کوچکترین زائران ایرانی معبد را بشناسید.


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فج، خانواده کاردان یکی از زائران مرند در آذربایجان شرقی است. والدین تمام خانواده، از جمله سه پسر و یک پدربزرگ ۶۴ ساله، از معبد دیدن کردند.

بارزترین ویژگی این خانواده وجود بیت الله الحرام، کوچکترین زائر ایرانی، سید احمدرضا ۳ ساله و ۶ ماهه است.

سیدهادی کاردان، پدر خانواده، گفت که او ۳.۵ ساله است. فیش های حج برای هر سه فرزند ۱۱ و ۱۴ ساله او مانند هر بتکده دیگری به صورت رایگان ارائه می شود. آره، برای دو کودک زیر ۱۲ سال پول تقسیم نمی شود و هزینه این دو فرزند بیشتر از بقیه است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا فرزندان خردسال و نوجوانان خود را به حج آورده است، گفت: در جامعه امروزی با وجود تغییر در سبک زندگی غربی و دخل و تصرف فرهنگی در خانواده ها، نگرانی والدین نسبت به دنیای فرزندانشان افزایش یافته است. آنها آخرت و معنویت آنها هستند.
کاردان می افزاید: اکنون هر خانواده ای باید با فرزند خود ازدواج کند. خانه، در خرید ماشین و سایر اقلام کمک کنید. این در جای خود چیز خوبی است. اما دیدیم که برای آن هزینه ای نمی گیرند. کمترین پولی را برای دین فرزندانشان و در آخرت سرمایه گذاری نمی کنند. باور کن به جای سرمایه گذاری در دنیای آنها، ترجیح می دهم برای آینده فرزندانم کار کنم.

به دلیل مشغله زیاد در ایران این فرصت بسیار خوبی برای من است تا در زمینه تربیت و ایمان فرزندانم تلاش کنم. توضیح داد: در اینجا زندگی معنوی بهترین مکان برای دریافت برکات معنوی و الهی است. تربیت و نگرش آنها

حاجی در کشور ما در پاسخ به این سوال که برخی افراد خودآگاهی و پذیرش فرزندان را به عنوان سرمایه ای مؤثر و خیرخواهانه در این سن می پذیرند تا بخشی از این نعمت باشند. این صحنه باشکوه به دلیل فضای سلطنتی و عظمت اسمی است. نوزادی که یک دقیقه از مادرش جدا نشده است، نیم روز یا نیم شب مشتاق حج است. اینجا دست خدا را می بینم. وقتی فرزندم توجه و ارادت عزیزان و نمازگزاران و مناسک حج را می بیند، قطعا ذهن و روح او را آزار می دهد.

به گزارش فارس، امسال ۳۹ میلیون و ۶۳۵ نفر برای حج تمتع به کشورمان سفر کردند و به دلیل محدودیت های عربستان سعودی در حج تمتع امسال تنها افراد زیر ۶۵ سال به زیارت وحی مشرف شدند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید