتوبوس، در مورد صندلی و صندلی برای مسافران و رانندگان رضایت بخش است. اتوبوس ها مجهز به تهویه مطبوع هستند. هر مسافر یک سیستم شارژ موبایل دارد. یک سیستم ویلچر نصب شده است و تمام ساخت و ساز برای ایمنی در نظر گرفته شده است. راننده حتی می تواند سقف اتوبوس را ببیند و از نظر ایمنی یک شرکت واحد می تواند رفتار راننده را زیر نظر داشته باشد و این سیستم ها می توانند رضایت شهروندان را افزایش دهند.
تاکید شد که اتوبوس ۱۸ متری وارد چرخه تولید می شود و تولید اتوبوس های ۹ متری به شهرستان ها آورده می شود و امید است محصولاتی تولید شود که رضایت مردم را افزایش دهد.

معرفی خط مونتاژ ربات بدنه SUV در بهمن یک نوآوری است.

علی پورابراهیم رئیس هیات مدیره بهمن موتور در این نشست خبری با بیان اینکه خط پرس بدنه از سال گذشته نصب و شروع به کار کرد، گفت: این خط پرس بدنه در سال گذشته نصب و شروع به کار کرد. بهمن گفت که خط مونتاژ رباتیکی برای بدنه‌های شاسی‌بلند معرفی کرده است. بهمن که جرات سرمایه گذاری روی خودروهای شاسی بلند را ندارد تاکنون با ظرفیت تولید ۱۵ دستگاه در ساعت شروع به تولید کرده است.

وی افزود: واگذاری خط وانت ظرفیت ۲۰ هزار دستگاه را ایجاد کرده است و بهمن موتور در نظر دارد تولید این SUV را به ۶۰ هزار دستگاه برساند.

من می خواهم از مرحله مونتاژ به مرحله طراحی بروم.

در ادامه این نشست خبری، امان موسوی مدیرعامل ایران دو چرخ با تاکید بر اینکه بیش از ۱۰ رده محصول داریم و سه چرخه برقی و دو و میدانی ۲۵۰ سی سی جزو محصولات دوچرخ ایران است، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ رده محصول داریم. هدف ما تنها گسترش سبد محصولات نیست. ما می خواهیم به سطح طراحی و نوآوری برویم تا مشکلات دوچرخه های برقی را از نصب به صورت ریشه ای حل کنیم.

استراتژی شرکت ایران دو چرخ ارائه محصولات با قیمت قابل قبول است که نشان دهنده کیفیت خوب محصولات ماست. ما موقعیت قیمت خوبی داریم. محصولات ما از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت بوده و تلاش ما بر افزایش سودآوری با افزایش گردش مالی است و امیدواریم تا پایان سال جاری حداقل ۵ محصول جدید برای بازار داشته باشیم.