واکنش حماس و جهاد اسلامی به عملیات اشغالی قدس اشغالی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش مهر نیوز به نقل از الجزیره، در واکنش به عملیات انقلابی که صبح یکشنبه در قدس اشغالی توسط جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) انجام شد.

بر اساس این گزارش، فوزی برهوم، سخنگوی جنبش حماس، عملیات قهرمانانه قدس را پاسخی طبیعی به کشتار فلسطینیان توسط نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست دانست.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین اعلام کرد: محل این عملیات قهرمانانه در قلب شهر قدس اشغالی، این شهر اسلامی است. اعراب و فلسطینیان به حیات خود ادامه خواهند داد. اگر واقعاً حکومت صهیونیستی متعلق به فلسطینی ها باشد، تغییری نمی کند.

جهاد اسلامی افزود: رژیم اشغالگر هر روز کشور ما را به خاک و خون می کشد و باید تاوان جنایات مستمر خود از غزه تا جنین و نابلس علیه کشورمان را بپردازد.

جهاد اسلامی تاکید کرد: این عملیات در زمان و مکان و پس از تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی به غزه است. واکنش اولیه کشورمان در کرانه باختری و بیت المقدس «در چارچوب معادله وحدت. نماها و میدان ها» تلقی می شود.

در همین حال محمد البریم، رئیس دفتر رسانه‌ای کمیته‌های مقاومت، این عملیات قهرمانانه در قدس اشغالی را پاسخی مستقیم به جنایات دشمن صهیونیستی و جنایات آن دانست. نوار غزه نابلس جنین و هر قسمت از فلسطین. وی همچنین این عملیات را ضربه ای به امنیت نظامی رژیم صهیونیستی دانست.

سخنگوی کمیته مقاومت همچنین به دشمن پیام داد که عملیات قهرمانانه قدس در مسیر مقاومت در برابر کشور فلسطین کوتاه نخواهد بود.