والدین باید از روش های «آزار جنسی» آگاه باشند.


والدین باید از روش های «آزار جنسی» آگاه باشند.

دیدارنیوزمتاسفانه، موضوع آزار و اذیت دانش آموزان در مدارس به طور جدی مورد بحث و بررسی قرار نگرفته است. در سالهای اخیر، چنین مواردی بارها به مراجع قضایی ارجاع شده است. اما ما در حوزه آزمایشات روانی و روانی قربانیان آزار و اذیت چه کرده ایم؟

از زمانی که این موضوعات در فضای مجازی مطرح شد و حتی سوابق روانشناختی معلمان استخدامی با سال ها تجربه در این زمینه را بررسی کردند، چند ابتکار در آموزش و پرورش انجام شده است؟

در مورد دوم، کودک آزار جنسی ۲۸ سال سابقه کار در این کسب و کار دارد و اکنون سوال این است که آیا فرد اخیرا چنین رفتاری را انجام داده است؟ نه این کارها در گذشته انجام شده است، اما کسی شکایت نکرده است، بنابراین بررسی نشده است. او سالها به عنوان معلم به کار خود ادامه داد. فردی که این رفتار زشت را انجام می دهد یک شبه به رفتار جنسی غیرعادی تبدیل می شود. این رفتارها به طور ناگهانی در فرد ظاهر نمی شود. به جای اینکه به مجازات عادلانه مقامات فکر کنیم، به جای فکر کردن به مجازات عادلانه مقامات، اولاً کافی نیست که اگر مجرم مرتکب اعمال غیرقانونی شود، با معاینه روانشناختی مشکل را برطرف کنیم. .

از سوی دیگر، وقتی فرد خاطی به خود اجازه می دهد که این دختران صیغه باشند، این در واقع همان موضوع ازدواج کودکان است و هیچ کس تا به حال سعی نکرده به این وضعیت رسیدگی کند. چگونه می توان کودک ۸ ساله را بدون توجه به رضایت والدین صیغه کرد؟ شما باید این سوالات را از شخص اشتباهی بپرسید. پاسخ های او باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد. صرف بازجویی و زندان نمی تواند پایان این موضوع باشد. از سوی دیگر، نکته مهم در مورد کودک آزاری جنسی در فردوس این است که در منطقه محروم کشور اتفاق افتاده است. در اخبار (که در شبکه های اجتماعی غیررسمی گزارش شده است) خانواده های دانش آموزان فقیر هستند و توان مالی برای تامین هزینه های پزشکی قانونی و وکلا را ندارند.

این مسئولیت آموزش و پرورش و سایر سازمان های دولتی است که به کودکان و خانواده های آنها کمک کنند تا به حقوق خود و روند قانونی خود دست یابند. نیاز به حمایت دولت از خانواده ها برای مشاوره روانشناسی وجود دارد. همچنین در صورت بروز چنین حوادثی باید نظام آموزشی را به گونه ای مدیریت کرد که والدین نسبت به آموزش و پرورش بی اعتماد نشوند و حساسیت های فرهنگی و اجتماعی را درک کنند و اعتماد به نظام آموزشی به ویژه در شهرهای بزرگ و کوچک را بازگردانند. . عدم اعتماد به نفس و ناامنی می تواند ایجاد شود.

غفلت؛ سکوت و بی توجهی به این موضوع عواقب جبران ناپذیری برای تحصیل کودکان در مناطق محروم کشور خواهد داشت که نرخ ترک تحصیل در آنها به طرز نگران کننده ای بالاست. مشکل این است که هم کودکان و هم والدین آنها باید به درستی آموزش ببینند تا بدانند در برابر سوء استفاده جنسی از چه چیزی محافظت کنند و در صورت آزار و اذیت چه باید بکنند. زمانی که والدین دانش و اطلاعات کافی در مورد محافظت در برابر سوء استفاده جنسی ندارند. آنها نمی توانند در این زمینه به فرزندان خود کمک کنند. برای جلوگیری از آزار جنسی، نظام آموزشی باید تدابیری بیندیشد و پروتکلی در این خصوص داشته باشد. اولین، نیاز به توانمندسازی افراد در معرض خطر مانند کودکان وجود دارد و ثانیاً باید مکانیزم نظارتی در محل های مطالعه و کار ایجاد شود.

چگونه از کودکان و والدین در برابر آزار جنسی محافظت کنیم و در صورت آزار و اذیت چه باید کرد؟ کجا برو برای اینکه بدانیم از چه مرجعی باید حمایت بگیریم، به آموزش مناسب و مؤثر نیاز است. مکانیسم نظارت نیز باید با هدف جلوگیری از آزار و اذیت و برخورد با آزاردهنده ها باشد. با این حال، قبل از اینکه آزار دهنده به اختلال روانی تشخیص داده شود، باید در نظر داشته باشیم که همه سوء استفاده کنندگان و متجاوزان اختلال روانی ندارند.

با کاهش مشکل آزار و اذیت جنسی، انحراف و سایر جنبه های مشکل اختلال روانی از بین می رود. اما روان‌پریشی جنسی به عنوان یک بیماری روانی شناخته می‌شود که با میل جنسی نسبت به کودکان زیر ۱۳ سال مشخص می‌شود و معیارهایی برای تشخیص آن تعیین شده است. شناسایی مجرمان جنسی آسان نیست زیرا آنها خود را آشکار نمی کنند و افکار و رفتارهای خود را پنهان نمی کنند. در مشاغلی که فرد با کودکان ارتباط برقرار می کند، مصاحبه های روانشناختی می تواند به شناسایی این افراد و پیشگیری از کودک آزاری کمک کند.

سحر صنیعی – روزنامه تیوات