وزیر خارجه: مسئله هسته ای ایران هرگز نباید مورد عبور قرار گیرد.وی در دیدار با اعضای کنفرانس خبرگان ایران، آخرین تحولات سیاسی و بین المللی و دستاوردهای سیاست خارجی دولت ابراهیم رئیسی رئیس جمهور را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان همچنین گفت: رئیس جمهور بر رهنمودهای رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای تاکید دارد و گفت وگوها ادامه دارد و تحریم ها در حال لغو شدن است و وزارت امور خارجه با جدیت در این مسیر حرکت می کند.

این دیپلمات ارشد در مجلس گفت: بدون وجود جمهوری اسلامی، همه تلاش‌های آمریکا برای ایجاد نظم سیاسی و امنیتی جدید در منطقه شکست خورده است. .

امیرعبداللهیان جایگاه ایران را از نظر امنیت و ثبات و پیشرفت و حاکمیت ملی ستود و گفت: در سایه رهبری فرزانه مقام معظم رهبری به جایگاه بزرگی دست یافته است.

وزیر امور خارجه در خصوص اقتصاد نیز گفت: با توجه به موضع دولت بر اساس سیاست خارجی متوازن که بر گسترش روابط با کشورهای همسایه و آسیایی متمرکز است، میانمار در مسیر امیدوارکننده‌ای قرار دارد. مذاکراتی برای لغو تحریم ها علیه ایران انجام شد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: سیاست خارجی متوازن روابط خارجی دولت را به منطقه خاصی گره نمی زند، بلکه بر توانایی ها در همه قاره ها و در عین حال حفظ منافع ملی ایران تمرکز دارد.

۴۱۹۴**۲۰۵۰

ما را در توییتر دنبال کنید @IrnaEnglish