وزیر خارجه اوکراین خواستار افزایش کمک های نظامی به کی یف شد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود «آنتونی بلینکن» و «آنالنا باربوک» همتای آلمانی خود درباره جنگ با روسیه گفتگو کرد.

کولبا شامگاه چهارشنبه در حساب توییتر خود نوشت که با بلینکن و باربوک تماس تلفنی برقرار کرده و از کی‌یف خواسته است تا کمک‌های نظامی غرب را در برابر روسیه افزایش دهد.

او گفت: «من با بلینکن قبل از نشست وزیران گروه ۲۰ صحبت کردم و بر دشمنی روسیه و جلوگیری از گسترش تقلب روسیه تمرکز کردم.

وی با ستایش از ارسال تسلیحات آمریکا به اوکراین گفت: ما از کمک های نظامی ایالات متحده تشکر می کنیم. ما در حال تلاش برای افزایش عرضه توپخانه از ایالات متحده و سایر شرکا هستیم.»

کولبا همچنین درباره تماس تلفنی خود با باربوک نوشت: «قبل از نشست وزیران گروه ۲۰ با باربوک تماس گرفتم.» هر دو توافق کردیم که روسیه را تحت فشار قرار دهیم.

وی افزود: نیاز فوری به افزایش عرضه هواپیماهای بدون سرنشین آلمانی و راکت‌اندازهای بیشتر به اوکراین وجود دارد. گام های بیشتری برای رفع تحریم صادرات مواد غذایی اوکراین در حال مذاکره است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت: روسیه کشور ما را سرزمینی برای اشغال سایر کشورهای اروپایی می‌داند. این بدان معناست که تامین امنیت اوکراین به معنای تامین امنیت طولانی مدت برای تمام اروپاست.

در عین حال، وزارت خارجه روسیه نسبت به عواقب گسترش ناتو هشدار داد و گفت که نشست رهبران متفقین نشان داد که آنها نمی‌خواهند تنش‌ها در جنگ اوکراین پایان یابد. (جزئیات)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید