کارشناس عرب: ایران یک قدرت منطقه ای استلامیس آندونی، مفسر خاورمیانه و فلسطین، در مطلبی که در وب سایت خبری آلاربی الجدید منتشر شد، با اشاره به سفر اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه و تلاش های وی، گفت که هر آنچه آمریکا می خواهد نمی تواند. حاصل شود. روابط کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی را عادی می کند.

آندونی بر بیانیه راهبردی مشترک امضا شده توسط بایدن و نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد و بر تلاش های بایدن برای ایجاد ائتلاف در خاورمیانه تاکید کرد که به معنای پیروزی قطعی آمریکا نیست.

او مدعی شد که رژیم صهیونیستی آمریکا را به سمت جنگ‌های نظامی سوق می‌دهد که واشنگتن نمی‌تواند در آن بجنگد.

آندونی گفت: این بیانیه برای تضمین برتری رژیم و قرار دادن کشورهای عربی به عنوان دشمن استراتژیک به جای رژیم صهیونیستی به منظور پیوند کشورهای عربی با وضعیت امنیتی رژیم صهیونیستی است.

این تحلیلگر همچنین خاطرنشان کرد: همه اقدامات بایدن که بر تعمیق و گسترش عادی سازی اعراب و اسرائیل متمرکز است، مقدمه ای برای اعلام رویکرد آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است.

واشنگتن نمی خواست موقعیت رژیم صهیونیستی در منطقه از توافقات عربی-عربی یا اتحاد عربی با دیگر کشورها آسیب ببیند. او گفت که این بدان معناست که دوران به رسمیت شناختن دروغین استقلال و حاکمیت کشورهای عربی توسط آمریکا به پایان رسیده است.

آندونی گفت بایدن سفر خود را با گفتن به دولت های عربی فلسطین اشغالی آغاز کرد که مرکز رهبری آنها در تل آویو است و چاره ای جز تسلیم ندارند.

این اولین بار نیست که بایدن صهیونیست است، اما او به جهان عرب روشن کرده است که جایی برای امنیت اعراب و حقوق فلسطینی ها وجود ندارد و هرکس با شرایط مخالف باشد، دشمن خواهد بود. با توجه به اینکه رژیم نظامی صهیونیستی وجود دارد.

وی ادامه داد: آمریکا با ایران به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای رفتار می‌کند و بر خلاف دیدگاه جهان عرب برای مهار آن تلاش می‌کند و از نظر واشنگتن، به موجودیتی شبیه جلین تبدیل شده است که شکست دادن آن آسان و آماده شدن برای شکست دادن آن است. آنها را

او فکر می کند که آمریکا و رژیم صهیونیستی می خواهند آرمان فلسطین را نه تنها در کشورهای عربی و اسلامی بلکه در جامعه بین المللی از بین ببرند. وی افزود: اما به دلیل ادامه مقاومت و عزم ملت فلسطین امکان پذیر نشد.

مقاومت تروریسم نیست، اما آمریکا می خواهد ایده مقاومت را جرم انگاری کند. مقاومت یک ایده است، بنابراین ما آن را حفظ می کنیم. او به این نتیجه رسید که هیچ گزینه دیگری برای مقاومت وجود ندارد.

۹۴۱۶**۹۴۱۷

ما را در توییتر دنبال کنید @IrnaEnglish