چهار نکته برای سوزاندن چربی بهتر – توصیه تغذیه موبایل


چهار نکته برای چربی سوزی خوب

بهبود سلامت کلی و همچنین چربی سوزی یک کار بسیار دشوار است. در اینجا چهار راه برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر آورده شده است.

جی! آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این تعادل به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت (یا فقدان آن) و ورزش شدید و تغذیه کم کالری ، علم این نظریه را پشت سر می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نمی توان انرژی ایجاد یا از بین برد. بنابراین ، اگر انرژی بیشتری دریافت شود ، این تغییرات در بافتهای بدن ذخیره می شود. در طول کم آبی بدن بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، این امر غیر معمول نیست که ساعت ها در باشگاه بدنسازی ورزش کنید ، در حالی که بدن شما دارای چربی بسیار کمی است. اصلا توصیه نمی شود این کار را انجام دهید. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی چربی سوزی تأثیر می گذارد. هدف ما ارتقاء هر یک از این دستگاه ها برای افزایش مصرف کلی انرژی و سوزاندن چربی است. بیایید نگاهی به هریک بیندازیم تا بدانیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده قدرت مورد نیاز برای حفظ عملکرد اولیه انسان است. سن ، جنس ، قد و وزن شما بر این گزینه تأثیر می گذارد. مصرف کمتر از 1000 کالری در روز توصیه نمی شود ، زیرا به طور کلی این حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. جی! آیا BMR شما افزایش می یابد؟ قطعا. اما چگونه! این امر با تمرین قدرت و وزن امکان پذیر است. با ایجاد متابولیسم فعال عضلات ، متابولیسم شما در حالت استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم آرامش بخش (RMR) همان BMR شماست ، پس از اندازه گیری BMR ، سطح انرژی مورد نیاز شما حدود 10 درصد بیشتر می شود. و این زمانی است که شما باید استراحت کنید و در رختخواب باشید. این عدد نشان دهنده میزان کالری مورد نیاز بدن شما در طول روز است که در خانه می مانید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

رژیم غذایی کالری (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم ما اشاره دارد. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی مورد استفاده ما تأثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. جی! آیا TEF شما می تواند افزایش یابد؟ آره. پروتئین برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارد ، بنابراین تأثیر زیادی بر متابولیسم شما دارد. بنابراین زمان ذخیره مرغ ، ماست یونانی و لوبیا در بدن شما فرا رسیده است.

ورزش (EA) نیرویی است که برای ورزش منظم استفاده می شود. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای کسی که بیشتر وقت خود را نشسته و بدون کار می گذراند ، EA 10 تا 15 درصد از انرژی دریافتی روزانه آن فرد را می گیرد. اما خبر خوب چیست؟ هرچه بیشتر کار کنید ، هزینه انرژی افزایش می یابد. برای اکثر افرادی که به طور منظم ورزش می کنند ، EA آنها می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات سطح بالا و پایین توصیه می شود.

5. قبل از بیان دلیل نهایی ، اجازه دهید وضعیت و برنامه روزانه شما را پیش بینی کنیم. بین ساعت 8 تا 9 صبح سر کار حاضر شوید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر و زمان ناهار ، که حدود 30 دقیقه طول می کشد. بعد از ناهار ، به پشت میز کار خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را به این شکل بگذرانید. شاید بلافاصله بعد از کار به باشگاه بروید و یک ساعت ورزش کنید. جی! آیا این برنامه برای شما ناشناخته است؟ صرف نظر از تمرینی که انجام می دهید ، متابولیسم شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. نمونه هایی از (NEAT) شامل بالا و پایین رفتن از پله ها و پیاده روی تا محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل کلیدی است که بر متابولیسم تأثیر می گذارد و بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل می دهد ، اما شاخص مهمی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است با همکاران خود ملاقات کنید تا یک ایمیل ارسال کنید. اتومبیل خود را در مسافت های طولانی دور نگه دارید.

در نهایت ، این 4 ماده ضروری را برای افزایش متابولیسم و ​​چربی ها و سوختگی بهتر فراموش نکنید:

1- تمرینات قدرتی و وزنه ای

2- میزان پروتئین مصرفی را افزایش دهید

3- سطح تمرینات بدنی را افزایش دهید

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عملکرد ماهیچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *