پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کاهش وزن به معنای فرایند استفاده از درمان جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی است. این تکنیک های زیبایی به گونه ای طراحی شده اند که مناطق خاصی از روغن را هدف گرفته اند تا ظاهری لاغرتر به بدن بدهند. امروزه گزینه های متنوعی برای بدنسازی وجود دارد که طیف وسیعی از گزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی بدن دارد که باید مورد هدف قرار گیرند ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما.

جراحی مجسمه سازی بدن انواع روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. جراحی فشرده سازی معمولاً روی کشاله ران ، شکم ، ران ، باسن ، بالای تنه و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا جراحی مصنوعی و لیفتینگ برای بهبود یکپارچگی پوست متغیر است. اگر می خواهید گزینه های مجسمه سازی بدن داشته باشید ، پزشک سلامت و رفاه شما را بررسی می کند و درمان مناسب شما را ترتیب می دهد. اگر می خواهید مجسمه ای روی بدن داشته باشید ، متخصصین کلینیک ایمنی رازی ما آماده ارائه طیف جدیدی هستند رسیدن به بدن زیبا برای شما عزیزان ایمن است. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ – ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ – ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰ لطفا تماس بگیر.

آماده سازی


قبل از انجام کانتور بدن ، مهم است که بیمار:

 • داشتن سلامت کافی برای حمایت از روند بهبودی.
 • به وزن دلخواه برسید.
 • با پزشک خود در مورد هرگونه دارویی که باید قطع کنید صحبت کنید.
 • سیگار نکش.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. داروهایی مانند آفت کش ها را می توان قبل از عمل تجویز کرد.
پزشک شما همچنین به شما توصیه می کند که آیا آزمایش های دیگری مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) برای ارزیابی قلب شما لازم است.

انواع مجسمه ها و نحوه ساخت آنها


بهترین نوع کانتور بدن بستگی به فرم بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما دارد. انواع دیگر تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

درمان با لیزر کم مصرف

با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در ناحیه شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر قسمت های بدن ، Zerona چربی های ناخواسته را با انرژی لیزری کم انرژی آشکار می کند که سلول های چربی را برای از بین بردن چربی بدن تجزیه می کند. این چربی ها مانند سلول های خارجی جذب بدن می شوند و سرانجام طی فرایندهای طبیعی آزاد می شوند.
در طول درمان با زارونا ، پزشک از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق آسیب دیده استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی سنگین را در داخل سلول های چربی به مایع تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر کم توان ، منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به ترشح چربی کمک کند. سیستم لنفاوی مسئول حذف چربی از بدن است و سلولهای چربی را در گذشته نرم ، خالی و بدون آسیب می گذارد.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز یکی دیگر از روشهای غیر جراحی سرکوب بدن است که از سرماخوردگی کنترل شده (در حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلولهای بافت چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی بدون ترمیم آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و با جذب و فرآیندهای طبیعی شروع به برداشتن می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا یک نوع تزریق چربی نه بیمار در طول جلسه درمان کرایولیپولیز هیچ گونه سوزن ، خون ، بیهوشی یا هرگونه تجهیزات جراحی را مشاهده نمی کند. اگرچه کرایولیپلیس برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند مناسب نیست ، اما نشان داده شده است افرادی که کمی اضافه وزن دارند و نمی توانند از برجستگی های سرسخت خلاص شوند یا در کاهش چربی سینه و کمر و ورزش مشکل دارند ، بهتر هستند.

انرژی رادیویی

فن آوری فرکانس رادیو به منظور تحریک بدن ، گرما درمانی بافت پوست را برای کاهش سلولیت ، چین و چروک هایی که بر صورت و بدن تأثیر می گذارد ، فراهم می کند. با هدف قرار دادن سلول های چربی زیر پوست ، سلولیت و انرژی فرکانس رادیویی را از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، بقایای مایع چربی تجزیه شده و جذب بدن می شود و پوستی صاف و صاف در جایی که سلولیت وجود داشت باقی می ماند.
حذف سلول های چربی باعث نازک شدن و متراکم شدن ران ها ، باسن و باسن می شود ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و برآمدگی های ناخوشایندی ایجاد می کند که اغلب با تغذیه و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. وقتی از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیری استفاده می شود ، با افزایش و انقباض فیبرهای کلاژن ، پوست لاغر و پوسته پوسته شده را تقویت می کند و در عین حال خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست را افزایش می دهد.

سونوگرافی

سونوگرافی (اولتراسونیک) حذف چربی استفاده از انرژی اولتراسوند حاصل از ذوب بافت چربی قبل از استفاده پزشک از یک اصل نازک برای حذف چربی است. برخلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی هایی است که به چین های ضخیم و بزرگ متصل نشده اند ، برداشتن سونوگرافی از لیپوساکشن م lessثرتر نیست زیرا پزشک می تواند توپ را به راحتی و هموار زیر پوست بکشد تا روغن از بین برود. برداشتن. به عنوان فرآیندهای تحریک کننده بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی با سونوگرافی به عنوان وسیله ای برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی موجود در ناحیه شکم ، ران و پهلو است که با روش هایی مانند ورزش و تغذیه تداخل ندارد.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک روش م effectiveثر است که می تواند برای از بین بردن مناطق وسیعی از روغن ناخواسته استفاده شود ، یا می تواند در مناطق حساس کوچک استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند با برداشتن چربی ، قسمت های بدن را به صورت دقیق و بهبود یافته محدود کند. تزریق چربی به پزشک این امکان را می دهد که به جای برداشتن چربی ، با تراشیدن آن در هر قسمتی از بدن یک خط ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن یک روش ساده و غیر تهاجمی برای مجسمه سازی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند تعداد زیادی از سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با استفاده از یک دستگاه هوادهی فشاری متصل به یک اصل که مستقیماً 360 درجه می چرخد ​​، مسیر لیپوماتیک سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها متوقف می کند.

تزریق روغن

تزریق روغن این تکنیکی است که می تواند با انواع گزینه های مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در طول تزریق چربی ، پزشک از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کند. سپس پزشک روغن را پردازش کرده و به مناطقی تزریق می کند که بیمار می خواهد حجم بیشتری در آن ناحیه داشته باشد. تزریق روغن را می توان در مناطقی مانند سینه ها Au استحکام – قدرت استفاده شده.

لیفتلز

انواع روش های جراحی وجود دارد که می توان برای کانتورینگ بدن نیز استفاده کرد. این روش ها برای افرادی که پوست ضعیفی دارند به جای یا با افزودن کیسه های چربی بسیار مفید است. پزشک ارتفاع طبیعی بدن را انجام می دهد ، از جمله: لیفت سینه ، باسن را بلند کنید ، Na دستت را بلند کن به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند لیفت ممکن است عواقب مهمتری نسبت به یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بازیابی بعد از مجسمه سازی


بسیاری از گزینه های اضافه وزن امروزه کمتر تهاجمی هستند و به زمان کمتری برای بهبود نیاز دارند و ناراحتی و تورم کمتری نیز دارند.
با بهبودی بیمار ، ممکن است درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در ناحیه عمل را تجربه کند. این طبیعی است. در صورت نیاز پزشک ممکن است مسکن تجویز کند.
از بیماران خواسته می شود که روز بعد از جراحی بلند شده و راه بروند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق عمل داشته باشد. او همچنین ممکن است نیاز به پوشیدن جوراب و تزریق هپارین داشته باشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از بلند کردن سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب نامنظم است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

خطر


برخی از خطرات ناشی از عمل کالبد شکافی عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. این ضایعات قرمز و ضخیم هستند که در الگوهای برش دیده می شوند. آنها می توانند تحریک کننده ، تحریک کننده و خوشایند باشند ، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت هایی که ممکن است نیاز به درمان بیشتر با آفت کش ها یا جراحی داشته باشند.
 • واکنش های آلرژیک به دوخت ، لباس یا محلول های قارچی
 • تشکیل خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در اطراف ناحیه یا مناطق عمل

هزینه


سایر عواملی که ممکن است هزینه ها را تحت تأثیر قرار دهند شامل تجربه جراح و نوع روش مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • دستمزد جراحی
 • هزینه تجهیزات جراحی یا بیمارستان
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • لباس بعد از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد بت ها


چندین س commonال متداول در مورد تحریک بدن و مجسمه سازی عبارتند از:

جی! چه قسمت هایی از بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار کیسه های چربی ناخواسته دارد می تواند با پیکرتراشی بدن اصلاح شود. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • ناحیه چانه و گردن
 • معده
 • استحکام – قدرت
 • زانو
 • اسلحه
 • داخل و خارج ران
 • در دو طرف باسن می افتد
 • دور کمر
 • در وسط کمر می افتد
 • پهلوها

جی! چگونه می توانم بفهمم که متقاضی خوبی برای تشخیص بدن هستم؟

بدن سازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل خود نزدیک هستند ، اما مناطقی از بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر دهند. تحریک فیزیکی می تواند قسمت های بدن را کاهش دهد ، اما برای کاهش وزن قابل توجه نیست. بهترین متقاضیان مجسمه سازی بدن شما از سلامت کامل برخوردار هستند و از نتایج آنها انتظارات واقعی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *