چه کسانی در معرض خطر افسردگی پس از زایمان هستند؟

قرار است بچه دار شدن زمان جادویی باشد. برای داشتن فردی که کاملاً به شما وابسته است، می توانید رشته های دل را زیاد بکشید. با این حال، گاهی اوقات چیزی مانع از لذت بردن از این زمان مهم در زندگی شما می شود. به آن افسردگی پس از زایمان یا بلوز پس از زایمان می گویند.

دانشمندان به سختی تلاش می کنند تا دریابند علت این مشکل چیست و چگونه از آن اجتناب کنند. برخی نشانه ها نشان می دهد که هورمون ها ممکن است در برخی موارد، اما نه لزوماً در همه موارد، نقش داشته باشند. برخی در معرض خطر هستند که ممکن است شما را شگفت زده کند. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

۱) اختلال دو طرفه: این وضعیت اغلب منجر به مشکلات بعد از زایمان می شود. مشخص نیست چرا، اما زنان مبتلا به اختلال دوقطبی بیشتر احتمال دارد این مشکل را داشته باشند. اگر تشخیص داده شد که مبتلا به اختلال دوقطبی هستید، هنگامی که متوجه شدید باردار هستید با پزشک خود صحبت کنید تا بتوان آن را تحت نظر داشت. درمان های خانگی بسیار کمی وجود دارد که برای کسانی که از این اختلال رنج می برند مفید باشد، زیرا بسیاری از آنها فقط وضعیت را بدتر می کنند.

۲) افسردگیبین اختلال دوقطبی و افسردگی تفاوت وجود دارد. مشکل دوم در واقع گزینه های درمانی بیشتری از جمله درمان های خانگی دارد. این وضعیت پزشکی سه سطح دارد و داروهای گیاهی می توانند در مراحل اول و دوم، ثانویه و میانی مفید باشند. افسردگی شدید نیاز به دارو و نظارت دارد. در مورد استفاده از مخمر سنت جان، اسطوخودوس و/یا بابونه با پزشک خود صحبت کنید. اگر قصد شیردهی دارید، باید احتیاط کنید، زیرا درمان ها می توانند از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شوند.

۳) مردان: غافلگیر شدن؟ بله، والدین ممکن است از همین مشکل رنج ببرند. این خود را به اشکال مختلف نشان می دهد، اما به عنوان یک مشکل واقعی شناخته شد. احساس کلاستروفوبیک، ناتوانی در کنترل گریه و مشکل در مراقبت از نوزاد سه علامت هستند. این را می توان حل کرد، نیازی به از بین بردن لذت مادر یا پدر از داشتن فرزند نیست. در مورد استفاده از مخمر سنت جان، بابونه، اسطوخودوس، یاس و/یا گل ساعتی بپرسید. مگر اینکه مشکل جدی باشد، ممکن است این تنها چیزی باشد که نیاز دارید.

۴) کمال گرایان: اگر تا به حال نمایش The Monk را تماشا کرده باشید، ممکن است بتوانید این را بهتر ببینید. او نمی تواند بسیاری از جنبه های مراقبت از کودک را اداره کند. اکنون مطالعات نشان می دهد که افراد کمال گرا در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری هستند. بچه‌ها همیشه از کتاب‌های قوانین یا دستورالعمل‌های والدین پیروی نمی‌کنند و این می‌تواند ناامیدکننده باشد، به خصوص اگر فرزند اول شما باشد و تنها تجربه شما از طریق کتاب‌ها یا وب‌سایت‌ها باشد. اگر مشکل استرس زاتر از افسردگی به نظر می رسد، اسانس اسطوخودوس و چای ممکن است تمام چیزی باشد که نیاز دارید. با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید مشکل کدام ماده و بهترین راه برای مراقبت از آن است.

۵) فقر: این نباید تعجب بزرگی باشد. نگاه کردن به آن بسته کوچک امید و احساس اینکه پول در تمام دوران کودکی او تمام می شود می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. کارهایی وجود دارد که می توان انجام داد، پس امید خود را از دست ندهید. به فرزند خود نگاه کنید و متوجه شوید که در کجا زندگی وجود دارد، امید وجود دارد. گیاهانی که ذکر کردم ممکن است مفید باشند، و اگر آنها را به صورت عمده خریداری کنید، معمولاً بسیار گران هستند. به صورت دسته‌ای فرآوری می‌شود، اما گیاهان فله باید در دسترس همه باشند.

همچنین به برنامه های جامعه محلی نگاه کنید تا راه هایی برای بهبود شرایط خود بیابید. در منطقه ما، کلیساهای محلی گرد هم آمده اند تا برنامه ای به نام مرکز سامری ارائه دهند. اینها به بی خانمان ها و فقیرهای منطقه ما خدمات می دهند. این مکان‌ها می‌توانند لباس‌هایی را برای مصاحبه‌های شغلی، جهت‌یابی، غذا، و کمک در مسیریابی کمک‌های محلی و دولت ایالات متحده برای شما تهیه کنند. شما ممکن است واجد شرایط آموزش یا بازآموزی و کمک در مورد مسکن و سایر نیازها باشید.

قبل از شروع هر برنامه مکمل جدید با پزشک و/یا متخصص اطفال خود صحبت کنید. حتما در مورد تمام شرایط پزشکی و هر دارو/مکملی که استفاده می کنید صحبت کنید. این به شما کمک می کند تا از عوارض جانبی، تداخل بین داروها و گیاهان دارویی و هرگونه خطر احتمالی برای کودک خود در صورت شیردهی جلوگیری کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر