نیویورک می خواهد برای بهبود عادات و قوانین غذا خوردن در فضای باز کمک بخواهد

نیویورک می خواهد برای بهبود عادات و قوانین غذا خوردن در فضای باز کمک بخواهد


تا به امروز ، نزدیک به 12000 رستوران در برنامه رستوران های باز شهر مشارکت داشته اند ، این طرح از راه خیابان های باز است که به رستوران ها و کافه ها اجازه می دهد از فضای خیابان برای ساختارهای غذاخوری در فضای باز استفاده کنند. در حالی که به نظر می رسد اکثر نیویورکی ها از تغییرات در چشم انداز شهری با آغوش باز استقبال کرده اند-طبق یک نظرسنجی ، دو سوم نیویورکی ها معتقدند که شهر “خیابان های خود را به درستی در مقابل اتومبیل ها بست و آنها را برای عابران پیاده و قبل از رستوران ها باز کرد”. معتقدم هنوز چیزهای زیادی برای توسعه وجود دارد. و همانطور که خیابان های باز و شاخه های مختلف آن به بخشی دائمی از چشم انداز نیویورک تبدیل می شوند ، شهر دقیقاً روی آن کار می کند.

دپارتمان برنامه ریزی شهری (DCP) و دپارتمان حمل و نقل (DOT) این هفته اعلام کردند که فرایند مشارکت عمومی را برای بهبود طراحی و قوانین برای گزینه های دائمی غذاخوری در فضای باز آغاز خواهند کرد.

هنک گاتمن ، کمیسر DOT ، می گوید: “رستوران های باز نه تنها به نجات صنعت رستوران داری مشهور نیویورک کمک کرده اند ، بلکه به ما نشان داده اند که چگونه می توانیم به طور پویا در خیابان خود تجدید نظر کنیم.” “تدوین دستورالعمل های برنامه ریزی اطمینان می دهد که این برنامه اضطراری می تواند به یک قسمت دائمی شهر ما تبدیل شود و رستوران های ما را در جوامع ما لنگراند تا این برنامه به شکوفایی خود ادامه دهد.”

در حالی که رستوران های باز توسط شهردار بیل دو بلاسیو بر اساس دستور اجرایی اضطراری در سال 2020 ایجاد شد ، در میان همه گیری – شهردار گفت که این برنامه به نجات حدود 100000 شغل کمک کرد – شهر و قانونگذار اکنون با کار پیچیده تری روبرو هستند. دائمی شدن آن این شامل یک متن متنی منطقه ای است که توسط بسیاری از غذاخوری ها پشتیبانی می شود (که در حال حاضر تحت بازبینی عمومی است) ، که محدودیت های جغرافیایی مکان کافه های پیاده رو را حذف می کند.

سهم مردم این است که تلاش کنند تا به بهترین نحو “این تنظیمات جدید را در محیط پیچیده خیابان های نیویورک ادغام کنند” ، همانطور که DOT ​​بیان کرد. این اطلاعات به صورت حضوری و از طریق میزگردهای دور از راه دور در شش ماه آینده به دست می رسد – برنامه رویدادها در وب سایت DOT و NYC Engage ظاهر می شود – که با انتشار دستورالعمل های جدید برنامه ریزی تا بهار 2022 به پایان می رسد.

یدانیس رودریگز ، عضو شورا ، رئیس کمیته حمل و نقل گفت: “موفقیت برنامه باید ما را تشویق کند تا به کاوش و گسترش ابتکاراتی که به مردم نیویورک کمک می کند خیابان های خود را پس بگیرند ، ادامه دهیم.” ادامه بحث در مورد چگونگی بهبود برنامه رستوران های باز. ما باید اطمینان حاصل کنیم که اطلاعات لازم را به مشاغل کوچک در مناطق بیرونی می بریم. “

بیشتر بخوانید: شهردار بعدی نیویورک چگونه برنامه خیابانهای باز را بهبود می بخشد؟

البته ، در حال حاضر قوانینی برای غذاخوری در فضای باز وجود دارد – عابران پیاده باید دارای یک مسیر آزاد باشند ، هیچ سازه ای نباید پیچ ​​شود یا در پیاده رو حفاری شود ، هیچ ساختاری نمی تواند درختی را بپوشاند یا لمس کند. شیرهای آتش نشانی یا علائم خیابان و غیره را مسدود نکنید. برخی از مردم محلی از ساختارهای بیرونی که بر مشکلات زندگی در منطقه تأثیر می گذارد شکایت کرده اند و DOT می گوید مقررات جدید شامل قوانین بیشتر و مبانی اجرایی جدید خواهد بود.

از جمله مناطق اولویت دار ، شهر می خواهد در مورد چگونگی ارتقاء تعاملات ایمن بین غذاخوری ها ، رانندگان ، دوچرخه سواران و عابران پیاده ، بازخورد بخواهد. آنها همچنین می خواهند انطباق ADA را افزایش داده و تعداد سکوها و سطح شیب دار را افزایش دهند.

آنها همچنین به دنبال بهبود انواع سازه های مجاز هستند – در حال حاضر سوله های آنجا می توانند طیف گسترده ای از سبک ها را پوشش دهند ، شامل عناصر مختلف طراحی و شامل موارد اضافی ناامن مانند “سقف سقف” و برخی خیره کننده هستند. به مشاهده سازه های ناهار خوری در فضای باز برنده جایزه شهر می تواند راهی برای ایجاد یک ظاهر یکنواخت یا استاندارد باشد.

اندرو ریگی ، مدیر اجرایی اتحادیه مهمان نوازی نیویورک می گوید ، در نهایت ، این مربوط به یافتن تعادل قوانین است که “استاندارد ، پایدار و متحول کننده” در خیابان های شهر خواهد بود. از آنجا که هیچ کس در صنعت نمی خواهد این را از دست بدهد: “او از نظر رستوران می داند که بسیار محبوب و حیاتی است.” و پنج منطقه از نظر غذا خوردن مردم در خارج بسیار محبوب هستند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *