ورق استنلس استیل ۴۱۴۸ چیست؟


امروز، ورق های فولادی نسوز نقش بسیار مهمی در صنایع دارند و از این آلیاژ در اکثر صنایع استفاده می شود. کاغذهای با کیفیت بالا و پرکاربرد به دلیل ویژگی های عالی آنها. با توجه به ویژگی های عالی آنها که اجازه استفاده از آلیاژهای دیگر را نمی دهند. ورق های فولادی مثل یک قهرمان بیرون آمدند و مشکلات را حل کردند.

یکی از ویژگی های دیگر این ورق های فولادی این است که می توانند در برابر مخلوط شدن با بسیاری از مواد مقاومت کنند و کیفیت اولیه خود را حفظ کنند. ورق فولادی در اصل همان ورق فولادی زنگ زده است. نزدیک به ۱۵۰ نوع فولاد ضد زنگ در صنعت وجود دارد و این تفاوت به دلیل مقادیر متفاوت کروم و نیکل است که هر نوع ورق فولادی ضد زنگ دارای ویژگی های خاصی بوده و کاربرد خاص خود را در صنعت دارد.

ورق های فولادی نسوز گروهی از عناصر فلزی هستند که در برابر حرارت و سایش بسیار مقاوم هستند. تنگستن مولیبدن؛ به طور کلی پذیرفته شده است که نیوبیم، تانتالوم و رنیم نسوزترین لایه ها هستند. این عناصر یک مشخصه تعیین کننده کلیدی دارند: هر کدام نقطه ذوب بالای ۲۰۰۰ درجه سانتیگراد/۳۶۳۲ درجه فارنهایت دارند. همه آنها بسیار متراکم هستند، به شکل خالص خود در برابر خوردگی نسبتاً مقاوم هستند و استحکام آنها در دماهای بسیار بالا نسبت به سایر فلزات برتری دارد. لایه های فولادی از فولاد ساخته شده اند، فولاد، آنها به طور گسترده ای به عنوان عناصر آلیاژی در آلیاژها و سوپرآلیاژهای مقاوم در برابر حرارت استفاده می شوند.

آنها از نظر خصوصیات خانوادگی مشابه هستند اما از نظر خصوصیات بر اساس مواد متفاوت هستند. درصد کربن مصرفی در ورق فولادی ضد زنگ حدود ۰.۰۵ تا ۰.۱ است.

ورق فولادی ۴۸۴۱ و خواص آن:

این آلیاژ دارای خواص و ویژگی های مشابه با AISI 310S است، اما محتوای کربن بالاتری دارد (تا ۰.۲۵). این فولاد آلیاژی اغلب به عنوان ماده لنگر استاندارد برای کاربردهای دمای بالا استفاده می شود. مقاومت خوبی در برابر حرارت و خوردگی دارد و تا دمای ۱۱۵۰ درجه سانتیگراد قابل استفاده است. مناسب برای کاربردهای دمای ثابت

ورق استیل ۴۸۴۱ دارای مقدار سیلیکون بالاتری است، بنابراین این نوع ورق نسبت به مدل های دیگر در برابر حرارت مقاوم تر است که این ویژگی بسیار خوبی است که باعث می شود این ورق در صنعت بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

این نوع آلیاژ یک نوع ورق مقاوم در برابر حرارت است و با مقاومت دمایی خوب در دماهای بالا مشخص می شود. مقاومت حرارتی این ورق تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد است، بنابراین می توان از آن به طور عمده در هر جایی که تنش مکانیکی زیاد است استفاده کرد.

برنامه های کاربردی:

۴۸۴۱ شبکه های ورق فولادی; تجهیزات جانبی پرتوهای نور/راهروها؛ دمنده ها قطعات سوپرهیتر; گیره های لوله قطعات اجاق گاز، دیگهای بخار، مورد استفاده در لوله های غلاف برای ترموکوپل ها و غیره

این آلیاژ به دلیل مقاومت در برابر حرارت بالا در صنایع با دمای بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. صنایع نفت و پتروشیمی از جمله صنایعی هستند که از این نوع ورق فولادی استفاده می کنند.

ویژگی های:

از جمله خصوصیات فیزیکی آن؛ قدرت خستگی آن ۲۰۰ مگاپاسکال است، این یک ارزش بالا برای ورق فولادی است. در مرحله بعد، مقاومت کششی این محصول ۶۵۰ مگاپاسکال است.

تنش را کاهش دهید.

برای از بین بردن تنش های مکانیکی باید با گرم کردن تا حدی تنش را از بین برد. ورق فولادی ۴۸۴۱ می تواند خود را در دمای ۶۵۰ درجه حدود ۱-۲ ساعت نگه دارد و با هوا خنک می شود تا اثرات این عمل در هنگام عملیات حرارتی کاهش یابد.

ورق استیل 4841 قیمت

مقاوم در برابر خوردگی.

ورق فولادی ۴۸۴۱ در برابر پوسته پوسته شدن در اتمسفرهای اکسید کننده تا ۱۰۵۰ درجه مقاوم است. این مقاله حساسیت به گازهای حاوی H2 در دمای بالاتر از ۶۵۰ درجه و دی اکسید کربن در دمای بالاتر از ۹۰۰ درجه را نشان می دهد.

جوشکاری

اکثر ورق های فولادی و نسوز را می توان به راحتی با استفاده از روش های همجوشی یا مقاومتی جوش داد. جوشکاری اکسی استیلن بهتر است با پرکننده فلزی AWS E/ER 309 یا ۳۰۹L انجام شود.

کاربردهای خاص برای موادی که در اینجا توضیح داده شده است برای ارزیابی خود خواننده است و هیچ تضمینی وجود ندارد که آلیاژ برای اهداف دیگر استفاده شود.

این نوع ورق فولادی حاوی عناصر نیکل و کروم است که ترکیب این عناصر کیفیت و ویژگی های آن را مشخص می کند. این روی قیمت ورق فولادی ۴۸۴۱ تاثیر می گذارد. . ضخامت و درصد کروم و نیکل استفاده شده (تا حدود ۲۲ درصد) هر چه ورق فولادی با ارزش تر باشد، در نتیجه گران تر خواهد بود.

در بدنه کوره های دوار از ورق فولادی ۴۸۴۱ استفاده می شود.

یکی از مهمترین کاربردهای ورق فولاد نسوز از جمله مدل ۴۸۴۱ در ساخت بدنه کوره های دوار می باشد. کوره دوار ماشینی استوانه ای است که قسمت بیرونی آن از فلز و قسمت داخلی آن با سیمان یا آجر نسوز عایق شده است. از آنجایی که این استوانه حول یک محور افقی می چرخد، به آن استوانه دوار می گویند.

در دیواره سازی این سیلندر به دلیل مقاومت حرارتی بالا از ورق فولادی ۴۸۴۱ استفاده شده و باعث افزایش کیفیت و عمر این دستگاه می شود.

خرید ورق استیل ۴۸۴۱

برای خرید این نوع ورق فولادی برای اطمینان از کیفیت فولاد باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. یکی از سایت های معتبر بیار در ایران که بسیاری از صنعتگران به آن مراجعه می کنند سایت می باشد. همکاران ما در واحد فروش گروه فلزکاری شما را راهنمایی می کنند و بهترین مشاوره را برای خریدی مطمئن و مطمئن به شما ارائه می دهند.

نکاتی برای این مقاله