پاکستان خواستار تلاش برای رفع موانع تجاری با ایران شده است.مفتاح اسماعیل با محمدعلی حسینی سفیر ایران در پاکستان در اسلام آباد پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

کمیسیون مشترک اقتصادی که قرار است بیست و یکمین نشست خود را در ماه اوت در اسلام آباد برگزار کند، آخرین تحولات روابط دوجانبه را بررسی کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: ایران آماده توسعه همکاری‌ها با پاکستان است و معتقد به سیاست متقابل با همسایگان خود بر اساس منافع مشترک است.

وی خواستار همکاری قوی تر در بخش نفت و گاز برای ایجاد تعادل در اقتصاد ایران و پاکستان شد.

سفیر ایران خواستار بازنگری در گزینه های پرداخت به ویژه در زمینه همکاری های پولی و مالی دو کشور شد.

وی افزود: بیست و یکمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان فرصت مناسبی بود تا قبل از انجام مذاکرات فنی موانع لازم را به اشتراک بگذاریم.

حسینی پیش از این با اشاره به سرمایه گذاری مشترک ایران و پاکستان، خواستار استفاده از سرمایه گذاری مشترک برای رفع مشکلات سرمایه گذاری و روان سازی روابط تجاری شده بود.

مفتاح اسماعیل گفت: اسلام آباد برای رفع موانع و مشکلات موجود در مسیر تجاری بین دو کشور تلاش می کند و به دنبال راه های دیگری برای بهبود روابط بانکی خود است.

وی به سفر اخیر وزیر انرژی پاکستان به تهران اشاره کرد و نتایج آن را “موفقیت آمیز” خواند. او گفت که از راه اندازی خط باربری ECO ITI خوشحال است که روابط تجاری بین سه استان از جمله پاکستان و ترکیه را تقویت می کند.

۳۲۶۶ ** ۲۰۵۰

ما را در توییتر دنبال کنید @IrnaEnglish