پذیرایی از زائران پاکستانی اربعین در مرز ریمدان.


به گزارش فارس از زاهدان، حجت الاسلام منصور باقربیک حدود ۵۰۰ رقم ثابت در سیستان و بلوچستان دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تمهیدات لازم را برای برگزاری هر چه بیشتر برنامه محرم انجام داده ایم و ۱۶ برنامه مهم در ماه محرم اجرا می شود.

این مسئول گفت: این مسیر علاوه بر مرز میرجاوه که پذیرای زائران پاکستانی است، از شهرستان مرزی ریمدان دشتیاری نیز پذیرای زائران خواهد بود.

وی ادامه داد: در مجموع هفته آینده تعداد زیادی از زائران مرز ریمدان مورد ارزیابی قرار می گیرند و با کمک همه ادارات امکانات و زیرساخت های لازم فراهم می شود، آیا مشکل تغذیه ای و ترافیکی وجود دارد؟

باقربک گفت: از سال گذشته برنامه شیعه و سنی را شروع کردم و در مساجد شیعه و سنی به تبلیغ عشق به اهل بیت(ع) و سید الشهدا پرداختم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در سیستان و بلوچستان وحدت عینی و شفاف است و شیعه و سنی یک برنامه مشترک دارند و کلمه وحدت را به طور قابل توجهی به کار نمی برند.

وی گفت: در حال حاضر حدود ۱۲۰ خانه مذهبی در این ایالت وجود دارد و تخمین زده می شود که حدود ۵۰۰ خانه مذهبی برای توسعه و تقویت خانه های مذهبی وجود داشته باشد.

وی گفت: در دوره جدید مهمترین وظیفه گروه تبلیغات اسلامی توسعه و تبلیغ مردم و جوانان است. من فکر می‌کنم همه مردم مسئولیت دارند که تبلیغ کنند.»

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان مراکز مذهبی و زندگی را به عنوان کانون های دلگرم کننده، فکری و فرهنگی معرفی کرد.

نامه / ۳۱۳۹ پایان
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.