کشف یک تن و ۱۶۰ کیلو مواد افیونی در سراوان


سردار احمد طاهری امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی که قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان “سراوان” به عمق کشور را داشتند، شناسایی و انهدام این باند را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: در این رابطه عصر دیروز تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان “سراوان” با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی با کنترل و رصد مسیر حرکت قاچاقچیان، اعضای این باند مسلح را که با یک دستگاه وانت تویوتا ،۴ دستگاه پژو ۴۰۵ و ۲ دستگاه زانتیا، در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در محور “گلشن به  سراوان” بودند، رویت و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره مأموران انتظامی دیدند بدون توجه به ایست پلیس، شروع به تیراندازی به سمت خودرو های انتظامی کرده و قصد متواری شدن از محل را داشتند.

وی بیان داشت: در این عملیات، جان بر کفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در عکس العملی سریع و با آتش پر حجم خود خودروهای قاچاقچیان را زمین گیر و ضمن دستگیری ۸ سوداگر مرگ، در بازرسی از خودروهای توقیفی از آن ها،  یک تن و ۱۶۰کیلو و ۶۰۰ گرم مواد افیونی را شامل یک تن و ۶۵ کیلو و ۲۸۰ گرم تریاک و ۹۵ کیلو و ۳۲۰ گرم حشیش کشف کردند.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در این عملیات، ۲ قبضه سلاح کلاش به همراه ۶۷ تیر جنگی از قاچاقچیان کشف شده است خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در پایان بر عزم جدی پلیس استان در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر تأکید کرد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس بگذارند.

انتهای پیام/۳۱۳۹
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع