پاسخ اساتید بسیجی دانشگاه صنعتی اصفهان به نامه ۵۵ نفر؛ چرا پست های خود را از آشوب و فحاشی جدا نمی کنید؟


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان، ۵۵ نفر از اساتید و مسئولان سابق به بیانیه خطاب به رئیس فعلی این دانشگاه پاسخ دادند.

در ابتدای این بیانیه، اخیرا ۵۵ نفر از اساتید و مسئولان سابق نامه ای خطاب به رئیس فعلی دانشگاه منتشر کردند. این بسیار تاسف آور است و پس از انتشار آن در اطلاعیه ای عجیب بار دیگر شاهد خشونت یک اقلیت در سالن دانشگاه و بی احترامی به آنها در این حرم بودیم.

زیر: چندین کلاس درس و دفتر مورد حمله قرار گرفتند. تهدید دانش آموزان دختر حاضر در کلاس و توهین به رهبر انقلاب از جمله اقدامات شنیع پس از انتشار این نامه است.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: سوالی که از تک تک امضاکنندگان این نامه می پرسیم این است که بر چه اساسی اجازه انتشار چنین مطالبی را می دهیم؟ آیا با خود فکر نکرده اید که باعث تشویش اذهان برخی از دانشجویان ناآگاه، تعطیلی کلاس های درس و تخریب اکثریت دانشجویانی است که به دنبال آرامش و امنیت در محیط دانشگاهی خود هستند؟ در حال آماده سازی هستید؟

بسیجی استاد دانشگاه صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: صرف نظر از نقدهای معتبری که گاهی ممکن است به مدیریت دانشگاه وارد شود، طبیعی است که در هر عصری انتقاداتی به مدیریت وارد شود. فکر نمی کنید این فضا علت است. آیا این اختلال در سطح دانشگاه ادامه دارد؟

در این بیانیه، به ساماندهی اساتید دانشگاه اشاره کردید: در بیانیه خود; اینکه شما موارد زیر را مطرح کرده اید که در محاکم قضایی قابل قبول است. حراست دانشگاه صنعتی اصفهان; زیرا تعداد زیادی از دانشجویان دختر را ذکر می کند. وی در حضور رئیس دانشگاه توسط دیگران مورد ضرب و شتم قرار گرفت و سوال این است که وی بر اساس چه مرجعی این قهر و برهم زدن آرامش دانشگاه را مطرح کرده است؟

سوال زیر پرسیده شد: احضار حراست دانشگاه بعد از نیمه شب; برای بازجویی احضار شد. دلیل شما برای این ناهماهنگی و اطلاعات ناقص و غیرمستند ارسالی متعاقبا ممکن است مخل باشد. آیا امنیت روانی برای دانشگاهیان وجود دارد؟ صبح دانشجوی مذکور هر زمان که خواست در جریان قرار گرفت ولی فرد شبانه به انتخاب خود با موافقت حراست دانشگاه و مدیر افتخاری خوابگاه خواهران مراجعه کرد.

پس از این بیانیه، تصریح شد: شما مدعی شده اید که تماس با خانواده دانشجویان در حوادث اخیر در شأن دانشگاه نیست. شما به خوبی می دانید که تماس با خانواده دانش آموز و درخواست کمک برای مراقبت بهتر از فرزندشان یک روش استاندارد در دانشگاه و به نفع آنهاست. اتفاقات دیگری مانند حوادث سال ۱۳۹۷ در دوران آزمایشی این دانشجو رخ داد یا برخی از مدیران سابق گفتند که خانواده‌های دانش‌آموزان قدردانی می‌کردند و گاهی این موضوع را فراموش می‌کردند. شکایت کردن

استاد بسیجی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: به اعمال مقررات انضباطی درون دانشگاهی (مانند محدودیت دسترسی برخی دانشجویان به سامانه گلستان) اشاره کرده اید. بررسی دقیق تخلفات متخلف؛ اعمال این قانون از مراجع کاملا قانونی مدیریت دانشگاه است که ایمنی آن را تضمین می کند و از ورود دستگاه های غیر دانشگاهی (مانند مراجع قضایی) به پرونده جلوگیری می کند (البته حق اعتراض از مجاری قانونی نیز برای آن محفوظ است. در پرونده های سال ۱۳۷۷ مورد استفاده قرار نگرفت، اما گاه در دادرسی انضباطی دانش آموزان وارد قوه قضائیه شد.

در زیر: شاید فکر کنید آمدن چند نفر از دوستان غیرمسئول دور از شأن دانشگاه است. اگر برخی از اساتید از مواضع دیگران انتقاد می کنند و آنها را نقد می کنند; آیا آنها مرتکب تخلفات تهدیدآمیز شده اند؟ من هم ۵۵ نفر از شما را به این استدلال های مسخره متهم می کنم. آیا آزادی بیان در فرهنگ لغت شما در حد انتقاد از رفتار و مواضع دیگران نیست؟

در این بیانیه آمده است: در اتفاقات اخیر در دانشگاه، ادعا شده که تشکل های دانشجویی با یکدیگر مقابله کرده اند. اتفاقات اخیر در کمال تعجب همه تشکل های دانشجویی دانشگاه را بدون توجه به سوابق سیاسی خود به برگزاری جلسات متعددی با رئیس جمهور آزاد اندیش سوق داده است. یک برنامه مشترک بحث محور.

در پایان این اطلاعیه، داده می شود: به لطف خدا; تحولات اخیر فریبکاری و ریاکاری را برملا کرده است و مشخص شده است که کسانی که عقل ندارند و حمایت مردمی ندارند به توهین کلامی روی آورده اند. کلمات متاسفانه، در این مدت سخنان توهین آمیز و فحاشی از زبان برخی از دانش آموزانی که تا به حال در این محیط مقدس دیده نشده بودند شنیدم. چرا در این نامه به چنین توهین های بی ادبانه اعتراض کردید؟ خط خود را آشوب کنید کثیف چرا بدون توجه به قلدرهای طبقاتی اعتراض کردید؟
بدانند علمای دانشگاه صنعتی اصفهان شورش های گذشته را برنمی تابند و با برهم زنندگان امنیت فکری علما و راه علم برخورد شایسته خواهند کرد. تمرین در صنعت و کارآفرینی؛ تحقیق و نوآوری.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید.