کمیته 6 ژانویه به استیو بنن ترامپ توصیه می کند که به حقارت جنایی اشاره کند

کمیته 6 ژانویه به استیو بنن ترامپ توصیه می کند که به حقارت جنایی اشاره کندواشنگتن – کمیته منتخب مجلس نمایندگان برای بررسی حمله 6 ژانویه به کنگره سه شنبه آینده به رایزنی استیو بانون ، مشاور سیاسی ترامپ رای می دهد تا کنگره را به دلیل عدم رعایت احضارنامه تحقیر کند.

بنی تامپسون ، رئیس کمیته ، D-Miss ، در بیانیه ای گفت که بنون تمایلی به همکاری با این کمیته ندارد و در عوض “در پشت اظهارات ناکافی ، کلی و مبهم پنهان می شود که رئیس جمهور سابق قصد دارد به آنها اشاره کند”.

ما موضع وی را کاملاً رد می کنیم. تامپسون گفت که رای گیری برای سه شنبه شب برنامه ریزی شده است. “

وکیل بانون روز چهارشنبه در نامه ای به این کمیته گفت که دستیار سابق کاخ سفید به دلیل اسناد و شهادت از احضاریه صادره از سوی کمیته پیروی نکرده است. به مشاور سابق ترامپ دستور داده شد روز پنجشنبه برای استعفا حاضر شود ، اما مشاور رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ به یاران سابق خود توصیه کرد که با این کمیته همکاری نکنند.

تامپسون اظهار داشت که این کمیته “از تمام ابزارهای موجود برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر خود استفاده خواهد کرد و شاهدان که سعی می کنند کمیته منتخب را به دیوار سنگی بکوبند موفق نخواهند شد”.

پس از تصویب گزارش تحقیرآمیز کمیته در هفته آینده ، این گزارش را برای رای به مجلس ارسال می کند. با فرض اینکه مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها آن را تأیید کند ، سپس به دادستان منطقه کلمبیا ایالات متحده ارجاع داده می شود تا “پرونده را به هیئت منصفه بزرگ برساند”. چانینگ دی فیلیپس ، که در ماه مارس به عنوان وکیل مدافع ایالات متحده منصوب شد ، در وزارت دادگستری در دو دولت دموکرات و جمهوری خواه کار می کرد.

تامپسون و لیز چنی ، نایب رئیس R-Wyo.

به گفته دستیار کمیته ، کمیته موافقت کرد که برنامه ریزی های حضور پاتل و میدوز را برای مدت کوتاهی به تعویق بیندازد.

دستیار گفت که به خصوص به دلیل تأخیر در سرویس احضار دن اسکاویو مدیر سابق رسانه های اجتماعی ، کمیته انتخاب سپرده برنامه ریزی شده خود را به تعویق انداخت.

درخواست بنون برای اظهار نظر بلافاصله مسترد نشد. به گفته این کمیته ، بی احترامی به کنگره می تواند منجر به جریمه و 1 تا 12 ماه زندان شود.

سهیل کاپور رضایت داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *