چالش های صنعتی شدن به دلیل ناامنی


به گزارش خبرنگاران گروه علم و توسعه به نقل از ZDNet، ZDNet بیم آن را دارد که استفاده از این فناوری افزایش یابد زیرا هکرها و مجرمان دنیای مجازی مدام به زیرساخت اینترنت اشیا حمله می کنند. دردسرهای زیادی در دنیا ایجاد می کند..

طبق تحقیقات موسسه امنیتی باراکودا، ۹۴ درصد از بزرگترین سازمان های صنعتی جهان حملات DoS را تجربه می کنند. گزارش داد که در ۱۲ ماه گذشته با حداقل یک حادثه امنیت سایبری از جمله دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های داخلی و تهدیدات مواجه شده است. کالا، حملات باج افزار و غیره

این حملات تأثیر منفی بر عملیات صنعتی این شرکت ها و سازمان ها داشته است. مثلا، ۴۳ درصد از شرکت‌هایی که تحت تأثیر یک حمله سایبری قرار گرفته‌اند، به مدت دو روز فعالیت‌شان مختل شده است و در ۱۹ درصد از شرکت‌ها. این قطعی سه روز یا بیشتر طول می کشد. به طور متوسط، هر سازمان برای از سرگیری فعالیت های عادی خود به ۱.۸۴ روز نیاز دارد.

تقریباً نیمی از شرکت‌هایی که حملات سایبری را تجربه کرده‌اند، گزارش کرده‌اند که تأثیر متوسطی را تجربه کرده‌اند و چندین دستگاه یا چندین مکان تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. این مطالعه نشان داد که ۱۱ درصد از شرکت‌های مورد حمله بر این باور بودند که حملات به طور کامل همه دستگاه‌ها را در همه مکان‌ها خاموش می‌کنند، در حالی که ۳۶ درصد گفتند که این نفوذ کمترین تأثیر را داشته و تنها بر تعداد کمی از دستگاه‌ها تأثیر گذاشته است. ۵ درصد گفتند که این حملات هیچ تأثیری نداشته است.

به نظر می رسد سازمان های صنعتی از اهمیت امنیت سایبری آگاه هستند، اما بسیاری برای ایجاد یک استراتژی جامع امنیت سایبری تلاش می کنند. ۹۶ درصد از این شرکت ها می گویند که باید برای تامین امنیت اینترنت اشیا سرمایه گذاری بیشتری انجام دهند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.