کرونا ۴ تریلیون دلار از تولید ناخالص داخلی جهانی را کاهش داد.


کرونا ۴ تریلیون دلار از تولید ناخالص داخلی جهان را کاهش داد

سلامت نیوز: کرونا ۷۴ درصد از اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داده و ۴ تریلیون دلار از تولید ناخالص داخلی جهانی را کاهش داده است.

سالم خبر; حمید سوری، عضو گروه دانشگاه؛ محمدحسین سپهر، فرمانده یگان عملیات مبارزه با فساد کرونا؛ احسان سقایی; معاون اقتصادی و مدیریت اتاق اصناف و مدیرکل احمد تجری؛ سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری زیرساختی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین اثرات اپیدمی کرونا در میانمار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تاثیرات منفی کرونا بر کشور ما و جهان چیست؟

مدیر گروه دانشگاه حمید سوری – طبق آمار. در سال ۲۰۲۰، هزینه کووید ۱۹ در مقایسه با سال ۲۰۱۹، ۱۶ تریلیون دلار خواهد بود. یعنی حدود ۵۰ برابر بودجه سالانه کشور ما. کشور ما سالانه ۱۸۰ میلیارد دلار برای کرونا هزینه می کند.

میانگین بستری شدن در بیمارستان برای یک بیمار مبتلا به تصلب شرایین حداکثر ۱۲۸ ساعت است.

هزینه های اقتصادی کرونا چقدر است؟

حمید سوری-کرونا روش های مختلفی برای اندازه گیری هزینه ها با پرداخت ۹ درصد از کل هزینه درمان از جیب مردم وجود دارد. میانگین زمان مفید ۱۲۸ ساعت بستری شدن در بیمارستان برای هر بیمار مبتلا به تصلب شرایین است که برای بیماران بستری ۱۶۲۰ دلار و برای بیماران سرپایی ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار هزینه دارد.

بر اساس تجزیه و تحلیل، حدود ۵ درصد از هزینه مربوط به دارو است. ۱۲% سی تی اسکن داشتند. ۸.۵ درصد از آزمایشگاه ها و ۴.۷ درصد از واکسن ها بازدید می کنند. شامل مخارج بودجه دولت مانند مراقبت های بهداشتی و رویکردها می شود. پروژه شهید سلیمانی قابل توجه است.

آمار مصرف کرونا در جهان چند است؟

محمدحسین سپهر، فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا – ۷۴ درصد اقتصاد جهان تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفت و تولید ناخالص داخلی جهان را ۴ تریلیون دلار کاهش داد.

اگرچه اقتصاد جهانی در طول رکود سال ۲۰۰۹ ۴ درصد کاهش یافت، اما جهان تحت تأثیر رکود بزرگ قرار گرفت که ۶۵ درصد از تولید ناخالص داخلی را کاهش داد و ۱۰۳۰۰۰ میلیارد تن خسارت به بار آورد. .

از ابتدای سال ۱۹۹۹ تاکنون، تعداد کل گرسنگان کشور که مورد حمایت سازمان های امدادی قرار گرفته اند، دو برابر شده است.

در طول دوره کرونا، ۷۰۰۰۰۰ بازرسی بازگشت.

طبق آمار، در سپتامبر ۱۹۹۹، ۷۰۰۰۰۰ بازنگری صورت گرفت که منجر به تشکیل یک ستاد ملی مبارزه با کرونا شد که ۱۵ درصد اقتصاد را تشکیل می داد. تصمیمات از فروپاشی اقتصادی جلوگیری کرد.

چه فرصت هایی در دوره کرونا ایجاد می شود؟ چه تصمیماتی برای تقویت این حوزه ها اتخاذ خواهد شد؟

محمدحسین سپهر: در اولین جلسه ستاد ملی باید تصمیماتی برای کمک به وضعیت تشکل ها اتخاذ شود و خبرهای خوش در جلسات مقدماتی مطرح شده است. توسعه سیستم های مدیریتی در دوران کرونا صورت گرفت و تا چند سال پیش هیچ اطلاعاتی برای تصمیم گیری از سوی مسئولان مورد نیاز نبود.

در شرایط فعلی، بین ۲ تا ۳ سیستم اصلی، تعداد کارکنان در این سیستم قابل توجه است. یک میلیارد و صد استعلام در خصوص وضعیت اصناف و واکسن های حمل و نقل داریم.

توسعه تجارت الکترونیک و استارت آپ ها در دوران کرونا فرصت دیگری برای کرونا بود تا هزینه کنفرانس های الکترونیکی را کاهش دهد. این اقدامات باید بیشتر انجام شود تا هزینه ها کاهش یابد. این به این دلیل است که کووید ۱۹ بیش از هشت سال است که از زمین های پاک محافظت می کند.

تاثیرات منفی ویروس کرونا بر کسب و کارها چیست؟

احسان سقعی، معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف – اسفند ماه سال ۱۳۷۷ به طور رسمی شیوع کرونا در ایران اعلام شد. اما به دلیل عدم آمادگی برای بیماری و پایان آن، تزئین، مبل آجیل متوقف شده در بازار شب عید تقریباً بازار را ویران کرد و مستقیماً ۷۰۰۰۰۰ بیکار و ۱.۵ میلیون اتحادیه را تحت تأثیر قرار داد.

تیم ها را بعد از همه گیری کرونا چگونه ارزیابی می کنید؟

ساقعی: وضعیت نسبت به ساعات تعطیلی منظم واحدهای صنفی بهتر شده است اما متأسفانه تمهیدات مختلفی از جمله پرداخت لوازم و عوارض برای حمایت از آنها اندیشیده شده است.

طبق آمار، بودجه ۲۳۰۰ میلیارد بدهی داشت، اما در ۹ ماهه اول حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تن کالا ضرر کرد.

تورم؛ کاهش تقاضا و تقویت دلار به سرمایه اصناف لطمه زده است و اگر دولت در نظر نگیرد ۱۰ درصد واحدها را تعطیل می کند و بار بر دوش دولت می افتد. از ۵۲۰۰ سالن در دوره کرونا، ۲۲۰۰ سالن کاملاً ورشکسته بودند.

حدود ۴ میلیون نفر مجروح شده‌اند و پیشنهادهایی برای تامین واحدهای تولیدی کارخانه‌ها برای سرپا نگه داشتن آنها و پیشنهادهایی برای افزایش دسترسی مصرف‌کنندگان به مسکن ارزان قیمت ارائه خواهد شد. بهره برداری از واحدهای معاملاتی

طبق آمار، صنعت گردشگری با کاهش اجلاس کرونا چقدر پیشرفت کرده است؟

احمد تجری، مدیرکل سرمایه گذاری و زیرساخت های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، از نیمه دوم سال گذشته بازدیدهای معارفی از بخش خصوصی در کشورهای هدف داشته است. به هتلداران اجازه داده شد که اقدام کنند. بخش های توانبخشی و توانبخشی

امسال در ایام نوروز و از ابتدای سال، تعداد سفرهای سراسر کشور نیاز به گردشگر و سفر را نشان داده و فعالیت های دوران کرونا ما را به محبوب ترین مقصد گردشگری تبدیل کرده است.

از ابتدای امسال تا اواسط خردادماه ۷۵۰ هزار گردشگر خارجی داشتیم و تعداد گردشگران داخلی متوقف شده توسط کرونا در دو سال اخیر نسبت به نوروز سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است.