پیری بارور و راههای دستیابی به آن

سالمندی پربار


سالمندی یکی از دوران های طلایی زندگی است که باید با انجام اقدامات مناسب به بهترین و پربارترین راه سپری شود.

در طول 100 سال گذشته ، امید به زندگی بیش از 30 سال افزایش یافته است. این بدان معناست که افراد مسن بیشتر از گذشته زندگی می کنند.

افزایش امید به زندگی نشان نمی دهد که کیفیت مراقبت از سالمندان نیز بهبود یافته است ، اما در بسیاری از موارد کیفیت زندگی برای سالمندان خوب نیست.

در جوامع مدرن ، هنگامی که یک فرد مسن بازنشسته می شود و فرزندان و نوه های آنها بزرگ می شوند ، زندگی آنها اهمیت کمتری پیدا می کند.

توجه به مراقبت از سالمندان به شما نشان می دهد که چقدر برای آنها ارزش قائل هستید و آنها را درک می کنید. مراقبت و مراقبت از سالمندان برای حفظ سلامت روحی و جسمی آنها بسیار حیاتی است.

تحقیقات نشان می دهد که افراد مسن با هدف زندگی مشخص کمتر مستعد سکته مغزی ، حمله قلبی و اختلالات شناختی هستند.

این بدان معنی است که مراقبت از سالمندان به احتمال زیاد به آنها کمک می کند تا عمر بیشتری داشته باشند. مراقبت ویژه از سالمندان باعث می شود آنها از نظر جسمی فعال باشند. لازم است سالمندان با توصیه های ویژه برای کاهش استرس و مراقبت بهتر از خود یاد بگیرند.

آگاهی حتی می تواند معلولیت جسمی را معکوس کند. با معنا بخشیدن به زندگی سالمندان می توان از بسیاری از مشکلات روحی و جسمی سالمندان جلوگیری کرد. با اجرای برنامه مراقبت از سالمندان و وارد آوردن انرژی مثبت به زندگی آنها ، می توان کیفیت و طول عمر سالمندان را افزایش داد.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

شماره 1 به افراد مسن احساس هدف می دهد

برنامه های بهداشتی ویژه سالمندان متناسب با سن و اهداف شخصی است. قطعاً همه می خواهند احساس ارزش و انسجام کنند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به سادگی افراد مسن را اخراج می کنند زیرا مردم به اشتباه تصور می کنند که این افراد دیگر قادر به نشان دادن توانایی های خود نیستند.

به دلیل تصور غلطی که در جامعه ایجاد شده است ، حتی افراد مسن نیز این باور را پذیرفته اند. در حالی که دانش ، خلاقیت ، همدلی و محبت که سالمندان می توانند به جامعه خود بیاورند ، کلید خوشبختی جوانان است.
در مقابل خدمات ارزشمند ، سالمندان فقط از نسل جوان احترام کافی می خواهند.

افسردگی در سنین بالا

شماره 2 با علائم اولیه افسردگی مقابله کنید

یکی از ضعیف ترین اختلالات که به عنوان بخشی طبیعی از روند پیری رخ می دهد افسردگی است.
هنگام برنامه ریزی برای مراقبت از سالمندان ، آنها را تشویق کنید تا به طور فعال با علائم افسردگی مقابله کنند ، که برخی از آنها شامل موارد زیر است.

تحریک پذیری
از دست دادن علاقه
خستگی
مشکل در خوابیدن
غم ماندگار
احساس ناامیدی
درد جسمی بی دلیل

افراد مسن که افسرده هستند و تحت درمان این مشکل قرار نگرفته اند بسیار آسیب پذیرتر از افراد مسن هستند.
این احساسات منفی می تواند به سرعت منجر به وخامت سلامت جسمی و روحی سالمندان شود.

شماره 3 یک هدف روزانه برای افراد مسن پیدا کنید

گام بعدی برای دستیابی به یک حرکت موفق این است که به سالمندان هدفی بدهیم. گاهی اوقات یک فرد مسن ممکن است پس از زندگی با روابط و فرصت های شغلی ، هدف خود را در دوران بازنشستگی از دست بدهد و این وضعیت می تواند بر یک فرد مسن تأثیر مخرب داشته باشد.

هدف قرار دادن یک فرد مسن به این معنا نیست که ما می خواهیم او را وارد کارهای سازمانی جدی و پیچیده کنیم. کافی است افراد مسن درگیر کارهای معمول مانند خرید ، شستشو ، باغبانی ، مراقبت از حیوانات خانگی ، مراقبت از کودکان و حتی آشپزی باشند و همه کارها را انجام دهند.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

سالمندان شماره 4 را با افراد مثبت احاطه کنید

یکی از سخت ترین جنبه های پیری ، به ویژه برای افراد بالای 65 سال ، احساس تنهایی می کند. تحقیقات نشان داده است که 1/3 بزرگسالان بالای 50 سال احساس تنهایی می کنند.

در حقیقت ، افراد مسن گاهی اوقات هیچ ارتباط واقعی با اعضای خانواده و افرادی که با آنها زندگی می کنند ندارند و اگرچه بدیهی است که با چند نفر زندگی می کنند ، اما عملاً تنها زندگی می کنند.

اگر تنهایی سالمندی برایش به یک عادت تبدیل شود ، می تواند به سرعت منجر به انزوای کامل او شود. بنابراین ، افراد مسن باید تشویق شوند تا علایق خود را دنبال کرده و تا حد امکان به گروه های مختلف اجتماعی بپیوندند.

شماره 5 افراد مسن را تشویق کنید تا به فعالیت بدنی بپردازند

بین وضع جسمی و عاطفی ارتباط روشنی وجود دارد. حتی ورزش های سبک روزانه به حفظ و تقویت توانایی های بدنی کمک می کند و در عین حال حس استقلال ، اعتماد به نفس و غرور شما را افزایش می دهد.

مراقبت از سالمندان

شماره 6 مغز قدیمی را فعال نگه دارید

یکی از مهمترین بخشهای برنامه مراقبت از سالمندان این است که دوستان و خانواده افراد مسن را به طور م activeثر فعال کنید. این را می توان به طرق مختلف انجام داد ، مانند یادگیری سرگرمی های جدید یا یادگیری پازل های گروهی یکی از بهترین هاست.

لازم است سالمندان به طور فعال علایق و اهداف خود را دنبال کنند. همه افراد مسن منبع عالی دانش و تجربه هستند و لازم است نسل جوان از تجربه و دانش افراد مسن در طول زندگی خود استفاده کنند.

با تشویق افراد مسن برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه خود ، ما نه تنها با دانش و دیدگاه منحصر به فرد آنها آشنا می شویم ، بلکه به حفظ ذهن آنها نیز کمک می کنیم.

اولین مرکز مراقبت های بهداشتی با مجوز رسمی وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری ، همواره خدمات خود را در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران کودک ارائه کرده و آسایش و امنیت عزیزان را در اولویت اول قرار داده است.

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، کافی است با کارشناسان مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
توجه! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *